www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
vyměna repro
Autor: zaza (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2006 18:08

čau kluoi chci se vas zeptat mam astraF třidvirko a chtěl bych vyměnit zadni repro co je na bokach aby to hralo krasně teď to neni špatny ale chtěl bych aby to bylo lepši nevite co tam je teď za origo rewpraky a jaky tam dat ? tři pasmovy nebo dvou poradite? ma to cenu jak vy vydite kvalitu těch origo?

Re: vyměna repro
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2006 18:47

Na to se vyprdni a dej je do plata z MDF desky, tam co jsou originály o moc lepší nedáš.

Re: vyměna repro
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2006 07:16

Jo to je pravda, tam je málo místa. Aby to líp hrálo tak dej do plata něco takovýho:
[www.pixmania.com]
A jestli dvoj nebo třípásmové to je celkem jedno, uchem rozdíl ani nepoznáš. Důležitější je aby to nebylo nějaké Sany, nebo Panascanic, ale kvalitní značka.



Příspěvek upraven (26. 05. 2006 09:17)

-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: vyměna repro
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2006 12:38

Záleží co máš vepředu ve dveřích? Jestli nic,tak začni předkem ;-)

Re: vyměna repro
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2006 08:47

Včera jsem si objednal do dveří SinusLive SL 160, tak až je namontuji tak dám vědět. Kámoš říkal že je to takovej střed mezi repro, tak uvidím

Re: vyměna repro
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2006 17:37

Podívej se třeba sem, není to drahy teda v poměru ke kvalitě
[autoaudio.wsc.cz]



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: vyměna repro
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2006 18:29

Kdo chce dobrou muziku doporučuji přečíst: [www.ahc.cz]

Re: vyměna repro
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 22:20

Tak tady píšu zkušenosti s repro SinusLive. Tak abych to shrnul: frézování dist. kroužků 1 hod, zvětšení děr ve dveřích 2 hod, předělání dorazu okna 1 hod, vyvrtání nových průchodek do dveří a protažení silnějšího kabelu 3 hod, to je jedna strana, kabel 400 Kč, průchodky 200 Kč, nepočítám benzín při shánění materiálu, hledání nejlepších cen a nejlepších repro na internetu 3 hod, repro 1700 Kč. Takže to je 10 hodin práce, 2300 Kč a ty zasraný repráky chrchlaj jak svině, prej 100W RMS, jsem je zapojil na zesik a tak v půly výkonu sem myslel že ty membrány uletěj. V pondělí letěj zpátky že to v Autohifi ještě neviděly.

Re: vyměna repro
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2006 17:06

taky můžer chrchlat zesík...

Re: vyměna repro
Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2006 18:24

Moje skušenost s repro je taková: Originální repráky stojí za h...o. Vepředu s tím člověk nic moc nenadělá. Koupě nových předních 2 nebo 3-pásmových repráků zlepší maximálně "podání" výšek. Co se zadních repráků týče, výměna mi připadá zbytěčná. Lepší je koupit repráky větší, a namontovat je do zadního pláta. Osobně zastávám názor, že reprák je hlavně od toho aby dobře hrál a ne aby dobře vypadal (to je u mě až druhořadé). Takže vždy vybírám nejprve podle jeho parametru (1. citlivost-každé 3dB navíc=dvonásobný výkon, 2. frekvenční rozsah, 3. výkon). Já mám v zadním platu namontované repráky DEXON V-6903MB viz foto (80/100W, 4 ohm, 35-22000 Hz, 92dB/1W,1m) a jsem spokojený. Mohly by mít jen trochu výraznější výšky jinak si myslím, že za 1700 kč super zvuk.

Dělat zadní plato z dřevotřísky mi připadá z hlediska bezpečnosti jako prasárna, z hlediska zvukového je to určitě lepší.

Přílohy: IMG_3594.JPG (56.4KB)   IMG_3597.JPG (58.5KB)  
Re: vyměna repro
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2006 07:42

Beruna: Napiš co máš za zesík a rádio,jde taky o nastavení, SinusLive jsou dobrý repro,tomu se mi nechce věřit winking smiley

Karel: To co jsi tady napsal,tomu se mi nechce ani věřit. Zvuk si děláš přeci pro sebe,tak nevím proč bys s předkem nic neudělal a dal si repro jen dozadu,to je pěkná blbost.smiling smiley Já bych právě zadek klidně vyndal a udělal něco pořádně s předkem. A to že máš Dexony o tom ani nemluvím smiling smiley Za tu cenu se daj sehnat i repra lepší značky winking smiley

Re: vyměna repro
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2006 09:05

pokud není reprák dobře usazenej, třeba ve dřevě atd tak to nikdy tak nezahraje jak má.

To Karel jedině pořadný dřevěný plato jinak to je na pí... mam to odzkoušený a rozdil 100 procentně znatelný. Se koukni jak se děla profi zvuk??? třeba nedaleko od nas je Firma RACHOT. Ty by ti něco pověděli.

Re: vyměna repro
Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2006 10:36

To Pepino: Já mám kadetta a ten má přední repráky v palubní desce. Na to aby hrály dobře je tam velice málo místa. I kdybych tam dal repráky třeba za 2000,- tak si myslím že to stejně bude hrát nic moc. Reprák o průměru 10cm podle mě nemůže podat dynamický zvuk.

To Aligator: Naprosto s tebou souhlasím. Dřevěné pláto je dřevěná pláto. Jen bych měl obavy z toho, kdybych dostal náraz ze zadu. Ono by to nebylo asi příjemné dostat po hlavě deskou. Já v autě totiž nemám zadní opěrky hlavy, které by to mohly trochu zachránit. Proto jsem to nechtěl riskovat. Navíc to mám napojeno jen přes autorádio, takže ten výkon není tak velký na to aby se třepalo. Kdyby to hnal přes zesák, tak už by to originální pláto dobré asi nebylo. Ono zálezí s čím se člověk spokojí a taky kolik má na to peněz.

Re: vyměna repro
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2006 18:56

To Pepíno: Mám zesilovač Dexon SAA - 4050, 4 x 70W RMS, rádio original CDR 500 Delco a před zesilovačem mám konvertor úrovně Dexon. Jinak tam mám zapojenej dělanej subwofer s reprákem JBL a ten hraje slušně.

Re: vyměna repro
Autor: Milosh (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2006 10:53

v puvodnim deklu to nikdy nebude hrat poradne, ja mel v nexii plato z MDF, to hralo jak z praku !!! kdyby nekdo mel zajem stale ho mam.

Re: vyměna repro
Autor: zaza (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 16:02

kluci koupil jsem MDF desku od doronela repro nove zatim nemam uvažuju že bych dal zatim do toho novyho plata puvodni zadni repro myslite že to bude hrat lepči nebo ty puvodni nedavat že to jsou šunty jak velky bude zlepšeni o proti tomu když byly v tom boku. dikes astraF3dv. ps. jaky je pruměr a hodnoty toho zadniho repro?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********   ********  **     ** 
 **     **  **        **     **     **     ***   *** 
 **     **  **        **     **     **     **** **** 
 **     **  ******    ********      **     ** *** ** 
 **     **  **        **            **     **     ** 
 **     **  **        **            **     **     ** 
  *******   ********  **            **     **     ** 
Powered by Phorum.