www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5
Re: anténa
Autor: majkl1969 (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2006 16:39

Silikon je sice dobrá věc, provizorně jsem to s ním taky zalepil,ale ta originál podložka má po svém obvodu takový okraj cca 4 mm a to silikonem nevytvořiš, nehledě na to, že ta základna antény je z takové umělé hmoty na kterou silikon zrovna moc nejde, takže je to sice možná 20 kč položka a le bez ní je to na nic.

Re: anténa
Autor: majkl1969 (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2006 11:53

Vyřešeno, sehnáno, OK

vhodná anténa
Autor: stenley (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2007 08:02

Zdravim,mám Astru f 1,6 benzín,rok výr. 96,chci koupit novou elektrickou anténu a potřebuju poradit,která z těchto bude na mou astru pasovat.Díky za odpovědi.

[www.conrad.cz]

[www.stualarm.cz]

[www.e-shop24.cz]

[www.cztuning.cz]

Re: vhodná anténa
Autor: Nesquik (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2007 19:38

Já sem, pořídil anténu Calearo a pasuje tam ůplně fpoho, ani držák sem nemusel moc upravovat. v balení je spousta redukcí takže se dá namontovat defakto kamkoli. pokud jí máš v blatníku tak tam nech tu původní vývodku do které zasuň tuhle a je to. Dráty na ovládání by tam měly být nachystaný (aspoň já sem je tam měl). Je krásně tuhá takže se neohybá jako ostatní levný (říkal prodavač). Stála mě 1450,- PS: mazat mazat mazat

El. antena na SC 202
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2007 18:42

Jde připojit k SC 202 ( Opel Kadett ) el. anténa?

Re: El. antena na SC 202
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2007 21:48

Jo.

Re: El. antena na SC 202
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2007 19:17

Aha.

Připojení antény na autorádio
Autor: kzlatak (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2005 06:23

Zdravím všechny,

Měl bych na Vás prosbičku, koupil jsem si do své Astry F (r.v. 1993) nové autorádio (Sencor 5155) a narazil jsem na problém, originální anténa, která je v autě (levá zadní část kufru) má jiný konektor než je na autorádiu (anténa má konektor, který pasuje do něčeho vystouplého, ale v rádiu je prohlubeňsad smiley). Nesetkal jste se s tím někdo? Jinak ISO jde připojit dobře.

Díky moc za každou radu, jsem nováček, tak se omlouvám, jestli je to nějaká základní věc.


Re: Připojení antény na autorádio
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2005 06:37

Kup si za cca 30Kc redukci, kdekoliv v nejakych autodoplnkach, nebo podobnejch kramech. :-)

Re: Připojení antény na autorádio
Autor: čelda (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 11:01

Měl jsem stejný problém a koupil jsem v hifi prodejně nový konektor,starý odpálil a bylo to.Práce tak na 20 min.cau

Re: Připojení antény na autorádio
Autor: kzlatak (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 11:35

Díky moc za rady, dnes se mi to podařilo zprovoznit, koupil jsem redukci, stála 49 Kč a jede to.

Re: Připojení antény na autorádio
Autor: Máca (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 20:54

Chci si koupit stejné rádio, máš už zkušenosti jak hraje? A spojil jsi ho s displejem TIDu?
Díky
Máca

Re: Připojení antény na autorádio
Autor: Astroš (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 18:08

Také jsem na to narazil, redukce to vyřešila, ale stala se mi taková věc, pravděpodobně mi někam do hlubin vozu zapadl kabel od antény, někam zmizel, nemůžu ho nahmatat ani ho nevidím. Nevíte kde ho hledat? Popřípadě co a jak na palubovce odstrojit abych kabel od antény našel? Díky moc za radu.

el. vysuvatelna antena - motorcek ide, len antena je zlomena
Autor: qwix (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 20:06

Caute,
v Astre mam automaticke vysuvanie anteny, motorcek funguje (pocut ze vrci), ale antena sa nevysuva...
Ked som sa na to pozeral, zistil som ze antena je vlastne uplne vytrhnuta a len vlozena do tej diery (vybral som ju ze mi cela ostala v ruke)...
Da sa to nejak jednoducho opravit? (kupit len novu antenu (prut) a tu len nejako zacvaknut k motorceku - bez toho aby som musel menit pohon a tak?)
D.

(Astra F 1998 sedan)

Re: el. vysuvatelna antena - motorcek ide, len antena je zlomena
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2007 18:37

no 100pro je tam zlomené lanko bowden co vysouvá a zasouvá anténu ten tam musíš nalepit zpět (dovnitř)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: el. vysuvatelna antena - motorcek ide, len antena je zlomena
Autor: qwix (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 22:01

Dakujem, zajtra sa na to skusim pozriet... Aj ked nepamatam si to presne, ale ked som tu antenu odtial vytrhol tak mi pripadala ako zlomena... ale mozno to tak je naschval, take neukoncene...

Inak - zajtra s tym musim ist do umyvarky, lebo idem do servisu (a teraz pomaly ani nie je poznat farbu auta...). Antena nejde ani uplne zasunut (trci tak 10 cm) - tak neviem, ci ju tam mam nechat alebo ju vybrat - bojim sa, ze do tej diery zatece voda a budem ju nahanat po kufri a kade tade este mesiac... Co by ste robili vy?

Re: el. vysuvatelna antena - motorcek ide, len antena je zlomena
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 22:04

Anténu oddělej a dírku něčím zalep.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jakou anténu
Autor: Jirka C (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2006 11:40

Ahoj,

prosim o radu. Ukradli mi prut na me astre kombi. A tak chci jit pro novou, ale nevim jakou. Ma cenu to nejak resit abych mel lepsi prijem? Nebo to vyjde nastejno kdyz koupim nejakou obyc (co jsem tam mel puvodne).

Dik moc

Jirka

Re: Jakou anténu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2006 11:52

Jirko je to v podstate jedno co tam das. Vsechny autoanteny jsou jen nahrazky plnohodnotnych anten, nektere lepsi, jine horsi, nicmene neda se rict ze konkretne tahle a tahle je The best..:-) Nehlede na to, ze znacne zalezi i na jejich umisteni na kastli.
Samozrejme jsou anteny bez a s predzesilovacem. S predzesilovacem se muze jevit jako lepsi, nicmene zisk cele soustavy je vyhnanej prave tim zesilovacem (samotna antena ma zist nekde hluboko pod 0 dB :-) ) a muzes se setkat v miste kolem vysilacu a ve mestech s interferenci a celkovou nestabilitou signalu (na to potom navazujici problemy treba s nespravnou funkci AF).
Ale Ty vlastne resis jen samotnej prut. Tak ze kup spis to co tam bude pasovat a nebude nijak prekazet...:-)

Re: Jakou anténu
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2006 23:03

Jirka: Kup si nějakej prut za 100Kč a budeš vysmátej :-)

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **  **    **  **    ** 
  **   **   **     **  **     **  **   **    **  **  
   ** **    **     **  **     **  **  **      ****   
    ***     ********   **     **  *****        **    
   ** **    **     **  **     **  **  **       **    
  **   **   **     **  **     **  **   **      **    
 **     **  ********    *******   **    **     **    
Powered by Phorum.