www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: Jakou anténu
Autor: Jirka C (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 07:23

Moc díky,

J

Re: Jakou anténu
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 13:45

To Jirka: Pasuje tam i s felicie, nedavno mi ho taky ukradli..:-(((

Re: Jakou anténu
Autor: feri (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2007 07:04

Presne ako pise Zdenek z felicie to pasuje a som spokojny

Re: Jakou anténu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2007 09:29

Dnes jsem kupoval v atodílech prut z felicie, pokud někoho zajímá cena, tak stál 78 kč.smiling smiley

Re: Jakou anténu
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2008 15:09

Takový dotaz, šla by el. anténa z kadetta do astra f ? teď je obyčejná (nepraktická) a chtěl tam elektrickou.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Jakou anténu
Autor: pilot345 (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 21:07

Cau Opláci mam Kadet 1.6i Caravan a jelikož sem měl origo anténu v předním blatníku a blatníky jsem měnil a nechci do nich zase vrtat díru zajímalo by mě kam jinam umístnit anténu.Uvažuju o takovej tej vnitřní , tak bych chtěl vědět jakej na to máte kdo názor předem děkuji za odpověd.

Anténa Astra F - sedan
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 13:01

Mám jeden dotaz. Opouští mne originální anténa a v rámci výměny bych ji rád nahradil novou, ale už s el.ovládáním. V autě je Blaupunkt Car 300 - půjde to ovládat. V případě, že ano co proto musím udělat.

Díky R

Re: Anténa Astra F - sedan
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 10:04

Vyměna nebude problem pod plastemv kufru je dvoupinový nebo tří pinový konektor kde je jak stálý proud tak i proud na spínání anteny stačí pájka cín izolajda a nějaký ten klíč na povolení matek antény doporučuji anténu hirschman nebo zender jsou sice drašší ale kvalitní mrkni třeba na www.stualarm.cz a nezapomen hlavně v zimě pravidelně mazat bič nejlépe WD-40 alespon 1 krát měsíčně

Re: Anténa Astra F - sedan
Autor: Lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2007 13:15

firma stualarm nedodává maloobchodním zákazníkům, proto si musíš anténu objednat u některého z partnerů

Re: Anténa Astra F - sedan
Autor: Emil (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2008 12:54

Ahojte.
Chtěl jsem vyměnit starou el. anténu na Astře Sedan - otec koupil novou ale nevim si rady které konektory mužu napojit - na org je 3 pinový konektor + ukostření černý a na novém mam jen 2 kable - klasika červený, zelený a ukostření . četl jsem tvuj příspěvek - tak mám jen prosbu zda nevíte které mužu zapojita k čemu jsou 3? jestli je v org. anténě nějaký doraz na dojezd - na orginál anténě je barva drátu - zeleny- černý a modrý.
Děkuji předem za odpověd hojte

Re: Anténa Astra F - sedan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2008 00:19

Emil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte.
> Chtěl jsem vyměnit starou el. anténu na Astře
> Sedan - otec koupil novou ale nevim si rady které
> konektory mužu napojit - na org je 3 pinový
> konektor + ukostření černý a na novém mam jen 2
> kable - klasika červený, zelený a ukostření . četl
> jsem tvuj příspěvek - tak mám jen prosbu zda
> nevíte které mužu zapojita k čemu jsou 3? jestli
> je v org. anténě nějaký doraz na dojezd - na
> orginál anténě je barva drátu - zeleny- černý a
> modrý.
> Děkuji předem za odpověd hojte

Teda ale děláš v tom chaoz. Máš dva kable a vyjmenuješ tři, to je něco. Červený přijde na červený, zelený přijde na černobílý a kostra na kostru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Anténa Astra F - sedan
Autor: pettan (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 12:20

cau odesel me zesilovac na antene a tak jsem si koupil novou antenu i s kablem ale nevim jak to napojit protoze nemuzu vyndat radio z palubovky a nevim teda jak to tam napojit . ten novy i stary kabl ma 2 draty ale jiny koaxialni spojku tak nevim jak to dotahnout od radia az ke kufru jsou tam natazeny draty a nevim co k cemu patri . dekuji za odpoved

Re: Anténa Astra F - sedan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 13:28

Vůbec netuším, co vlastně po nás chceš. Takhle zmatečnej dotaz už jsem dlouho nečetl.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Elektrická anténa
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2005 21:39

Zdravím lidičky. Před cca 14 dny jsem koupil Astru F, 1,6ku benzín, pětidvéř, r.v. 1993. Jelikož ještě nemám techničák, tak typ motoru jen tuším (motor X16SZR (8V, 55kW). Mám prosbičku. Je nefunkční el. anténa (motorek vrčí, ale nevysouvá a nezasouvá). Jestli jste někdo tuto anténu zkoušel opravit, prosím o info, jak anténu demontovat z nárazníku + další postřehy. Jinak jsem tu novej, zkoušel jsem hledat.....



Příspěvek upraven (05. 11. 2005 22:40)

Re: Elektrická anténa
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 06:15

Ty máš el.anténu umístěnou v nárazníku?A jak je tam nacpaná?Zatím jsem vyděl el.anténu danou jen v blatníku(zadní bok)

Re: Elektrická anténa
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 09:19

Sorry, díky za upozornění, samozřejmě že je v zadním levým blaťáku. To víš, večer, skoro v jedenáct, to už jsem nad tím jaksi nepřemýšlel. Ale asi si ji nedemontoval?

Re: Elektrická anténa
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 12:47

Právě naopak,měl jsem ten samý problém,motorek vrčel prut jen poškubával a jinak nic.Tak jsem ji vyndal z blatníku,uvolníš ji zevnitř,je na šroubku a stáhneš ji celou ven do kufru.Zvenku je taková chromová matka-taky povolit a sundat.Pak jsem sundal boční kryt pohonu antény,vyndal takové velké ozubené kolo,Prut jsem vytáhl ručně a začal jsem s očistou ploch mezi jednotlivými části prutu.Použil jsem na to olej ve sprei- WDčko. Stříkal jsem ho ze vnitř prutu a prut pořád zasouval a vysouval(teď se mě to vybavilo).
Nechal jsem to pořádně vykapat a znova.Taky jsem použil stlačený vzduch na vyfoukání nečistit.Ale s tím vzduchem opatrně,jen lehce.Potom jsem ji jen už poskládal do hromady.Největší perlička je akorát správně nastavit to plastové kolo.Pod ním jsou kontakty,které ti ve správnou chvilku zastaví prut po vysunutí,nebo zasunutí.Udělal jsem si provizorní prodloužení zapojení antény a měl jsem ji venku mimo auta-to abych ji nemusel několikrát montovat tam a zase ven.Chce to trochu nervy a máš vyhráno.Strávil jsem s tím celé odpoledne,ale než dávat kolem 4tisíc za novou,tak se to vyplatí.Příjemnou zábavu.

Re: Elektrická anténa
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 13:01

Musím se do toho pustit. Jinak díky za návod, jak tu mršku demontovat. Jen nevím, kde najdu ten šroubek zevnitř, včera jsem tam čuměl jak sova do láhve a našel tam jen připojovací konektor. Holt musím použít asi druhé oči nebo lupu. Jinak asi budu mít možná malinko jinou závadu, než zadřený prut, já s ním totiž ručně posouvám úplně lehce. No uvidím.

Re: Elektrická anténa
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 14:39

Když se podíváš do kufru,tak pod tapecírunkem najdeš spodek antény i to jak je tam připevněná.Pokud jde ručně vytáhnou i zatlačit,tak je asi stržený(omletý)ozubený převod.Chce to rozebrat a uvidíš.

Re: Elektrická anténa
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 18:07

Jasan, už jsem se byl dívat, opravdu to je jednoduchý, jen se musí sundat ten podělanej tapecírunk, pak to je nádhera. Hned jak bude volnějc, tak se do toho pustím a potom sdělím, co to bylo.

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********         **  ********   **    ** 
  **  **   **     **        **  **     **  **   **  
   ****    **     **        **  **     **  **  **   
    **     ********         **  ********   *****    
    **     **         **    **  **         **  **   
    **     **         **    **  **         **   **  
    **     **          ******   **         **    ** 
Powered by Phorum.