www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
zapojení rádia - hraje pouze při zap.světlech
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2006 21:09

Ahojte, tak jsem se po dlouhé době rozhodl vrátit do Kadetta rádio,ovšem potkalo mě nemilé překvapení.Použil jsem původní kabely co tam byly od OPELA jal se zapojovat - červený kabel na + rádia (stály proud) šedý se zeleným pruhem na + rádia a hnědý na mínus(ground)... co se nestalo,vše funguje jak má,ovšem nikoli po zapnutí klíčku ale až po zapnutí světel...zajisté to má výhody ohledně celoročního svícení :-) ale ptám se,co jsem udělal špatně?přece to takhle není z výroby?"



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: zapojení rádia - hraje pouze při zap.světlech
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2006 21:20

Kde si vzal, ze sedy se zelenym pruhem je plus pro radio????
CERVENY kabel je PLUS VZDY i pri vypnutym klicku. CERNY kabel je PLUS PRI ZAPNUTEM klicku a HNEDY je MINUS - KOSTRA !!!

Re: zapojení rádia - hraje pouze při zap.světlech
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2006 18:01

Stando,já tam žádný černý nemám po adamovi!!:-( Jen tenhle šedivo žlutý a měřákem jsem zjistil že je to nějaký plus a jak teď vidím tak od světel,nejspíš tedy na nějakou žárovku .Poraď mi prosímtě,odkud vzít ten černý?Odkud ho táhnout ze spínačky?Schémata číst neumím.



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: zapojení rádia - hraje pouze při zap.světlech
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2006 12:09

zdar,tak jestli tomu rozumim,tak jak standa psal,ze červený je stálý plus,černý je jenom pri klíčku a hnědý je mínus,tak to rádio bude hrát i pri vypnutým zapalování??opravte mě,jestli se pletu...rešim něco podobnýho,jelikoz mi rádio vybíjí baterku,kdyz ho mam na tvrdo na plusu..dík

Re: zapojení rádia - hraje pouze při zap.světlech
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2007 22:43

Zdravím mám ten samej problem, mám Opel Kadett cabrio 1,6i a měl jsem tam autoradio na kazety, ted jse mtam chtěl zapojit autoradio s CD a čekal mě šok když jsem zjistil že ty piny na tom starem radiu jsou zapojeny jinak nez na tom CD, fakt je že mám v kufru takovou velkou bednu (zesilovač) jenže nevim jak je udělanej,jsem to koupil i stim a ted se nestačim divit co tam minulý majitel vyvaděl sad smiley mohl by mi někdo napsat jak ty piny vlastně jsou? defakto když to zapojim jak to je a otočim kličkem tak radio nehraje,když na tom kazetovým to jaksi předtim hralo!

Re: zapojení rádia - hraje pouze při zap.světlech
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2007 06:36

keby ste hladali nasli by ste toto
[www.opelastra.cz]

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil palorep (21.03.2007 06:37)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **      **  **    **  ********  ********  
       **  **  **  **  ***   **  **        **     ** 
       **  **  **  **  ****  **  **        **     ** 
       **  **  **  **  ** ** **  ******    **     ** 
 **    **  **  **  **  **  ****  **        **     ** 
 **    **  **  **  **  **   ***  **        **     ** 
  ******    ***  ***   **    **  ********  ********  
Powered by Phorum.