www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
co s rádiem?
Autor: ojanen (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 14:03

Mam sve prvni auto. Astra 1,6 roč. 95. Potreboval jsem neco takoveho a cenove mi to vyhovovalo. Teprv se s nim seznamuji. Prvni co prestalo fungovat resp. zrejme nefungovalo kdyz uz kdyz jsem to koupil byl alternator. Ujel jsem 20km na baterku a pak zustal viset na ulici spinning smiley sticking its tongue out. Sehnal jsem jej a nechal vymenit. A ejhle. Nefunguje radio. Je to tim, ze technik pri zjistovani zavady pripojil startovacku na baterku opacne (byl jsem u toho a videl to, byla tma a byl to nejakej troubadrinking smiley) a neco se na tom vypalilo? Anebo je to tim ze se bez prisunu stavy zakodovalo? Kod samozrejme nemam a v oplu mi rikali ze mi to zjisti z fabriky za 700,-the finger smiley. Ovsem neni jiste jestli je tam to stejne radio od vyroby. Pokud je to zakodovane najdu nekoho schopneho kdy mi to odkoduje levnejc??
Prosim poradte. Preju pekny den.

Re: co s rádiem?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 14:09

ojanen napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mam sve prvni auto. Astra 1,6 roč. 95. Potreboval
> jsem neco takoveho a cenove mi to vyhovovalo.
> Teprv se s nim seznamuji. Prvni co prestalo
> fungovat resp. zrejme nefungovalo kdyz uz kdyz
> jsem to koupil byl alternator. Ujel jsem 20km na
> baterku a pak zustal viset na ulici spinning smiley sticking its tongue out. Sehnal
> jsem jej a nechal vymenit. A ejhle. Nefunguje
> radio. Je to tim, ze technik pri zjistovani zavady
> pripojil startovacku na baterku opacne (byl jsem u
> toho a videl to, byla tma a byl to nejakej
> troubadrinking smiley) a neco se na tom vypalilo? Anebo je to
> tim ze se bez prisunu stavy zakodovalo? Kod
> samozrejme nemam a v oplu mi rikali ze mi to
> zjisti z fabriky za 700,-the finger smiley. Ovsem neni jiste
> jestli je tam to stejne radio od vyroby. Pokud je
> to zakodovane najdu nekoho schopneho kdy mi to
> odkoduje levnejc??
> Prosim poradte. Preju pekny den.

Když jsi byl u toho, jak to zapojuje obráceně tak proč jsi ho neupozornil?thumbs up
Pokud chceš,aby tě někdo poradil s odkódováním rádia,tak musíš napsat,co máš za rádio a výrobní číslo.Bez těchto údajů to nejde.Jinak stačí si přečíst úvod v červeném, informací o odkódování bys získal dost.,smoking smileyhot smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: co s rádiem?
Autor: ojanen (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 14:23

to jsem zjistil az pak ze to zapojil obracene, protoze to nestartovalo...a navic jsem lama, autum nerozumim tak jsem veril jemu :-)
Kazdopadne dik.
Kde najdu vyr cislo? zrejme to budu muset vymontovat a nekde vzadu na radiu to bude :-)

Re: co s rádiem?
Autor: ojanen (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 14:29

Omlouvam se za zarazeni dotazu do spatne rubriky. Byl jsem hrrr a nejak to prehlidl.smileys with beer

Re: co s rádiem?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 14:36

Pokud nemáš žádný doklad od rádia,tak ho musíš vyndat ,na plášti rádia najdeš výrovní číslo.Tak ho opiš a napiš i Značku rádia

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: co s rádiem?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 18:43

Asi takhle. Pokud přehodil polaritu, tak můžeš být rád, že ještě jezdíš. Mohla to odnést řídící jednotka motoru a nejspíš by se k tomu přidal i alternátor. Takže pokud nepůjde, jdi mu poděkovat. Co se týká rádia, má svou ochranu proti přepólování. Pokud nesvítí, je jen vyražená pojistka. A zbytek napsal Brouček.

Re: co s rádiem?
Autor: ojanen (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2006 09:20

Auto nastesti v pohode jezdi. Pouze pri zapnuti zapalovani sviti kontrolka motoru, ale podle toho co jsem tu precetl, je to tim ze zaznamenal chybu (zrejme to spatne zapojeni a nefunkci alternator), kdyz nastartuju zhasne to. (znovu pripominam ze jsem spis lyzar a cyklista nez automobilista :-).
Zkousel jsem radio dle navodu na odblokovani a vubec nereaguje, tak jeste mrknu na tu pojistku (dle mistniho navodu:-). Pokud ma radio, jak rikas, ochranu tak by to melo byt v poho kdyz ji vymenim.
Zatial sa majte.

Re: co s rádiem?
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2006 10:12

ta kontrolka funguje spravne. po nastrartovani zhasne

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: co s rádiem?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2006 23:21

ojanen napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Auto nastesti v pohode jezdi. Pouze pri zapnuti
> zapalovani sviti kontrolka motoru, ale podle toho
> co jsem tu precetl, je to tim ze zaznamenal chybu
> (zrejme to spatne zapojeni a nefunkci alternator),
> kdyz nastartuju zhasne to. (znovu pripominam ze
> jsem spis lyzar a cyklista nez automobilista :-).
> Zkousel jsem radio dle navodu na odblokovani a
> vubec nereaguje, tak jeste mrknu na tu pojistku
> (dle mistniho navodu:-). Pokud ma radio, jak
> rikas, ochranu tak by to melo byt v poho kdyz ji
> vymenim.
> Zatial sa majte.

Pokud máš kód na odblokování rádia,tak ho musíš podle návodu rozběhat,jinak se ti to nepodaří(bez kódu)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: co s rádiem?
Autor: ojanen (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 14:37

Tak pojistky se zdaji byt v poho...
Radio jsem zatim nevytahoval tak vyr cislo neznam.
Tak jsem jen zkousel (dle navodu) jestli mi neco vybehne na display. Drzim "AS" a zapinam a nic... Nakonec to tlacitko zustalo zapadle. No proste smula :-), zrejme to tlacitko nefunguje. V dobe kdy to radio jeste jelo uz nefungovala pametova tlacitka 3,5 a 6 tak je dost mozne ze ani AS nejde a tim padem bych ani nezadal kod pro odblokovani...
Btw: dnes jsem zjistil ze se mi netoci vetrak na chladici (pojistka je v poho)...tak to jen tak pro vase pobaveni :-).

Re: co s rádiem?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 14:50

Zbav se toho, dokud je čas. Projdi si smlouvu o koupi, případně ji nech někomu prostudovat, ať ti poradí. Asi jsi narazil na vůz, ktetého se někdo honem zbavoval. Takových aut je na trhu dost a pamatuj si: "KAŽDÉ AUTO MÁ SVÉHO KUPCE." Toto je zásada každého rádoby prodejce.

Re: co s rádiem?
Autor: ojanen (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 17:07

Zkoušel jsem to, tezko to pujde. Spis ted na ne tlacim s tim ze mi to ten jejich technik podelal tou stratovackou (viz. vyse). Doslo mi, ze tim jak ji zapojil opacne mohl odpalit ten vetrak. Tak se budu snazit vytriskat nejakou financni kompenzaci. Snad se alespon castecne postesti...
Ale dost uz toho, tohle je myslim technicka poradna :-)
Zdarec

Re: co s rádiem?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 19:43

Hlavně se nenechej odpálkovat, prodejci jsou hrozný k...y, jak cítí kšeft, nejlepší zboží je od nich.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********        **  ********  
 **     **  **     **  **    **        **  **     ** 
 **     **  **     **      **          **  **     ** 
 **     **  **     **     **           **  ********  
 **     **  **     **    **      **    **  **        
 **     **  **     **    **      **    **  **        
  *******   ********     **       ******   **        
Powered by Phorum.