www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Repro 6x9 do origo plata na kadetta + 2 v.z. 4ohm
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2006 06:39

Měl bych dvě prosby, vejdou se v pohodě repro 6x9 do prohlubní v origo platě u Kadetta?
+ objednal jsem si třípásmové ovály 6x9 JBL GTO937 jenže jsem zjistil,že mají impedanci 2ohmy, rádio má ale na výstupu 4ohmy, je to velký problém, budou fungovat správně, nebo musím ještě koupit zesilovač s výstupní impedancí 2ohmy.
Moc díky za odpověď.

Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (15.11.2006 06:52)

Re: Repro 6x9 do origo plata na kadetta + 2 v.z. 4ohm
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2006 06:54

Romane každopádně bych doporučil zesilovač jelikož mají repro menší impedanci než radio tak by se mohl odporoučet koncový stupen v radiu jelikož by protékal větší proud než je zdrávo

Re: Repro 6x9 do origo plata na kadetta + 2 v.z. 4ohm
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2006 07:30

No uvidíme, když ono JBL nedělá skoro žádný 4ohmy a tahla řada je celá jen 2ohmová, no uvidím.

Re: Repro 6x9 do origo plata na kadetta + 2 v.z. 4ohm
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2006 23:46

Doporučuji ti to samé co Crkyk. 6x9 palců jsem v platě měl, ale záleží na mřížkách. A mezi námi, žádný reprák nemá impedanci 4ohm. Kolikrát je ta impedance žalostná a ani o tom člověk neví.

Re: Repro 6x9 do origo plata na kadetta + 2 v.z. 4ohm
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 16:31

Kámoš mi nabízí 2kanál Audison SRx2 má výkon 2x 85W RMS při dvou ohmech za 3000kč, co Vy na to?

Re: Repro 6x9 do origo plata na kadetta + 2 v.z. 4ohm
Autor: Karlos (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2007 00:30

Impedance = "střídavý" odpor. Z toho vyplývá, že je značně frekvenčně závislá. Pokud výrobce u reproduktoru napíše že má reprák imedanci 4ohmy, tak defakto pouze říká, že impedance nebude nižší něž zmíněné 4 ohmy. Veskutečnosti muže být impedance až desítky ohmů. Největší impedenci mívá reprák na rezonančním kmitočtu Fs. Je to jeden z nejduležítějších parametrů repráku. Pokud měříte reprák ohmmetrem, tak měříte stejnosměrný odpor a ne impedenci! Pozor na to. Jinak co se týče toho zapojení 2ohmových repraku k autoradiu, tak bych to taky neriskoval. Ony ty koncáky v radiích jsou lidově řečeno "blbuvzdorné" (většinou), přesto bych to neriskoval.

Málem bych zapomnel. Taky mám v kadetu v origo plátě repráky 6x9 (Dexon) a vešly tam docela v pohodě.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **    **   *******   **     **        ** 
 **         **  **   **     **  **     **        ** 
 **          ****    **         **     **        ** 
 **           **     ********   **     **        ** 
 **           **     **     **  **     **  **    ** 
 **           **     **     **  **     **  **    ** 
 ********     **      *******    *******    ******  
Powered by Phorum.