www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
přestaly hrát v pravo
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2007 15:29

Zdar mám problém:dneska mi přestala hrát pravá strane vepředu,ani výšky ani středy,prostě dveře u spolujezdce komplet hluchý,vzadu normálka.Repro i rádio origo,rádio CAR300,zásuvka ve dveřích se jeví v oukeju.Chtěl bych vaše názory ,dík

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2007 15:44

A to nás chceš zkoušet? Pokud jsi si jistej, že rádio je v pořádku, nehraje repro ve dveřích a vzadu hraje normálně, tak asi bude závada na přívodu od rádia k reproduktoru, nebo odešel ten reprák ve dveří, a nebo je v háji výstup z rádia. Zkusil jsi prohodit levou a pravou stranu zapojení stran na rádiu?Jinde chyba nebude

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2007 18:00

nechci nikoho zkoušet chtěl jsem jenom vědět jestli někdo nemá podobnou zkušenost a protože sem se ještě nedostal k tomu vytahnout radio tak sem chtěl vědet kde jinde muže byt chyba třeba je to zrovna v ty zásuvce co je v dveřích.....

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2007 20:47

Akosi zistil, že konektor vo dverách je oukej?smiling smiley Mal som pred časom podobný problém. Stačilo párkrát rozpojiť a spojiť ten konektor. Ak to nepomôže, tak tapacírunk dole a merať.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2007 13:45

dneska jsem proměřoval ten konektor a kromě jednoho jsou všechny kontakty hluché tak předpokládám ,že je to šťáva pro centrál.při zapnutem rádiu by měl být zřetelný pohy na těch co vedou do repro.....jinak první co mě napadlo bylo rozpojit a spojit několikrát dveřní spojku.

divný-rádio
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2007 18:23

mam origo rádio Blaupunkt CAR 300,Nedávno sem tady nedávno řešil že mě přestaly hrát v pravých dveřích reproduktory a protože sem tvor šťouravej tak jsem trochu šťoural a došel jsem na zajímavou věc: rádio nechce bezp.kod ani po aktivaci ochrany nevyžaduje kod,ani po vyjmutí z rámečku ani po jiném přerušení zdroje elektřiny zkoušel sem snad dvacet různých kodů(záměrně špatných) po sobě a nedošlo ani k zablokován....tak mě napadá mohla by to bejt souvislost s tou poruchou repro? Na výstupu z rádia do pravého předního repro žádné napětí vlevo OK....

Re: divný-rádio
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2007 21:17

Jen poznamka. Na vystupu do repro nemuzes namerit zadny stejnosmerny napeti!

Re: divný-rádio
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 00:20

astrapilot napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mam origo rádio Blaupunkt CAR 300,Nedávno sem tady
> nedávno řešil že mě přestaly hrát v pravých
> dveřích reproduktory a protože sem tvor šťouravej
> tak jsem trochu šťoural a došel jsem na zajímavou
> věc: rádio nechce bezp.kod ani po aktivaci ochrany
> nevyžaduje kod,ani po vyjmutí z rámečku ani po
> jiném přerušení zdroje elektřiny zkoušel sem snad
> dvacet různých kodů(záměrně špatných) po sobě a
> nedošlo ani k zablokován....tak mě napadá mohla by
> to bejt souvislost s tou poruchou repro? Na
> výstupu z rádia do pravého předního repro žádné
> napětí vlevo OK....

Já bych tě poradil jen to, neštourej se v tom a sežen někoho, kdo tomu rozumí, uděláš víc škody jak užitku.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: divný-rádio
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 16:49

> Já bych tě poradil jen to, neštourej se v tom a
> sežen někoho, kdo tomu rozumí, uděláš víc škody
> jak užitku.

Pokud nemáš co říct k problémům ketré se tady řeší raději nic nepiš. Na odpovědi typu projdi si.....přečti si......to nemyslíš vážně....není nikdo zvědavej.

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 17:14

Milej zlatej, si myslím,že když se pořádně podíváš, tak nějakou radu jsem ti dal.Ono ti radit, když jednou napíšeš, že zásuvka ve dveřích je dobrá, podruhé napíšeš, že tě napadlo nekolikrát rozebrat a zase spojit zásuvku ve dveřích,že by mohla bejt závada tam, tak je dost těžké radit.Vlastně si protiřečíš sám.Proto jsem ti napsal, abys to nechal někumu jinému, protože bys mohl třeba odpálit koncák v rádiu.
Zkusil jsi prohodit ty výstupy na rádiu, jak jsme ti už psal?Tím zjistíš dost podstatnou věc.A podle toho se můžou odvíjet další rady.
Pokud si myslíš, že to co jsme doposud napsal, ti nic neříká,že to nic neřeší, tak se ti omlouvám a už ti nebudu radit.Jen ti řeknu ještě maličkost, každý slušný člověk, si přečte ten úvod v červeném a pokud možno se tím řídí.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (17.01.2007 17:17)

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 18:12

četl jsem dotazy v poradně tykající se rádií ale žádný dotaz neřešil ani něco podobnýho co potkalo mě,proto je tady tahle poradna.K té dveřní spojce-to byla reakce na poznámku myslím "macila" že pomohlo zahýbat s tou spojkou ve smyslu několikerého rozpojení a spojení(navíc pokud s to četl pořádně psal sem že se jeví jako OK ale netvrdil jsem to-po vizualní stránce jako zaoxidované kontakty,pokřivené a tak).
Další věc je ta,že to rádio se chová nestandardtně co se týká ochrany kodem,tzn že už ho mohl někdo kuchat třeba za účelem výměny tebou zmiňovaného"koncáku".A za další prohodit výstupy pravý za levý není jen tak protože konektor je klíčovaný,tzn.musel by se rozebrat a prohodit jednotlivé žíly na výstupu.Zkus mi poradit jaké barvy drátů vedou do dveří na pravé straně,jestli jsou čtyři nebo dva,na dveřní spojce je několik kontaktů zkus pomoct určit které pokračují do repro,které jsou určeny pro ovládání zrcátek a centrálu.....to jsou rady které pomůžou najít postup při řešení problému,to je náplní této poradny. Viděl jsem tvé příspěvky,oceňuji ty přínosné(obrázky převodovky,atd),ale pokud k tomu nemáš co říct je lepší mlčet.

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 19:07

Kľud chlapci, začína to tu byť akési napäté. Asi to bude tou teplou zimou.winking smiley

K reprákom v pravých predných dverách vedú žltý a hnedožltý vodič. Rádio má len štvorkanálový výstup, takže výškače sú pripojené paralelne.
To že rádio kašle na kód, možno bude tým, že je hacknuté, ale to je len moja domnienka.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 19:20

[www.kadett.cz]
i přes tvou prosbu, abych mlčel, si dovolím opět lehce podotknout.Stačí se trošičku porozhlédnou a najdeš, opravdu najdeš

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (17.01.2007 19:20)

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 19:28

.....vďaka macilovi prvá ozajstná rada.....

ještě k tomu rádiu-auto bylo dovezené v srpnu 2006,v kaslíku jsem našel manuál servisku(německou) a kartu s kodem,na katrě souhlasí v.č. rádia....takže může být hacknuté.V servisce kromě běžných zápisů o výměnách a servisu neni zmínka o rádiu.Zeptám se jinak,jaké se montovali rádia do modelové řady 98?

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 19:44

Ako to spätne čítam, nikde nevidím, aké auto vlastne máš. Akosi automaticky som predpokladal, že máš Astru F. Určite sa do nej montovali CAR300, CAR400 a možno aj CDR500, ale tým si istý niesom.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 20:09

mam astru F X16SZR vyrobenou sice v roce97(prosinec1997) ale model dle VIN 98.Ještě mě napadá:když by došlo ke zkratu dejme tomu v tom malém výškáči je možný,že by to odpálilo jen tu pravou větev? Myslím tim jestli ten koncový zasilovač.

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 20:15

Je.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2007 21:02

CDR500 také. Mám 96 a je tam.

Re: přestaly hrát v pravo
Autor: Jirka1 (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 07:37

Pánové, základem veškerého snažení,aby jste věděli co kde měřit a zkoušet je, vyjma triviálních věcí, v elektronice schema.Záměnu kanálů bych nedoporučoval,
v případě zkratu vodičů, popř.kmitačky v repro by odešel v případě,že nemá ochranu koncový zesilovač.Na dveřním konektoru změř výstupní signál z radia a ohmickou hodnotu repro.V jednom, či druhým bude chyba, jinak by ti to hrálo.Doufám, že víš co čím měřit a zkoušet.:-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ******    **     **  ********  **     ** 
 **        **    **   ***   ***     **     **     ** 
 **        **         **** ****     **     **     ** 
 **        **   ****  ** *** **     **     **     ** 
 **        **    **   **     **     **      **   **  
 **        **    **   **     **     **       ** **   
 ********   ******    **     **     **        ***    
Powered by Phorum.