www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Nemohu naladit rádio
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 13:45

Ahoj. Mam Car 300 a nemohu naladit zadnou stanici, maximalne ji chytim, ale sumi. Jinak OK, kazetak hraje. Kdyz vyndam autoradio, odpojim antenni konektor a lehce prilozim na tu zdirku vstupu, tak mam perfektni signal. Taktez kdyz jako "antenu" pouziju muj prstsmiling smiley. Cim vic ale nasazuju konektor, tim vic se ztraci signal, ale porad trosku hraje. Pak zasunu autoradio do palubky (konektor drzi) a signal se ztrati uplne. Nevite cim to? Spatny kontakt ci nejake uzemnení? Je tam puvodni koax kabel obaleny tim molitanem. Diky.

Re: Nemohu naladit rádio
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 18:38

No nezlob se na mě, ale to je snad jasný, že máš asi zkrat v anténě, zkontroluj kabel až po anténu. Hledáš pravděpodobně problém tam kde žádný není.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Nemohu naladit rádio
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 19:19

Díky za odpověď, ale jasné mě to není, to bych se neptalsmiling smiley. Kabel že je právě v pořádku. Akorát plíšek uzemnění na samičce je takový jakoby poškrábaný. Jak jsem napsal, když je konektor zastrčen, pořád mám signál, ale asi tak o polovinu slabší. To mám rádio pořád venku, pak ho zasunu a je po signálu. Anténní pruty jsem zkoušel dva jiné, jeden z nich i nový, ale je to stejné. Když jsem auto kupoval s timto radiem, tak tam byl vždycky slabší příjem, ale ted uz fakt nechytim nic.

Re: Nemohu naladit rádio
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2007 00:52

A zkoušel jsi jen samotný antení prut, nebo komplet celou anténu? Závada může bejt v uchycení samotné antény v karoserii. Zkus tvoje rádio dát k někomu jinému do auta,nebo jiné rádio dej k Tobě , a snadno zjistíš kde je chyba.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Nemohu naladit rádio
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2007 15:55

Zkoušel jsem jen vyměnu prutů. Víš, není mě jasné, že při letmém dotyku signál je a pak se ztrácí. Asi rozeberu tu koncovku. Jinak ta výměna rádií bude asi opravdu dalším nezbytným krokem, abych si udělal víc jasno. Jinak díky za rady.

Re: Nemohu naladit rádio
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2007 17:01

Nemen radio, tam problem neni. Vymen rovnou celej koax (kup si 2 metry RG58) i s koncovku a prohlidni pripojeni v patici anteny.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **    **  **     **  **    ** 
 **        **   **    **  **   ***   ***  ***   ** 
 **        **  **      ****    **** ****  ****  ** 
 ******    *****        **     ** *** **  ** ** ** 
 **        **  **       **     **     **  **  **** 
 **        **   **      **     **     **  **   *** 
 **        **    **     **     **     **  **    ** 
Powered by Phorum.