www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
příjem rádia
Autor: michal77 (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2007 20:18

Ahoj, mám astru r.v.93 a poslední měsíc jsem ztratil částečně přijem rádia, kde byl signal dobrý, tak ted radio šumí nebo hraje slabě, taky se mi zdá že je to horší když běží motor, mám podezření na ukostření, ale nevim kde hledat případně nějakej orezlej drát, nebo bude problém jinde? děkuji

Re: příjem rádia
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2007 13:06

skôr by som povedal že mas problém z anténou pozri na koncovku antény či nie je odpojená alebo niekde po ceste

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: příjem rádia
Autor: michal77 (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2007 15:06

antenu jsem prověřoval, zdála se byt v pohodě, mám tam ještě jednu, zřejmně asi původně na telefon, tak tu jsem taky zkousel, nebo zapojit obě a tak, ale vysledek stejnej

Re: příjem rádia
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2007 05:24

Tak že co máš za Astru kombála sedana nebo trakař? pokud máč kombála tak ta má zesilovač který ti mohl zamávat nebo ti do něj nejde napájení. pokud se jedná o jiný model tak nevím jestli máš ant elektrickou nebo mechaniku V základu jak to vyzkoušet kde je zhruba chyba proměřit svod od ant k radiu pak vzít kus drátu a zkusit ho strčit do radia místo ant důležitý moment před tím naladait nějakou slabší stanici pokud se příjem zlepší je to ant pokud ne může to být i FM modulem v radiu

Re: příjem rádia
Autor: michal77 (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2007 13:59

ahoj, mám kombíka a antena je napevno vzadu na strese a ta asi na telefon je vepredu na streše, z te jedne vede jako koax a z druhe 2 obyc draty. a kde je ten zesilovac?? a proměřit svod anteny mysliš jen jestli není přerušen??
díky

Re: příjem rádia
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2007 19:28

z tej druhej čo vedu dva draty t.j. koax a napajanie zosilovaca ktoré ide od rádia až do antény skus toto napájanie premerať. mal by to byť čierno biely káblik.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: příjem rádia
Autor: michal77 (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2007 22:19

ted jsem tě moc nepochopil, na střeše mam 2 anteny, u radia vyvedeny koax a potom skutečně 2 draty, bílý a černý. myslel jsem že je to od te druhe anteny? tak co přesně mam zkusit?

Re: příjem rádia
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2007 06:34

ak mas na streche dve antény tak jedna, tá ktorá by mala byť na konci strechy, je na rádio a ked pozrieš pod tapec, kde je tá anténa, tak táto má prívod napájania zosilovaca od rádia, čiže ide do nej koax a jeden drát. Z rádia ide drát, ktorý má farbu čiernobielu.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: příjem rádia
Autor: michal77 (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2007 09:28

díky za info, kdyz jsem se tam podíval tak jsem tam našel ten drat a snim jeste jeden ukončenej koax, ale zjistil jsem že jsem mel prerusenej ten středovej dratek v puvodni antene, tim se signal hned zvíšil. tak zetim diky

Re: příjem rádia
Autor: michal77 (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2007 15:03

ještě by mě teda zajímalo kam ten drát od te anténe by měl vect, protože u radia ho stejně asi zapojenej nemam.

Re: příjem rádia
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2007 16:12

u radia je zapojenej na pin 7 el. anténa viz [www.opelastra.cz] aspoň ja to mámm takto zapojené a hraje to bezvadne

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **    **  **     **  **    ** 
  **   **   **     **   **  **   **     **  **   **  
   ** **    **     **    ****    **     **  **  **   
    ***     **     **     **     **     **  *****    
   ** **    **     **     **     **     **  **  **   
  **   **   **     **     **     **     **  **   **  
 **     **  ********      **      *******   **    ** 
Powered by Phorum.