www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Zapinani Autoradia
Autor: m4 (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2007 23:21

zdravim, mam takovej ( asi jednoduchej ) problem a to ten, ze radio mi jde zapnout pouze pri zapnutem klicku, tak se chci zeptat, jde to zapojit bez tohoz abych musel mit klicek v aute, popr jak? diky za odpovedi...

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 01:44

Projdi si poradnu,použij vyhledávání, je to tu popsané,je to maličkost.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 06:25

Spoj na radiu zluty drat s cervenym. Vice info zde ve foru.

Re: Zapinani Autoradia
Autor: m4 (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 11:30

diky moc, pujdu to zkusit

Re: Zapinani Autoradia
Autor: m4 (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 18:50

tak diky moc, funguje smiling smiley

Re: Zapinani Autoradia
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2007 09:37

Já mám zase opačný problém - do toho drátu, který by měl být podle schémat vypínaný klíčkem, jde šťáva ikdyž klíček vytáhnu. Kontroloval jsem to vedení a nezdá se, že by někde někdo něco upravoval a spojoval. Tak se chci zeptat, jestli je to normální, že se u některých aut toto standardně takto chovalo, nebo mám někde chybu (jen pro upřesnění - ostatní věci se klíčkem vypnout dají, takže bych chybu ve spínací skříňce nehledal). Mám Opel Astra Caravan F, 1,4 16 V, motor X14XE, rok výroby 1997 a měla by to být verze 1998 (podle VINu).

Re: Zapinani Autoradia
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 09:43

Fakt nikdo nevíte?

Re: Zapinani Autoradia
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 12:47

To MetalKalic: Nád čím vlastně bádáš,pokud Ti jde zapnout radio i při vytaženém klíčku, tak je to v pořádku. drinking smiley Do ktéro drátu jde proud nemám tušení,ale pokud má radio pamět stále napájenou proudem tak tam najdeš při vypnutém klíčku dvakrát plus.Standy zlatá slova, nehledej problém tam kde není.smoking smiley

Re: Zapinani Autoradia
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 15:50

Já myslel, že autorádio při vytaženém klíčku nemá jít zapnout, že tam jsou přeci dva přívody - 15 a 30, kdy 30 napájí paměť a 15 napájí provoz rádia (nebo jak to prostě popsat). A u mě je to tak, že rádio je napájené pořád, i při vypnutém klíčku, což neodpovídá schématům atd., kde se to rozlišuje. Tak mě napadlo, jestli to tak má být nebo to už někdo předělal.

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 17:04

MetalKalic napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já myslel, že autorádio při vytaženém klíčku nemá
> jít zapnout, že tam jsou přeci dva přívody - 15 a
> 30, kdy 30 napájí paměť a 15 napájí provoz rádia
> (nebo jak to prostě popsat). A u mě je to tak, že
> rádio je napájené pořád, i při vypnutém klíčku,
> což neodpovídá schématům atd., kde se to
> rozlišuje. Tak mě napadlo, jestli to tak má být
> nebo to už někdo předělal.

No s předcházejicích příspěvku a nahlédnutí do schémat, snadno pochopiš, že to asi u tebe někdo předělal. Předělává to většina, aby nemusel nikdo zapínat klíček kvůli rádiu.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2008 15:07

přesně tak, tak je to nesmysl aby museli svítit všechny kontrolky, vybíjela se baterka jen aby sis mohl pustit rádio

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 00:16

Ano, je nesmysl, aby musely svítit i kontrolky, když si člověk chce pustit rádio. Ale orig. rádia Opel disponují funkcí zapnutí i bez klíčku v zapalování.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zapinani Autoradia
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 18:44

Mám originál Blaupunkt CAR 300 a jde mi pustit i bez klíčku v zapalování

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Zapinani Autoradia
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 10:22

Však právě to jsem psal - že mi jde rádio zapnout i bez klíčku v zapalování. Proto jsem se ptal, zda je to normální a pokud ano, proč se ten druhý kontakt na rádiu jmenuje "15", když je zapnutý pořád? Proto mě zajímalo, zda to někdo předělal nebo to tak bývá.

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2008 01:19

Ano, je to normální. Jak jsem již psal, orig. rádia Opel disponují funkcí zapnutí i bez klíčku v zapalování. Sv.15 na tom rádiu není zapojená pořád. Když se podíváš do manuálu, tak zjistíš, že můžeš zapnout či vypnout třeba funkci automatického zapnutí radia po zapnutí zapalování. Kdyby byla zapojená stále, tak se to rádio při vypnutí-vytažení klíčku samo nevypne. Ale pokud se tak to rádio nechová, měl jsi ho venku a změřil jsi, že na sv.15 je napětí stále, tak to někdo předělal.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zapinani Autoradia
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2008 12:36

Ano, měl jsem rádio venku, protože jsem tam dával jiné. Na kontaktu 15 bylo napětí stále, takže to někdo předělal. Až bude lépe venku, tak to uvedu do původního stavu, protože je na nic, když musím vytahovat klíček a ještě i vypínat rádio před odchodem. Díky za rady.

Re: Zapinani Autoradia
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2008 22:27

Ještě taková drobnost. U některých modelů Opela není sv.15 na rádiu skutečně zapojená na napětí při zapnutém zapalování, ale je tam napětí až do té doby, než se vytáhne klíček.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zapinani Autoradia
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2008 07:04

Já tam to napětí mám pořád, přestože vytáhnu klíček. Takže to asi někdo předělal, protože tam byla namontována handsfree sada.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **   ******   ********   **     ** 
 **    **   **     **  **    **  **     **  ***   *** 
 **    **   **     **  **        **     **  **** **** 
 **    **   **     **  **        **     **  ** *** ** 
 *********   **   **   **        **     **  **     ** 
       **     ** **    **    **  **     **  **     ** 
       **      ***      ******   ********   **     ** 
Powered by Phorum.