www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
repro sad smiley
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 14:04

zdravim, mam zajimavy problem. Kdyz mi vzadu v platu u astra sedan 92 chrastily reproduktory, ,myslel jsem, ze kdyz koupim nove, tak bude po problemu, ale repro chrasti vesele dal. v Nastaveni autoradia nic moc neni, tak jsem se chtel zeptat, zda-li to muze byt spatnou, jeste orig kabelazi, popr jestli je nekde nejaka kostra tak kde a jinak kde bych mohl hledat chybu. diky moc

Re: repro sad smiley
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 15:57

Oba vodiče k reproduktoru jsou tažené od rádia. Pokud to chrastí i na nové repro, chyba bude někde ve svorkovnici u rádia, nebo v rádiu. Přední repro nechrastí? Dělá to jen na rádio, nebo i na přehrávač?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: repro sad smiley
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 18:22

predni nechrasti, prave pouze zadni repro 2ks, dela to u obojiho. jen mam pocit, ze kdyz jsem mel zapojene pouze zadni repro tak hraly dobre, kdyz zapojim predek vc zadku,tak zadek chrasti sad smiley nemuze tse to nejak rusit?

Re: repro sad smiley
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 19:14

je možné aby si zapojil opačne predne a zadne repro a preto to zle hraje. Zober merak a zapoj všetky repraky rovnako.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: repro sad smiley
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 19:29

oki, jeste to zkusim, ale mam dotaz, kdyz v radiu nastavim aby hral "jen zadek" tak to chrasti taky, jen kdyz hraje predek tak je to ok, ale mam pocit, ze kdyz jsem jeste nemel zapojene predni,tak zadek hral dobre, muze to delat nejakou neplechu?

Re: repro sad smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2008 06:32

Vyndej si radio, dej si ho na klin, zapoj na nej 12V a postupne zkus pripojovat kazdy ka.nal na nejaky dalsi repro. Tak poznas jestli je problem v kabelazi, radiu, nebo repro. Osobne si myslim ze tam mas nejakou divocinu s dratama.
Opacne zapojeni repro nema na "chrchlani" zadny vliv.

Re: repro sad smiley
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 12:26

Opacne zapojeni repro by nemelo zpusobovat zadne chrasteni. Opacne zapojeni zpusobi jenom opacnou fazu kmitu u opacne zapojenych reproduktoru.

Re: repro sad smiley
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 08:11

tak jsem mel radio vyndane, zkousel jsem tam zapojovat postupne repro, pak i vsechny a problem nebyl zadny. Takze je to asi v kabelazi, coz je docela problem ty kabely dozadu nejak tahat se mi nechce sad smiley tak diky

Re: repro sad smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 08:15

Na tom neni vubec nic, proste odsroubuj levou plastovou listu co drzi koberec, tam uz jeden svazek je, tak k tomu pritahnes jeste 4 draty, resp. 2 repro-dvoulinky.
Prace na pul hodky i s cigarem smiling smiley

Re: repro sad smiley
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 08:24

asi se do toho pustim, az bude cas smiling smiley kazdopadne diky za rady



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   ******          **  **      ** 
 **   **   **        **    **         **  **  **  ** 
 **  **    **        **               **  **  **  ** 
 *****     ******    **   ****        **  **  **  ** 
 **  **    **        **    **   **    **  **  **  ** 
 **   **   **        **    **   **    **  **  **  ** 
 **    **  **         ******     ******    ***  ***  
Powered by Phorum.