www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Reproduktory
Autor: Petr Hlaváč (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2008 18:45

Rád bych si do svého auta (Opel Astra F Classic) koupil nové reproduktory. Ve voze jsou originalní. Výškový reproduktor je společně s basovým. Chtěl bych si koupit komponentní reproduktory, ale nemám tušení, jak vypadájí originální vyškové repro a jak jsou vlastně uchycené v tom plastu. Némáte někdo tip na nějaké repro vhodné do astry, nebo fotku toho originálního reproduktoru? Našel jsem tyto repro (http://www.pioneer.co.uk/uk/products/25/132/201/TS-Q172C/index.html), ale nevím, jestli by ten výškový reproduktor seděl. Díky moc za pomoc.

Re: Reproduktory
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2008 00:50

Když si je pán našel, tak mohl najít spoustu obrázků i na českých stránkách u porodejců. Třeba zde: [www.eternity.cz] Nebo přímo na těch stránkách fy. Pioneer: [www.pioneer.co.uk]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Reproduktory
Autor: Petr Hlaváč (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2008 08:55

Nevím, asi jsem se špatně vyjádříl, ale já bych spíš potřeboval poradit s tím uchycením. Našel jsem tyto originální repro (http://www.stualarm.cz/produkt/rtwopel-rtw-vyskove-repro-opel-corsa/tigra/astra-do-98/). Pochopil jsem, že nejspíš F-ková astra, bude mít výškové repro uchycené jinak, než novější. K těm pioneerům co jsem našel psali, že se dají použít v astrách od 10/97, takže ten výškáč do F asi pasovat nebude. Proto bych se ráz zeptal, jestli se dá sehnat nějakou redukci (něco jako třeba rámeček pod OEM repro) pro uchycení, nebo jestli někdo nemáte tip, jak to vyřešit. Díky.

Re: Reproduktory
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2008 23:24

No, pokud to nebude mít nějaký originál držák, asi to budeš muset nějak samo-domo vymyslet. Jinak musím říci, že repráčky jsou to pěkný. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Reproduktory
Autor: Petr Hlaváč (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2008 11:43

Takze jsem dneska uspesne namontoval pioneery (TS-Q172C) do Astry. Mam par postrehu tykajich se pouziti techto repro v Astre F. Tyto repro se jak uvadi vyrobce daji pouzit v astrach (G, H). Pri pouziti v F jsem narazil na par problemu. Vyskovy reproduktor skutecne nepasuje do originalniho upevneni, ale s upevnenim jsem problem nemel. Stacilo vlozit kousek gumy mezi reproduktor a konzoli v tom plastu. Problem byl pri uchyceni centerbasu. Pro prichyceni se musi pouzit plastovy ramecek (je soucasti baleni). Jenze ten astricka ma jeden sroubek umisteny trosku jinak nez pocital vyrobce pioneer. Da se to lehce vyrecit provrtanim otvoru do toho plastoveho ramecku. Primo v reproduktoru se nic vrtat nemusi, tam ten otvor je. Dal uz s montazi neni zadny problem. Bohuzel ale reproduktor ma hlubsi magnet nez je zapotrebi, tak nejde plne otevrit okno. Chybi zhruba 2cm. Mam rucni stahovani, takze zase takovy problem to neni, ale myslim, ze pri pouziti elektrickeho stahovani, by tyto repra urcite nesla pouzit. Ve spojeni s radiem Alpine CDA-9883R hrajou tyto repro skvele, ale jeste me ceka vymena zadnich repro za Rockford Fosgate T152C.

Re: Reproduktory
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2008 20:52

Petr Hlaváč repro mas tyto ale lepsi jsou TYto:[www.xplod.cz]
uz jsem objednal 2sady.
Peto nevis zda pujdou narvat do zadu na predepsana mista do astry F? origo jsou tam 13ky.
Existuji nejake redukce?
Pac 13ky sebelepsi repro hraje porad blbe.

Re: Reproduktory
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2008 21:16

Mám docela dobrou zkušenost i s těmahle: [www.pioneer.eu] A jsou za rozumnější cenu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Reproduktory
Autor: Zdeněk008 (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2010 18:05

Čus koupil jsem si reproduktory do opel kadet 1.6LS Sedan chci je dat nad volant řidiče a nad kaslík kabely tam mam jeste kdyz byly napojený starý ty jsem vyndal ty nefungovaly newim kam vede ten drat tam ocat u radia sem ho nikde nenasel newíte kde by mohl bejt?

Re: Reproduktory
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2010 19:16

Zdeněk:
To snad nemyslíš vážně???
Je takový problém si protáhnout těch 70 cm novýho kabelu (dvojlinka 2x 0,75mm2 a výš) od rádia k A sloupku???

Re: Reproduktory
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2010 21:08

Jardo jak vidis tak je smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **        ********  **     **  **    ** 
 **     **  **           **     **     **  **   **  
 **     **  **           **     **     **  **  **   
 *********  **           **     **     **  *****    
 **     **  **           **     **     **  **  **   
 **     **  **           **     **     **  **   **  
 **     **  ********     **      *******   **    ** 
Powered by Phorum.