www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 12:45

Chci menit predni repro ve dverich u Astry F 3dverovej model 97 a chtel bych se zeptat na postup.
zda staci a jde vyloupnout predni mrizka a ji vyndat repro a nebo se musi vyndat celej tapec dveri.
Dale kam davate vyhybku kdyz je k tomu jeste vejskac.
Zadek je jasnej.

Diky za info.

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 15:06

Především nestačí mít repro. Musíš si ještě sehnat buď plastový sokl pod repro (vypadá nějak takhle [www.stualarm.cz] ), nebo si nechat třeba vytočit z MDF desky. Žádný reproduktor se tam totiž nevejde co do hloubky. Jinak ve dveřích je místa na vyhybku dost. Jen počítej s tím, že skrze dveře teče voda. Takže sundání tapecu je asi samozřejmost. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 15:18

Vendys v sade od sony je vse...[www.xplod.cz] + starsi repro uz tam je tedy uz by tam nejakej sokl mohl bejt.
Je nekde na spodku dveri dira na odvod vody kdyz rikas ze tam tece?
Nekdo kdo to delal na astre F ?

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 15:48

Samozrejme že je diera vo dverach na odtok vody. Ramček na uchytenie repro tam by mal byť tiež. Ale misuš dať dole tapec aby si sa dostal k repru čo najlepšie.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 17:46

Pokud jsou tam originál repro, žádný rámeček tam není. Tedy je, ale je součástí reproduktoru. Asi tak něco, jako na těchto Pioneerech [www.pioneer.co.uk] Nedemontovatelná součást origo reproduktoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 09:04

Nevite nekdo zda se da pouzit stavajici kabel-vedeni k tem vyskacum v zrcatku?(davam nove vyskace) Je to vedene od spodnich repro + nejakej odpor nebo nekudy jinudy?

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 10:15

Kabeláž k výškovým je opravdu připojená od spodních repro. Není tu klasická výhybka, ale místo ní je tam malý kondenzátor přímo u výškáčů.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 14:24

m.king
nevis zda pri vymene repro se musi sundavat tapecirung dveri a nebo to jde vymenit tou mrizkou-po sundani.?
Jsou tam nejaky ramecky na repro?

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 15:20

daj dole tu mriežku a uviodíš ako to tam je a potom sa rozhodni či daš dole tapacirung alebo nie to je dabata o ničom.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 15:45

Martine, jak můžeš dát nějakých cca 3500,- za pár repro, když evidentně nevíš, co děláš? Proč si raději nekoupíš něco levnějšího s větší citlivostí, což by hrálo na rádio lépe, než když to budeš pouštět z rádia do těch Soňáků. Nebo do nich chceš pouštět něco ze zesíku? Uvědom si taky, že pokud tedy chceš investovat peníze do toho, aby to pěkně hrálo, budeš se muset zabývat také rezonancemi tapecírunku, dveří, ne-li celého auta. A Ty tu řešíš, jestli tapec sundat nebo ne.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 16:31

Tapec musí dolů určitě. I kdyby se ti povedlo odšroubovat tři šrouby z original repro a vytáhl je přes malí otvor po mřižce tak tě ven nepustí délka vodičů a konektor samozřejmě dírou po mřižce neodpojíš. Pokud tam máš origo repro tak tam žádný rámeček není. Řešení jsou nízké repro, koupit redukci a nebo si ji vyrobit z MDF jak píše Vendys.

Nízké repro prodával svého času DEXON pod označením VF 601.
Já mám v autě české repro montované do fábií, kde je stejný problém. Jenom jsem musel udělat do dveří nové otvory na uchycení a matně si vzpomýnám, že jsem něco málo plastu uřezal na rámečku.
[www.tvm-valmez.cz]

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2008 10:47

m.king a palorep dekuji za vycerpavajici odpoved.Ten tapec ma bejt jeste necim prilepenej ke dverim jde to dobre odlepit + odervat od tech steftu aniz by se poskodila ta lepici paska?
Napadlo me ze kdyz koupim ramecky na repro kdyz tam nejsou a + podlozky kdyby byl ten reprak moc hlubokej.


Vendys repro jsou to nej co se v te cenove hladine da sehnat.
A na nejake vjetnamce co napisou citlivost 99db uz neverim...Kupuji jen co slysim.Zesilovace mam v aute dvoje vse sony.Vnitrek dveri vytlumim protirezonancnim prejem.
Tod vse.

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2008 16:43

Tapecírunk je přišroubovaný + nacvakaný čepy do direk. Pak je na dveřích ještě přilepená folie. Pokud budeš něco pod repro kupovat, je to už rovnou jako sokl, na který se přišroubuje repro a celek pak na dveře. Ještě si dovolím otázku. Sice mi přijde, že mne máš asi spíš za rýpala, než za člověka, který se snaží poradit, ale přesto se zeptám. To Ti na propojení zesíku a repra stačí ta 0,75mm čtverečného, která tam je? S tou pěnou pozor. Nevím, co to je zač, ale v takových věcech se rádo drží vlhko a Opel a protikorozní úpravu známe že?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2008 17:19

Vendys jsem rad ze se debata hybe a je konstruktivni.
KAble mam vytazne nove ale myslim ze k tem vyskacum mohu pouzit ten stavajici.
Ptam se proto at nakoupim vsechny potrebne veci at me pak neco neprekvapi a ja necekam tyden nez to prijde.
Presne jak ty take se bojim aby mi to cele pak nezhnilo tak s tim nebudu plejtvat :-))

Jdou dobre oddelat ty cepy nebo se na to pouziva takova vydlicka?

Jeste k tem podlozkam pod repro.Nasel jsem dva druhy co bys doporucil?
Link:
[opel.autodoplnky.cz]

[www.dobry-obchod.cz]

Dale bych pouzil toto kdyz by repro bylo moc hluboke (zavazelo pri otevreni dveri) jako podlozku k tomu adapteru:
[www.dobry-obchod.cz]

Ale nejsem si jist zda to tak jde pouzit jak myslim.

Vse nafotim a dam sem tak jsem zvedav.

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2008 19:06

Dneska proběhlo nějaké focení, tak snad pomůže. Akorát dveře jsou Vectra a ne Astra, ale nejspíš jsou v tomhle ohledu stejné, když májí stejné repro.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Přílohy: ABCD0009.JPG (59.1KB)   ABCD0008.JPG (101.9KB)   ABCD0006.JPG (93.3KB)  
Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2008 19:19

Vendys vyborne si to nameril i s rozmerama. Tak presne takove podlozky pod repro maj v tech autodoplnkach [opel.autodoplnky.cz] tak je vemu.
Jeste k tomu uchyceni do dveri.Tam neni nejaky steft nebo nejakej plisek na sroubek co drzi repro ke dverim na te fotve nic nevidim.
3cm vyska.
Moje repro maji hloubku co jsem objednal 63.2mm je tam jeste v tech dverich nejake mysto nebo to chce delsi tu podlozku pod repro? Kdyz 3cm je podlozka.

Re: Astra F 3dver vymena prednich repro ve dverich.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2008 19:47

Repro přišroubuješ do toho koupeného soklu čtyřmi šrouby a sokl přišroubuješ třemi šrouby do dveří. Na fotce dveří jsem díry na šrouby označil červenými kroužky. Jinak ten koupený sokl má samozřejmě větší průměr, než originál repro, aby tam šli dát 165mm repro. Co se týká hloubky repro, ještě tři cm se do dveří nejspíš vejdou, ale jen tak magnet, nic širšího. To je vidět taky na fotce, že díra do dveří už moc velká není.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  **     **  ********  **    ** 
 **     **  **   **    **   **   **        ***   ** 
        **  **  **      ** **    **        ****  ** 
  *******   *****        ***     ******    ** ** ** 
        **  **  **      ** **    **        **  **** 
 **     **  **   **    **   **   **        **   *** 
  *******   **    **  **     **  **        **    ** 
Powered by Phorum.