www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Vytlumení
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 20:35

Dobrej, budu si pořizovat nové repro a kdosi mě říkal že by bylo dobré vytlumit dveře, tak jsem se chtěl zeptat co si podtím mám představit a jak to nejlíp vyřešit, děkuji

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Vytlumení
Autor: blbounek (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2010 11:43

Vytlumení dveří znamená, že zevnitř na všechy stěny nalepíš materiál, který jim přidá pevnost (aby plechy nerezonovaly), a musí tlumit zvuk (jak hluk z venčí tak nesmí odrážet zvuk z repro). Taky s ním "zakryješ" díry v plechu směrem dovnitř vozu, čímž o něco lépe utěsníš ozvučnici. Ten materiál musí i s těmito vlastnostmi být dostatečně tenký aby nevadil stahování oken, dále je nežádoucí aby natahoval vlhkost a neměl by být hořlavý.

Znám jen jeden takovýto cenově dostupný materiál a to Tecsound. víc o info najdeš tady: [www.vestin.cz]

I tak to výjde draho, taky počítej s tím že dveře zevnitř proti korozi už neošetříš, a pokud máš rozvrzaný interiér tak si kvalitní hudbu stejně neposlechneš.

Na závěr bych dodal, že 80% lidí uspokojí i kvalitní repro bez tlumení...

Re: Vytlumení
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2010 16:05

zajimavej článeček vod vopelistů :-)

[www.calibra.cz]

Re: Vytlumení
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2010 19:08

díkec za postřehy já jsem si to tak neak představoval ale nebyl jsem si jistej... jinak doufám že budu mezi těma 80% páč jsem si objednal v celku zajimavý repro smiling smiley

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   ******   ********  ********  
  **   **   **     **  **    **  **        **     ** 
   ** **    **     **  **        **        **     ** 
    ***     **     **  **        ******    ********  
   ** **     **   **   **        **        **     ** 
  **   **     ** **    **    **  **        **     ** 
 **     **     ***      ******   ********  ********  
Powered by Phorum.