www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Zámek předních dveří
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2005 15:01

TO SR71: podařilo se ti vyřešit ten problém? zdá se mi, že mě bohužel potkalo to samé.

Re: Zámek předních dveří
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 06:34

To Radek: zatím ne, do dveří se podívám až bude lepší počasí - nemám totiž garáž

Re: Zámek předních dveří
Autor: R@dek (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2006 19:22

Tak sem se pustil i do dveří. Po zkoumání příčiny podivné funkce superzamykání sem našel také prasklý kovový kroužek. Pro inspiraci přikládám pár fotek...

Nejprve je nutné sundat tapecírunk, sundání kliky a umístění šroubů ja na zde na stránkách, já ještě přikládám fotku, kde jsou nacvaknuty plastové čepy.

Fotka č2: zámek ve dveřích - červeně vyznačen zakletý kroužek, zeleně mikrospínač který ovládá (ten blokuje vyháčkování)

Re: Zámek předních dveří
Autor: R@dek (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2006 19:23

Nevím proč to tam nepřdalo ty fotky (posledních pár dnů mi nějak tyhle stránky nejedou). Tak pokus č2

Re: Zámek předních dveří
Autor: R@dek (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 06:12

Tak další pokus

Přílohy: (44.9KB)   (28.8KB)  
Re: Zámek předních dveří
Autor: R@dek (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 06:24

Když je zámek venku, je možné se dostat na segrovku, která kroužek zajišťuje. Protože jsem měl tak trochu smůlu, našel sem ještě zlomenou část na dílu, který do kroužku zapadá.
Když díly skládáme nesmíme zapomenout na malý váleček průměru 3,5mm dlouhý 4 mm (cena OPEL 70Kč :-() Tento váleček patří do domečku odlitého na jednom z dílů. omlouvám se za kvalitu fotek, bylo to ve spěchu.
Celková bilance:
kroužek 350Kč, díl co do něj zapadá 450Kč, kroužek 70Kč. Zhruba hodinka a půl práce a pak už jen kopa radosti, že to funguje jak má. :-)

Přílohy: (47.7KB)   (262.1KB)  
Re: Zámek předních dveří
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 18:52

Poradi me nekdo jak se odhakne-vyhakne to tahlo od zamku dveri oznacene na snimku cervene? Zamek i klicku jsem vymontoval. Tahlo od venkovni klicky se me podarilo vyhaknout ale od zamku ne. Nechci neco zlomit. Vyhakuje se u zamku nebo dole u centralu ?
Omlouvam se R@dkovi za pouziti jeho snimku.



Příspěvek upraven (22. 06. 2006 20:58)

Přílohy: (28.8KB)  
Re: Zámek předních dveří
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2006 06:25

tuším že ho musíš nejdříve odpojit dole od valstního mechanismu a pak teprv od vložky je tam háčekjako když otočíš písmeno U

Re: Zámek předních dveří
Autor: Spiddy (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 05:30

Ještě taková všeobecná poznámka, ten kroužek s šedé litiny co praská je prý tak křehký proto, že brání odcizení vozidla při hrubém zásahu do zámku. Info přímo od Opla. Je to asi dobře vymyšlené, ale jak se tam pak dostane právoplatný majitel to mi nesdělili. :-)

Re: Zámek předních dveří
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2006 23:11

Před pár dny jsem koupil Astru Caravan (F) r.v. 92
Doma jsem si všiml na zámku u řidiče, že plíšek u vstupu klíče je nějak poškozen.
Byl promáčklý od šroubováku, tak jsem vzal šroubovák, opatrně ho zasunul a otočil.
Auto se odemklo. Ted to raději nenechávám přes noc na ulici.
Mohli by jste mi prosím poradit, co s tím? jestli to bude drahé a pracné?
Jo a superzamykání jsem ještě nezkoušel, ale asi te centrál nebude uplně v pořádku.
Kdyžtak díky za odpovědi.

Re: Zámek předních dveří
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2006 23:57

Možností je několik. Koupit jednu vložku zámku a vyměnit, ovšem budeš mít od auta dva klíče, nebo koupit sadu a vyměnit vše. Je to o financích. Ještě také jde sehnat kliky ze zadních dveří, dát je dopředu a zámky neřešit, ovšem přijdeš o závoru centrálu a je potřeba to skombinovat s dálkovým ovládáním centrálu, nebo lépe s alarmem, který ti pak centrál bude ovládat. Je trošku problém u sedanů, protože pokud by náhle chcípla baterka, tak je problém se do auta dostat.

Re: Zámek předních dveří
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2006 08:07

Aha,asi bych vyměnil vložku zámku,dva klíče by mi nevadili. Kolik to zhruba bude stát? Bude složite to vyměnit? (moc se v autech nerypu) smiling smiley

Re: Zámek předních dveří
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 10:45

Zkoušel jsem hledat na internetu, ale nějak jsem nebyl úspěšný.
Tady jsem prvně taky na něco narazil, ale ted to zpětě nemůžu najít.
Potřeboval bych nějaký link, kde zakoupím vložku, do zámku.
Určitě budete vědět, kam mě nasměrovat. Takže kdyžtak díky..

Re: Zámek předních dveří
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 11:04

Na vrakarnu, nebo do Opelu.

Re: Zámek předních dveří
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 11:09

DarriN napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkoušel jsem hledat na internetu, ale nějak jsem
> nebyl úspěšný.
> Tady jsem prvně taky na něco narazil, ale ted to
> zpětě nemůžu najít.
> Potřeboval bych nějaký link, kde zakoupím vložku,
> do zámku.
> Určitě budete vědět, kam mě nasměrovat. Takže
> kdyžtak díky..


A co třeba Elit, Zralý,www mjauto, kurna možností je dost.Nebo se zeptej v cukrárněconfused smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zámek předních dveří
Autor: Bery (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 10:41

Já jsem ten tzv. unašeč zámku vyměnil za nový /245,-Kč/. Auto lze zamknout od řidiče až na druhou polohu, takže od spolujezdce to potom otev´řít nejde.Když zamknu od spolujezdce, tak to jde i od řidiče.Předtím to ale fungovalo, že zamykání na první polohu od řidiče makalo. Takže nevím, kde je chyba už jsem to hledal skoro týden.Snad ještě vyměním tu pružinu na té objímce.

Re: Zámek předních dveří
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 12:14

Pokud by nekdo chtel ten unasec zamku, novy nepouzity za 150,- ozvete se. Nakonec jsem ho nepouzil.

Přílohy: zamek2.JPG (44.9KB)  
Re: Zámek předních dveří
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 21:35

Máš ještě ten unašeč zámku? (psal jsem ti email a žádná odezva:-)

Re: Zámek předních dveří
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 07:25

Ano mam, zadny mejl me od tebe neprisel. Ted ti odesilam mejl.

Re: Zámek předních dveří
Autor: Štein (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 07:30

A mne by jste poradit mohli?
Mam tez problem s prednim zamkem. Zamky nepouzivam, neb mam DO, ale bohuzel po vypadku DO, jsem zjistil, ze mi zamek nefunguje. Tak jsem ho rozebral a rozhejbal. Po nainstalovani zpet jsem zjistil, ze mi nefunguje super zamek a central, ale po opetovnem rozbehnuti DO, central funguje. Muzete mi tedy poradit, proc central a super zamek nefunguje na klic?
Dik.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********   **         **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **   **  
 **     **  **     **  **     **  **    **   **  **   
 **     **  **     **  ********   **    **   *****    
  **   **   **     **  **         *********  **  **   
   ** **    **     **  **               **   **   **  
    ***     ********   **               **   **    ** 
Powered by Phorum.