www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Zamek 5.dveri
Autor: debint21 (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:15

Mam problem. v patych dverich (hatchback, '93) se mi zlomil klicek a kousek tam zustal... zvenku to vyndat nejde, ale jde se tam nejak dostat zevnitr ? Kdyz odmontuju ten plast uvnitr kufru, pomuzu si tim nejak ? Nebo je ten zamek nejakej monolit ? Kdyz to budeme davat nekam do servisu, tak tam urcite daj uplne jinej zamek a to se mi moc nechce... Diky za kazdou radu!

Re: Zamek 5.dveri
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:29

Kdyz vzadu sundas ten plast, tak pod nim je tahlo a tim muzes otevrit kufr. Pak muzes celej zamek vymontovat a rozebrat, nebo vymenit za jiny.

Re: Zamek 5.dveri
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:30

Jasně smiling smiley Já s tím měl problém taky....normálka vlez do kufru,popros někoho ať ty dveře z venku zdvihá ,najdeš tam drát tak za něj zatáhni tím se to odemkne

Re: Zamek 5.dveri
Autor: debint21 (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 15:11

takze ten zamek jde rozebrat ? to by bylo super! tak zatim diky, zkusim... mejte se!

Re: Zamek 5.dveri
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 15:28

Jj tam to drží na 2 matičkách....hned je to dole...měj se a neděkuj smiling smiley

Re: Zamek 5.dveri
Autor: Igor (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 12:49

Pratele, prosim pomoc smiling smiley

Mel jsem naprosto stejny problem jako kolega v prvnim prispevku (zalomeny klicek), tak jsem to rozebral, sikovny zamecnik zbytek klicku dostal ven, ale pri te rozborce jsem si to nevyfotil nebo poradne neprohledl a ted to nemuzu dat dohromady. Ja su na tyhle veci ponekud dreveny thumbs up a pomohlo by mi kdyby mi to nekdo nejlepe zblizka vyfotil nebo popsal.
Jedna se o to, jak je zamek spojeny tahlem s tim oteviracim mechanismem. U zamku jsou tri soucastky: takovy umelohmotny bazmek, ktery je spojeny s tahlem, pak kovovy krouzek, ktery pootocenim vlozky pohne tim umelohmotnym kusem a cele to nejak zajistuje takova mala pruzinka (stoceny kousek dratu).

Zaboha to nemuzu dat dohromady, porad neco vypadava. Mam Daewoo Racer hatchback, ale predpokladam, ze to u Kadetta bude stejne.

Diky moc, Igor

Re: Zamek 5.dveri
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2009 13:19

Ahoj,

chci se zeptat, jestli existuje něco jako otevírání 5. dveří zevnitř. Jako to mají felicie. Malá páčka vedle sedadla a nemusíš vždycky vzít klíč a jít o odemknout.
Případně, jestli jde třeba použít ten mechanizmus s felcky.

Díky za info, Honza

Re: Zamek 5.dveri
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2009 13:20

ještě doplním AF Caravan

smiling smiley

Re: Zamek 5.dveri
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2009 19:38

A to ta astra nemá centrál?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zamek 5.dveri
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 09:28

centrál má, ale jen na čtyři dveře a nádrž. Zadní vrata jsou zvlášť.

Re: Zamek 5.dveri
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 10:03

No a nebylo by jednodušší se kouknout, proč nejde ten centrál v kufru, pokud je to originál, nebo ho domontovat a propojit s ostatníma dveřma, pokud je domontovaný, nebo ho domontovat a zapojit na zvlášť přpínací tlačítko, pokud chceš, aby šly ty dveře zvlášť?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zamek 5.dveri
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 11:27

aha, nenapadlo mě, že by měl být centrál komplet. Myslel jsem, že to je schválně sad smiley

kouknu na to.
Díky za radu

Re: Zamek 5.dveri
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 11:43

Ono možná i záleží na poloze zámku v kufrových dveřích. Alespoň u většiny Opelů to tak je, že jdou klíčkem dát do polohy, kdy na ně centrál nefunguje. Ale koukni do nich, jestli je tam vůbec servo, nejsou třeba přelámané kablíky v průchodkách a pod.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zamek 5.dveri
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2009 09:43

tak jo to ok...opravdu to bylo polohou klíčku smiling smiley
Díky za rady, H.

AF Caravan Sport C18XEL - závodní náklaďák



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **   **  **   **     **  **   **   **     ** 
 **     **    ****    **     **  **  **    **     ** 
 **     **     **     **     **  *****     **     ** 
 **     **     **      **   **   **  **     **   **  
 **     **     **       ** **    **   **     ** **   
  *******      **        ***     **    **     ***    
Powered by Phorum.