www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Smrad z ventilace v interieru
Autor: =jirka= (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 10:35

Narazil jsem na toto forum, protoze jsem hledal pomoc pri reseni meho problemu - snad ji najdu tady :-)

Mam astru 1.8i rv 1994. Predevcirem jsem ji nechal stat na slunicku. Odpoledne, kdyz jsem do ni vlezl, nastartoval a spustil ventilator, vyfoukl na me horky vzduch, ale hlavne priserny smrad, jako kdyz se neco kazi sad smiley Zkousel jsem to vyvetrat, ale dodnes to nepomohlo...

Mam podezreni, ze mi nejaky zviratko nalezlo nekam do ventilace sad smiley pokud je to vubec mozne... Kazdopadne asi budu muset neco rozebrat...

Jsem totalni user a na aute tak vymenuju sterace nebo dokazu otevrit vicko od nadrze benzinu smiling smiley Kde byste zacli vy? Poradite mi jak se toho smradu zbavit? dik moc!


Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 14:53

Zkus nakouknout pod kapotu :-)
To bys ještě mohl zvládnout ;-)
Otec měl kdysi prakticky stejný problém - a byl to na mraky rozsakrovaný holub v motorovém prostoru - asi se tam na noc schoval a při startování zrovna hřadoval na klínovém řemenu či co :-(

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: =jirka= (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 06:40

...no tak do motoru jsem se dival, to pravda jeste zvladnu smiling smiley ale nic jsem tam nenasel a rozdelavat nejaky trubky jsem si netroufl... Neda se treba rozdelat ty pruduchy z kabiny? Ze bych do toho zkusil posvitit zda tam neco neuvidim?

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 06:56

stává se občas že se něco rozhodne umřít v topení (myš), zkus mrknout pod pylový filtr a jestli nic neuvidíš tak dej pod ten filtr vůni co se dává do vysavače a počkej až ten milý mrtvý tvor uschne a vysmrádne, demontáž topení je dost náročná a drahá záležitost

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: =jirka= (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 06:59

OK, to zni rozumne :-) to zkusim... Ja to tipuju na slimaka, v tech destich se utikali schovat pred vodou a zrejme neuveritelna mista...

Hrome, kdepak je ten pylovy filtr? V ktere casti motoru? Poznam ho nejak?

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 07:05

Pod předním oknem, musíš jestě sundat ten plast co to zakrývá.

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: =jirka= (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 07:07

OK, vsem dekuju, zkusim to demontovat... snad to najdu a zvladnu sam ;-)

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 10:20


Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: =jirka= (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 12:45

to je ono! Podle toho to zvladnu i ja! :-)
Diky moc!

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: Jozin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 19:07

Ahoj mam problem.Zapnu ventilaci vzduchu,aby do auta sel teply vzduch.Teplo jde ale zaroven s teplym vzduchem jde do auta i smrad z nemrznouci smesy z chladice.Pri zapnuti studeneho vzduchu to nedela.Muzete mi prosiim poradit....diky

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: Jozin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 19:09

Mam Astru 1,6 16V...r.v.1996 combi

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 19:50

Jozin:
Ja bych to šacoval na buď lehce prasklý či prolínající radiátor topení a nebo ti ještě více pravdě netěsněj o kroužky u přívodních hadic k radiátoru...

Re: Smrad z ventilace v interieru
Autor: Jozin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 20:02

Ten radiator je pod palubovkou...Voda se mi vsak z nadobky nestraci.To porad hlidam.Dik



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **  **     **  **     **  ******** 
 **     **        **  ***   ***  **     **  **       
 **     **        **  **** ****  **     **  **       
 **     **        **  ** *** **  **     **  ******   
 **     **  **    **  **     **   **   **   **       
 **     **  **    **  **     **    ** **    **       
 ********    ******   **     **     ***     **       
Powered by Phorum.