www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2007 21:42

Taky mi zatíká do astry f caravan. nahore u spoje strechy a celniho skla. Po kazdem desti mam uplne promocene a sloupky a takovou tu "kaplicku" jak je vnitrni osvetleni plnou vody. Pry pomuze vyjmout a znovu nalepit predni okno. Je to pravda? Stoji to tak cca 1600 jak tu ctu? Mate nekdo zkusenosti jestli to pomuze?

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2007 04:37

to Igas: Nazdar piráte smoking smiley mně to pomohlo 100%, ale nechal jsem vyměnit i sklo, protože jsem neměl tónovaný (bauset dají nový v každém případě).

voda pod kobercem
Autor: Jenky (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 18:50

mám problem u Opel Astra F kom. když jsem oddělal přední koberečky u spolujezdce tak tam byla spousta vody molitan je hrozne nacucanej vodou nevím kudy se ta voda tam mohla dostat.plast u pyloveho filtru si myslím že mam nasazenej dobře . PORADITE ? u řidiče je uplně sucho .
Díky - MARTIN

Re: voda pod kobercem
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 18:54

Kolem okna, přední dveře. Doporučuji vysušit a pak vzít nejlépe hadici s vodou a polejvat a zároven kontrolovat kde se voda ukáže. Tady tě asi moc neporadíme, to musíš sám zkusit,kudy vede cestička.Předpokládám, že s topení to není, voda ti neubejvá?!

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: voda pod kobercem
Autor: Jenky (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 19:06

ne ne voda je v pohodě z topeni to určitě nebude je to tam fakt hodně mokry takže to je asi z jízdy v deští . díky za radu budu hledat

Re: voda pod kobercem
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 19:15

Nejcastejsi priciny jsou spatne opravene predni sklo, netesnost kolem gumy dveri, nebo ucpane odtokove hadicky od sibru.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: waldafifi (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 22:28

Mě to dělalo přes čelní sklo (spodní část) ale nebyla to nějáká šílená louže.Vyřešil to sylikon a je po problému.smiling smiley

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2007 08:24

Ja se vam nechci plest do diskuze, ale slovo si(y)likon skutecne ve vyjmenovanych slovech nase rodna rec nema smiling smiley

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: waldafifi (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2007 14:49

Chybička se vloudí a důležité je že každý ví o co jde.tongue sticking out smiley

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: jenky (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2007 17:36

neměnil tady někdo u předniho okna ten plastovej kryt jak nim odtéka voda jak v nem jsou přidelany sterače a pod nim v prostoru motoru je vlastně ten odtokovej kanalek na deštovou vodu ? mam ho prohnutej a proto mě nesedi ta tesnici guma na okne a myslím že me kvuli tomu zateka voda do auta v prostoru spolujezdce.ma s tím nekdo nějakou zkušenost a popřípadě ví kolik to stoji novej ?
díky za info MARTIN

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2007 18:08

Tadeto nemaože ti zatekat voda jedine popd ventilátor ale to bude spôsobené asi upchatím odtoku t.j. ta plocha hadica v strede sklus ju vyčistit usadá tam vela svinstva a preto voda stoji pod ventilátorom a pretesni si ten ventilátor.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2007 16:59

Torpédo mám taky zkroucené, z okna to může podle mě téct pod ním přímo na pylový filtr a do topení. Dnes jsem volal u nás do OPEL servisu (ADOP Car Ostrava). Torpédo 1970,- Kč a ten odtokový kryt pod ním (co je už pod kapotou) 1100,- Kč.

Astra F Caravan X16SZR

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2007 17:13

A potom to necháš na slunku v létě a za rok si půjdeš pro nový. Nic proti, ale zbytečně vyhozené peníze. Pokud to je možné, podmázni plast silikonem a uvidíš. Dolů to jde kdykoliv.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2007 06:05

Nepsal jsem, že ho půjdu koupit, odpověděl jsem jen Jenkymu. Já už to těsnil, ale jen akrylátovým tmelem Distyk a od skla se to znovu odlepilo. Teď zkusím bezbarvý nebo černý silikon. Snad bude lépe držet na skle.

Astra F Caravan X16SZR

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2007 16:11

černý silikon - auto těsnění 230-17 tectane, vyniká vysokou přilnavostí na sklo / dotěsnování autoskel, těsnění a lepení dílů karoserií /. koupeno v autodílech cena asi 125kč, drží super.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Mirda (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 12:11

Pro Slávka a pro ostatní. Mám Astru F Caravan 1,6 16V. Strašně dlouho jsem nevěděl kudy mi zatéká do pravé strany kufru. Také jsem chodil kolem podélníků atd. jak tady všichni píšete. Nakonec jsem kontroloval všechna možná těsnění. A chybu jsem našel v 5-tých dveřích. Do 5-tých dveří kufru vedou dvě průchodky a u jedné (pravé) jsem úplnou náhodou zjistil, že je mírně povysazená. Pro jistotu jsem vzal silikon, trochu nanesl a průchodku jsem usadil zpět. Od té doby mám v kufru sucho jak na sahaře.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2008 21:19

mam problem se zatekanim u Kadetta. U spolujezdce mam uplne mokrej koberec a i tu penu co je pod tim. myslim ze by to mohlo byt od podlahy. Ta ipa uz taky nevipada nejlip ale nejde mi odstranit ten molitan. tak by me zajimalo jak by ro slo vyndat abych mohl zkouset kudy to tam tece.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2008 12:04

To j.irisek:
Kdyby byla děravá podlaha, tak bys to asi viděl přímo i bez vyndání té ipy. Hezkou fotku tady kdysi prezentoval Rom@n:
[www.opelastra.cz]
Měl jsem díru o něco menší a zase tak moc tam tudy neteklo.
Jestli je to hodně nacucaný (stojí v té pěnové gumě voda), měl bych jinej námět.
Měl jsem u spolujezdce prorezlej bok kabiny. je to trochu složitější na vysvětlování, tak snad to bude srozumitelné:
Bylo to vidět, když se sundal ten plast vpravo na stěně kabiny pod palubní deskou (já jsem tam v tom plastu měl jakási otevírací dvířka neznámého účelu, tak jsem se tam dostal poměrně snadno). Vtip je v tom, že v tomhle místě po vnější straně stéká voda z motorového prostoru, resp. z prostoru, kde je ventilátor topení. Když sundáš plastovou mřížku pod stěračema, tak uvidíš, že je tam na straně taková odvodňovací dírka, kterou voda odtéká kamsi do blatníku...Byl tam ve stěně vyrezlý celý pás, takže po jízdě v dešti jsem měl u spolujezdce bazén...
Ideální by asi bylo navařit tam kus plechu. Já jsem to opravil následovně:
1. Sundal jsem blatník, abych se k tomu dostal zvenku.
2. Zevnitř kabiny jsem díru podlepil izolepou.
3. Zvenčí jsem to zakitoval 2 složkovým tmelem a přetřel základovkou.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2008 17:10

tak na to se podivam to me nenapadlo diky. Po vcerejsi noci co prselo sem si vsimnul ze mam mokry prah pod dverma a voda mi ztekala na ipu, takze mi tam nejspis zateka pres tesnici gumu u dverí. Da se ta guma nejak vymenit?? Je totiz nalepena na tvrdsi gume ktera je natacena na karoserii.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2008 20:45

Těsnící gumu jsem nikdy neměnil.
Pokud dveře nedostatečně doléhají, zkusil bych v první řadě poladit zámek, aby držel dveře víc přimáčknuté.
Seřizuje se to tím "kolíkem" co čouhá z karosérie a chytá se ho zámek dveří.
Má to imbus - trochu povolit a pak ho trochu posunout směrem do vozu (výšku neměnit) a zase utáhnout.
Kdyby se ti podařilo nechtěně rozhasit i jeho výšku, tak se to dá nejlíp seřídit tak, že se to povolí jen tak "napůl", aby to nedrželo úplně na fest a přibouchnou se dveře - zámek si to už srovná do správné výšky. Opatrně otevřít a utáhnout.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   *******   **     **   *******  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **         **     **  **        
 ********   **     **  ********   *********  ********  
 **         **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **         **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **          *******    *******   **     **   *******  
Powered by Phorum.