www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 15:45

to sem ani nevedel ze se zamky daji takhle stelovat. Vyzkousim to. Chtel sem vyndat koberec a ten molitan vo je ve predu na pdlaze.Koberec sem vyndal celkem v pohode ale ten molitan mi vubec nejde. Porad te mi jak se da vyndat nebo co vsechno se musi jeste vyndat aby sel ven.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 23:44

Tím molitanem myslíš tu černou pěnovou gumu?
Jestli se dobře pamatuju, tak jsem se ji snažil vyndat, abych ji vysušil a taky se mi to moc nedařilo. Nakonec jsem ji vysušoval tak, že jsem pod koberec podkládal noviny a když se nacucly, tak jsem je vyměnil a to jsem opakoval tak dlouho, až v tom nestála voda a pak už to nějak doschlo.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 20:54

jj to presne myslim. Tak sem to ted taky susil ale potreboval bychto vyndat abych moh zavarit dirku co tam mam. No tak to budu muset jeste nejak zkusit

Zatékání do Astry F combi.
Autor: Honza Brno (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 15:15

Ahoj lidi,
toto téma se tu už sice objevilo, ale stejně...
Nemá, prosím, někdo zkušenost s přetěsněním spoje plechů střechy a boku na Astře F Caravan, co jsou pod hliníkovými lištami pod hagusy?
Už jsem lišty i hagusy sundal a vymejšlím co dál confused smiley
(mimochoden, pod těma lištama se drží fakt pěknej binec)
Silikon je pro mne širší a možná (třebas neprávem) ne příliš důvěryhodný pojem...bylo mi zatím doporučeno použít Rezistin Car nebo jakousi polyuretanovou hmotu.
Jen pro představu uvádím dole Jirkův příspěvěk.
Díky,

Honza
Astra F Caravan X16XEL


Jirka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> měl jsem taky tento problém.Závada byla pod
> střešním nosičem.Když se odstraní černá lišta pod
> nosičem (ližinami), tak je tam spoj mezi střechou
> a bokem , který je utěsněn tmelem. Byla to
> nepatrná prasklinka ,která nebyla skoro vidět.
> Oddělal jsem kousek tapicírunku u zadních dveří, a
> pomalu poléval vodou žlábek ližin a tím mi pomalu
> protékala voda do kabiny. Spáru jsem proškrábl, a
> znovu zasilikonoval. Jestliže by jste byl z
> Tachovska, mohl bych vám pomoci. Já mám taky Opel
> -Caravan

Re: střešní okno
Autor: hanes (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2009 08:31

Ahojky tady všem prosím o radu jak utěsnit střešní okno na opel vectra není to originál šíbr ale dodělávané tak jsem to už koupil byl jsem v servisu kde mi to opravil ale po roku mi začalo opět zatékat do auta je to velmi nepříjemné když zabrzdíte a voda teče na přístrojovku,nemůžu přijít na to kde to zatéká už jsem rámeček okna přejel silikonem ale to bylo na chvilku a zase to zatéká, střešní okno jinak nepoužívám poraďte jak na to hlavně abych měl už od toho pokoj,napište prosím kdo a jak to vyřešil kdo má zkušenosti,díky hanes

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 07:27

Chlapi já jsem už bezradnej.. Pořád mi zatéká do auta k spolujezdci - mám totálně mokrý ten černý molitan. torpédo je zasilikovaný 100% průhledným silikonem - fakt dobře, ten černý plast co kryje ventilátro taky dobře daný i jeho těsnění. Teče tam takový čůrek po přepážce po prostředku ale kudy na to jsem nepřišel.. Bausetem to snad nebude ne? Fakt už nevím co zalepit aby tam bylo sucho... Už mě jen napadá že by kolem těla ventilátoru...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: levapkilvap (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 17:54

Lidičky jak jinak....mám také problém.Zatýká mě voda el.střešním šíbrem.Nevíte co s tím mám dělat.Teče mi tam na sedadlo spolujezdce..čili velký problém,neb tam sedává moje drahá polovička.Mám taky ASTRU F COMBI CARAVAN 1997.Prosím poraďte jak to opravit.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 18:09

Máš asi ucpané odtokové díry na vodu, pročisti je a bude po problému.Otvory budou někde v rohu šíbru.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: levapkilvap (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 18:31

Jóóó Děkuji za radu .Hned až přestane pršet ,tak to půjdu zkontrolovat.Ještě jednou děkuji za tip.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 18:42

Někde jsem tady čet, že odtokové hadice vedou prostředními sloupky dveří.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: levapkilvap (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 18:51

No uvidíme!Každopádně ,když jsem otevřel dneska za silného deště šíbr(samozřejmě pod deštníkem),tak žlábek šíbru byl plný vody a asi se to vylejvá ke sloupku kde jsou umístěny panty předních dveří.No uvidíme .Nevíš jak se ten šíbr rozebírá?

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 18:56

Nemám tušení. Zkus možnost HLEDET třeba to tady někde najdeš.

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: levapkilvap (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 19:01

jj DÍky

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2010 10:14

Jestli je to podobný jak u Kadetta tak povolíš 3 šroubky a vyhodíš ven sklo - pak už se ke všemu dostaneš... Odtoky vyčistit drátem a pak prolejt vodou a profouknout vzduchem a máš klid...

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: levapkilvap (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2010 10:57

Jo tak jsem ty odtoky našel na předku šíbru v levém i pravém rohu.Nemusel jsem sundavat sklo,neboť je to krásně přístupné.Protáhnul jsem je drátem a vše už je v pořádku.Děkuji pánům za rady bez nich bych to zvládnul za delší dobu.Ještě ,že máme ten internet.JEŠTĚ JEDNOU DÍK ČAU

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Dawww (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 06:36

Ahoj mám taky takový problém zatéká mi do astry caravan 97.1,6 přímo na podlahu řidiče a dost hodně někde od topení zezadu ale topení prasklé není vodá vubec neubývá.Sundal jsem ty plasty a pyl.filtr je suchej jako troud taky jsem vyndal všechny ty molitany s podlahy ale nenašel jsem místo kudy to muže tect všiml jsem si že plast ve kterem je uložen pyl.filtr tak je dole nadzvednutej že tam byl přiskřípnutej káblík tak jsem ho vyndal a plast jsem dokola utěsnil silikonem ale porád tam mám hodně mokro i když jsem tam ty molitany zpátky nedával a podlahu jsem vysušil vůbec nepršelo jen dva dny za sebou velká rosa.Odtoky na bocích u blatníků jsou čisté tama do vozu neteče a ta gumová placatá u pyl.filtru je taky pročištěná a šíbr nemám.Takže muj dotaz zní muže tam tedy už jenom tect spodkem okna?nebo ještě někde jinde?a pokud jen tím oknem bude stačit silikonem vyplnit mezeru pod oknem kde se dává torpédo?nebo musím nechat přelepit okno díky za brzkou odpověd

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 10:44

Jo jo já vim čím to je... smiling bouncing smiley jw to rozbytý smiling bouncing smiley

Né teď vážně!
Taky jsem měl neustále mokro pod nohama. A jednou na myčce jsem na to přišel! Je to těsnění kolem dveří! (tedy aspoň u mě to tak bylo) Prostě jsem otevřel dveře a dole jak je těsnění tak jsem viděl že je na těsnění voda! Jak je ta drážka uprostřed těsnění (viz obrázek), tak v té drážce byla prostě kaluž vody.
,
Vyřešil jsem to prozatimně tak, že jsem prostě v místě té kaluže, kde se držela voda vyřízl kus (cca 5mm) té gumy z těsnění tak, že vlastně jsem udělal kanálek kudy ta voda odteče dolů přes práh. Jinak by tekla dovnitř auta.

Chce to prostě nové těsnění...

Nebo možnost 2 máš v podlaze díru grinning smiley v lepším případě jen upadlou gumovou zátku.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Přílohy: IMG_1429.JPG (255.3KB)  
Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Dawww (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 12:54

jj Díky za tvou reakci zkusím se na to mrknout ale pochybuji že by to šlo tama protože kobereček na boku kolem prahu je taky suchej nejvíce namoklej spiš nacucanej vodou je uprostred auta mezi pedálem na plyn a prostorem za topením díky za případné odpovědi

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 12:58

Nepročítám celé téma a neznám Astru, jen píšu poznatky z jiného Opela.

Omega B má za středním tunelem odparník klimatizace a z něho vedou dvě odkápavácí hadičky pod auto. Pokud se ta hadička uvolní (je to dost blbě řešený) případně ucpe, tak všechna voda z výparníku teče do auta a zůstává na podlaze...

Pokud to má Astra řešené podobně, může to být i tím ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zatékání do Astry F combi.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 13:10

jj přesně tak! může to dělat i ta klima - i když teď klima?? Ráno bylo už -1°C smoking smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **  **    **  ********  
 **     **  **     **   **   **   ***   **  **     ** 
 **     **  **     **    ** **    ****  **  **     ** 
 **     **  ********      ***     ** ** **  ********  
  **   **   **           ** **    **  ****  **        
   ** **    **          **   **   **   ***  **        
    ***     **         **     **  **    **  **        
Powered by Phorum.