www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Hagusy, roleta a saltr
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 16:05

Zdravim vespolek. Jsem ted cerstvy majitel ojetiny, takze bych mel par dotazu zda lze ci nelze domontovat nasledujici: Roleta kufru. Nemam pod to zadne packy ale nevim jak se to da na vrakaci sehnat a jak je montaz reailzovatelna. Pak hagusy, mam na strese podelnou plastovou caru ve ktere jsou tri otvory na zahradku. Lze do toh vsadit i hagusy, nebo lze pouze zahradka? No a treti vec je fofrpaka. Mam ji tam upravenou, ze abych dal zpatecku, musim ji poradne chytit za kozenku, jelikoz tam nema kolecku to je zakryte. Rad bych ji vymenil za standardni, coz asi bez problemu nekde na vrakaci sezenu, ale kdyz uz sem pisu, tak jestli nahoduo nekomu neprebyva. Predem diky za info

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: kolsa (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2005 15:45

ahoj Slavku. nenapsal jsi co mas za auto, ale pokusim se ti odpovedet podle mne. mam Astra Caravan F. roleta kufru samozrejme demontovat lze, stejne tak jako jakakoliv jina cast auta :-). Co se tyce pacek, nevim co mas na mysli, ale asi to na cem ta roletka drzi. - Tak to musis mit takovy bocni lyziny, ktery tam prisroubujes skrz plast + drzacky na koncovy poloze. Delal jsem to vcera. kdyz demontujes zadni bocni plast, tak tam mas napovedu k montazi v podobe vylisku a kolecek, kam co namontovat. Sehnat se to skoro neda. Shanel jsem to pres mesic a to jsem se neflakal. Taky na svym mam na tech plastovych listach namontovany hagusy z vyroby. Fofrklackem ti nepomuzu-menam navic. Nevim odkud jsi, ale zkus tady na strankach inzeraty, nebo v Plzni je dobrej vrakac, kde maji co chvili neco novyho. Tel: 605431988 - Vauxhall. u Prahy je nekolik vrakovist, v Milovicich jeden.... kontakty mam

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 08:03

Tak vidis auto mam tu samou Astru co ty Caravan. Tu roletu se pokusim nekde sehnat. Uz jsem teda slysel ze je to porod. Jinak ty packy jsi pochopil spravne :-). Diky za tip na Plzen. Obcas se tam podivam takze to tam taky zkusim.

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 08:37

Slávek: Napiš na vauxhalla i mail, on ti odpoví zda to má.

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 13:05

Co se týče hagusů, na svojí první Astře jsem to dělal. Je to práce tak na tři hodiny v poklidném tempu.
- Musíš sehnat ORIGINÁLNÍ hagusy na Astru caracan, včetně lišt - původní lišty s šoupacími okýnky jsou jiné :-(. Každá lišta je ze dvou kusů - krátký přední + zadní. V roce 1999 jsem za to vše dal na vrakáči 4tis., teď by to mělo být levnější. Stávající lišty sundat, abys nezničil plastové úchytky - budeš je potřebovat.
Pak musíš demontovat obložení stropu, čili sundat zadní horní příčku, horní boky vzadu, odšroubovat zadní pásy, úchytky sítě zav. prostoru a madla na stropě. Pak se obložení vytáhne z gum na stranách a dostaneš se pod něj rukou, to stačí - netřeba ho vyndavat úplně, vepředu může zůstat.
Po demontáži lišt jsou na střeše předražené díry pro šrouby hagusů - t.j. je vidět, kde se musí vrtat. Každý hagus je na 5 šroubech. Je tam gumové těsnění, doporučoval bych i podmáznout silikonem, pak svrchu hagus nandáš a zespod dáš podložky/ matky. Dotáhnout, případně ještě přetmelit silikonem, a zpětně namontuješ obložení stropu.

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: zdemat (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 12:37

Přesně toto by se mi hodilo udělat na Astru G caravan. Udělá mi to někdo mezi Prahou, HavlBrodem a Šumperkem?
Díky
Zdemat

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: zdemat (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 12:40

Ještě doplňuju e-mail.
Zdemat

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: Vlaďa (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 21:17

Nazdar nevíte někdo kde bych někde sehnal v okolí ostravy zadní roletu + levou koncovku kolejníčky na roletu na opla astra caravan G r.98 zhánim ji skoro 2 měsíce a furt nemužu sehnat jeto velkej problém.

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: VLAĎA (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 10:43

Nazdar chtěl bich se zeptat jeslí někdo neví jak očistit hagusy. Byl sem na mičce a nastřikal semto nějakým sračkolem na odstranění hmyzu a udělalo mi to bledé fleky na hagusech a nevím čím to odstranit aby to bylo zas černé. Zkoušel sem to odstranit ,renoplastem, něco na plasty nevím jak seto přesně menuje a pez výsledně děkuji za radu

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: lukor (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 16:21

Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli nahodou nekdo nemate zkusenosti s touhle roletou na kurf pro caravan - da se objednat od www.autodoplnky.cz, momentalne nemaji, ale udajne jsou do 3 tydnu schopni zajistit.

[www.autodoplnky.cz]

Nepodarilo se mi najit zadny obrazky, krome techto ilustracnich, nebo nejaky komentare, jak je to provedeny a jestli to stoji za to a tak.

Diky
Lukas.


Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: Mojmir (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 06:41

Chlapi dík za návod. Jen mě štve že se musí odmontovat celej vnitřek střechy (i když jsem to předpokládal). Mám Astru F Caravan a na levé straně mi protíká strop, takže to tipuju kolem šroubů hagusů. Až bude teplo a nálada, tak se do toho pustím. Jsem zvědavej jak moc to tam bude zhnilý.

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 18:27

VLAĎA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdar chtěl bich se zeptat jeslí někdo neví jak
> očistit hagusy. Byl sem na mičce a nastřikal semto
> nějakým sračkolem na odstranění hmyzu a udělalo mi
> to bledé fleky na hagusech a nevím čím to
> odstranit aby to bylo zas černé. Zkoušel sem to
> odstranit ,renoplastem, něco na plasty nevím jak
> seto přesně menuje a pez výsledně děkuji za radu


Astra f ma hagusy hlinikove a sou v barve

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2009 15:27

Cus all

jelikož jsem koupil starší byt a dával ho dopořádku, moje zlatíčko (myslím tím Astru) dostalo pořádně zakouřit!

"To máte": Itongy, cement, malta, nábytek, bordel ("nehoupat"smiling bouncing smiley ) s původního bytu prostě hnus. No samozřejmě i přes veškerou péči jsem poškodil střešní tapec (nehledě na to jak je špinavý sad smiley ) a des jsem ještě zjistil při úklidu auta, že do něj přes střechu teče.

otázka tedy zní:confused smiley

Má někdo zkušenosti s renovací střešního tapece na Astře F Caravan?
Oddělat ho pro mě problém není, spíš co na ten původní tapec dát? Jak to tam připevnit atd.. prostě rady a typy by mě bodly. Chci to prostě udělat pořádně za co nejlevnější peníz samozřejmě smiling bouncing smiley
Předem děkuji za jakékoliv rady.thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Hagusy, roleta a saltr
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2009 21:13

Ahoj,zkus procist tohle mam takove tuseni ze je tam i neco o potazeni stropniho tapece.Bez zaruky!!eye rolling smileyhttp://forum.corsaclub.cz/viewtopic.php?t=221



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   ********    ******   **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **    **   **   **  
 **     **  **        **     **  **          ** **   
 **     **  **        ********   **           ***    
  **   **   **        **         **          ** **   
   ** **    **    **  **         **    **   **   **  
    ***      ******   **          ******   **     ** 
Powered by Phorum.