www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Počítadlo km
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 21:48

Zaseko se mi počítado km.Dá se to opravit?Nebo je potřeba vyměnit celou přístr. desku?

Re: Počítadlo km
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 16:33

Přístrojovka se dá rozdělat a podívat se kde je problém, třeba to půjde rozchodit, nebo si budeš muset koupit jinou přistrojovku.
Co máš za auto?

Re: Počítadlo km
Autor: woche (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 22:33

no já mam stejný problém... a mam kadett 1.6 (C16NZ)... čim to??

Re: Počítadlo km
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2006 05:58

Mě se prozměnu čas od času zasekne a nejde vynulovat denní počítadlo Km.
Musíme se prostě smířit s tím, že naše auta jsou 15 a více let stará a ty plastová kolečka uvnitř tachometru mají doslouženo...

Re: Počítadlo km
Autor: Salada (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2006 13:44

Me se sice zatim nerozbilo ale nainstaloval jsem si tam cyklocomputer. Nejaky startsi typ od Cataye, ukazuje do 200km/h. Staci drat od rychlomeru (je vyveden i u mechanickeho budiku) a pres optron to pripojit k cyklocomputeru. Vyhody: Cyklocomputer jsem si nakalibroval presne podle GPS takze vim, jakou skutecnou rychlosti jedu, ukazuje denni/celkove pocitadlo km, prumernou rychlost.....

Re: Počítadlo km
Autor: Rorr (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 19:25

Ahoj,
Tak tohle je docela bolest u kadeťáckých přístrojovrek, problém jsem řešil také, a zdárně vyřešil, předem upozorňuji, neni to zrovna jednoduché. Na viňě jsou pérka v mechanickém počítadle, která jsou originálně plastová, (!) jsou to vlastně jakési pružné pacičky, které mají vymezit pozici, aby se soukolí posouvalo skokově , vždy na následující číslici. Problem je v tom, že plast se za čas unavil a nefungoval jak má. Já jsem to vymyslel tak, že jsem původní plastová perka ulámal a termolepidlem nalepil nová z fosforbronzového plechu předem nastříhaná ( lze použít i lamely vybrané ze starého relé) Po téhle procedůře mi obě počítadla fungují jak mají asi rok, to nenulovací se totiž zadrhávalo o to nulovací) Jinak lepší je asi vyměnit palubku za digitální,z GSi, kde odpadá i mechacký náhon a počítadlo pohání krokový motorek a celek je mnohem propracovanější, zmíněná pérka jsou tam už ocelová..

Přílohy: DSC00002.JPG (41.3KB)  
Re: Počítadlo km
Autor: Rorr (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 19:29

Obrazek, viz příloha, min. příspěvek

Re: Počítadlo km
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 05:39

Rorr :
Tak to sis docela vyhrál chlape yawning smiley)))
Já to vyřešil výměnou přístrojovky. Sehnal jsem si tu "kostičkovanou" ze staršího modelu. Víc se mi líbí.

Jinak ta digi palubka taky není žádnej zázrak. Za slunečného dne na ní není skoro nic vidět. A když zapneš světla, tak se podsvícení automaticky ještě víc ztlumí, což se moc neslučuje s uzákoněným celodenním svícením...

A na většině z nich už nefunguje regulace jasu podsvícení...

Re: Počítadlo km
Autor: Rorr (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 11:01

Jojo, to potvrzuju, já jsem hračička yawning smileyD nadruhou stranu tacháč funguje dobře tak co..

Re: Počítadlo km
Autor: Vladislav Borovka (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 10:09

Před časem mi nechodily v techometru kilometry (ani denní, ani celkové, rychlost ano) a spravili mi to v opravně tachometrů v Hradci Králové(nevím, jestli to tam ještě funguje) myslím Hodkova ulice.

Vladislav

Re: Počítadlo km
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2010 22:52

Dá se nějak "na stole" vyzkoušet počítadlo kilometrů z Kadettího digitálu? Počítadlo kilometrů na aktuální přístrojovce v autě dost cvaká, mám tu ještě jednu přístrojovku, tak bych rád vyzkoušel jestli taky cvaká nebo je OK. Nechce se mi rozebírat zase půl palubky jen kvůli zkoušce.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Počítadlo km
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2010 09:47

ja jsem taky laboroval s digitalama neustale nefunkční počítadlo km nebo cvakáni .. ,a račí jsem tam dal z nexie. Ja jsem to zkoušel tak že jsem z budiku ze zadu suntal ten bilej kryt jak drží na těch 4 zajimavejch sroubkách ,odpojil svorkovnici co jde do lcd modulu ,vytách desku s tiš. spoji. na tom moturku pocitadla jsou tři kolíky tak na jeden krani dej plus a mezi zbylejma tukej minusem a melo by se to točit ,pokud ne tak plus dej na protejsi krajni a tukej minusem o ty druhý dva

dělník: Škoda Octavia combi 1.9 Tdi 4x4
mazlík: Kadett C18NZ ...velice pomalá reinkarnace na 20SEH Gsi Lexmaul
Astra F 2.0 16v GSI [picasaweb.google.com]

Re: Počítadlo km
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2013 21:07

Hoši, existuje nějaký způsob, jak natočit km na Astrácké přístrojovce.. mám tam 23tis a potřebuju o 40tis víc ať mi to sedí se serviskou.. přístrojovka se ve 40tis km zasekla, dali novou a počet km nikdo neupravil smileys with beer pokud to je přísně tajný the finger smiley tak může být i sz drinking smiley dík

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **          *******   **        **    ** 
 **  **  **  **    **   **     **  **         **  **  
 **  **  **  **    **   **     **  **          ****   
 **  **  **  **    **    ********  **           **    
 **  **  **  *********         **  **           **    
 **  **  **        **   **     **  **           **    
  ***  ***         **    *******   ********     **    
Powered by Phorum.