www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
zámek centrálu
Autor: Mexikán (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2007 17:44

Zdravím, dnes mě začal silně blbnout zámek u řidiče na centrální zamykání. Můžu točit klíčem kolem dokola a nic. Tam by měl bejt doraz, ne? vlevo i vpravo. Já s tím točím a nic. Potom se mi to náhodně povede a pak zase nic. To bude asi spíš mechanickej problém, co? setkal jste se s tím někdo??
díky. Mexikán
Astra F 1.6i

Re: zámek centrálu
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2007 19:16

Mas nejspis rozlomeny krouzek v zamku. jsou dva druhy, pro central a bez centralu. Sezen na vrakaci, novy te to vyjde v materialu kolem 1000,- origo. Neni to jen o krouzku, urcite ti jeste vypadl malinky cep, + jeste jedna soucast, ktera bude nejspis pekne ochozena....

Re: zámek centrálu
Autor: Martin557 (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 09:40

Dobrý den/ahoj, mám Opel Astra F Caravan, X16SZR, 1998. Chtěl bych vás požádat o radu, kde začít s mým problémem s centrálním zamykáním. Auto otvírám přes centrál klíčem v zámku od řidiče. Vždy šly všechny zámky otevřít. Před 14-i dny přestal fungovat zámek u zadních L dveří, a to tak, že ani nešel silou vytáhnout kolík zevnitř,jakoby ho centrál držel. Dnes jsem chtěl auto otevřít, ale nepodařilo se mi vůbec otočit klíč v zámku. Centrál se neodemkl. Do auta jsem se dostal kufrem, ale opět kolíky zevnitř nejdou vytáhnout. Mohli byste mi, prosím, někdo odpovědět, kde začít? Četl jsem tu fóra; je příčina v řídící jednotce v pravém A sloupku? Jde se tam vůbec dostat, když je auto komplet zamčené?

Pokud jde o zmíněný zámek ZL dveří, měl jsem sundané obložení dveří a zkoušel nastavit 2mm vzdálenost na na páce zámku. Dveře chvíly fungovaly, ale pak opět přestaly. Jediné, co se změnilo, že můžu kolík ručně vytáhnout, což dříve nešlo. Ale závada zůstává, jak jsem popsal výše.
Díky ua odpovědi. Martin

Re: zámek centrálu
Autor: David3 (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 04:55

Ahoj všichni, mám teď stejný problém se zámky u Vectry (nejde otevřít ani vytáhnot čudlíky u dveří) a tak tam lezu kufrem.
Jak jsi to vyřešil Martine ty?
Díky za odpověď. David

Re: zámek centrálu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 05:31

David3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni, mám teď stejný problém se zámky u
> Vectry (nejde otevřít ani vytáhnot čudlíky u
> dveří) a tak tam lezu kufrem.
> Jak jsi to vyřešil Martine ty?
> Díky za odpověď. David


Co je to za vectru? Určitě Bčková a máš zamknuto i na druhou polohu - závoru. To pak opravdu nejde otevřít ani zevnitř,ani čudlíky vytáhnout.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zámek centrálu
Autor: david3 (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 05:37

Jo, mám Vectru B, nemohu otačit klíčkem na odemknutí (na zamykání jde otočit, ale nic se nestane), Dálkový ovladač žena před léta vyprala a tak musím používat jen klíč. A tak nevím co dál. Máte-li někdo nápad, sem s tím.
Dík David

Re: zámek centrálu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 06:00

Tak jedině sundat tapecírunk z předních dveří(u řidiče) a zjistit co se tam podělalo. Je prý to opruz ale jde to.Já osobně bych napřed asi vyndal sedačku řidiče,kvůli místu,abys nezničil ten tapec. Ale myslím si že Ti někdo poradí lépe než já,máme tu moc šikovné kluky.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zámek centrálu
Autor: david3 (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 07:11

Ještě mě napadá občas zde doporučené řešení pro Astry,putit 12 V do servomotorku u víčka nádrže a celé auto by se mělo odemknout. Neopálim něco u mé Vectry? U pojistek jsem žádná relátka od centrálu nenašel a tak soudím, že vše se děje v řídící jednotce centrálu.
Furt hledám, jak se vyhnout demontáži tapecírunku všech zavřených dveří.
Zdraví David

Re: zámek centrálu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 07:50

Tak to Ti neporadím, počkej na Vendyse,to je velice chytrej panáček. A tapec stačí sundat ze dveří u řidiče,je to vlastně řídící záměk i pro ostatní dveře

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zámek centrálu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 09:59

Spíš bych ti radil položit si sedačku u spolujezdce, hezky si na ni hajnout a v poloze ležíčího střelce sundat spodní panel "A" sloupku u spolujezdcových nohou. Tam najdeš černou krabičku, což je jednotka centrálu. Odpojíš z ní svorkovnici, aby se té jednotce nic nestalo a pak si vezmeš tu dvojlinku a zkusíš pustit těch 12V do černožlutého a černočerveného. Jsou silnější a jsou vedle sebe. Jsou to ty samé, jako u té nádrže. Jen polaritu si odskoušej. Až odemkneš, připoj zpátky jednotku a dej vědět, jestli se to zpátaky zamklo hned, nebo až po zamknutí to nejde odemknout.
Ale jako perličkju nakonec ti povím, že bych osobně preferoval připojení na diagnostiku, zkouknutí proč se tomu nechce otevřít a případné odemknutí přes tu diagnostiku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zámek centrálu
Autor: david3 (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 10:44

Tak se dílo zdařilo.Zámky jsem odekl, zamkl pak připojil baterii a řídící jednotku a vše jde jako dřív. Ale proč nešlo předtím otočit klíčkem ve dveřích jako na otevření (zavírat šlo, ale nic to nedělalo) to je mi záhadou.
Díky za rady a jdu řešit další problemek, tentokrát s hydroštely na jednom válci.
Zdraví David

Re: zámek centrálu
Autor: david3 (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 13:46

Tak to bylo jen první vyhrání. Teď jsem přišel k autu a zase nešlo odemknout. Pomohlo odpojení baterie, po 5 minutách připojení, klíčkem jako zamknout, serva zavrčela a pak šlo otočit i klíčkem na odemknutí a auto se otevřelo. No a za chvíli to zase nešlo otevřít(ani tim blbým klíčem nehnu). Zase pomohlo odpojení baterie.
Může tam být u klíčku nějaká mechanická závora? I když jsem to nezamykal nadvakrát, jen jednoduše.
Možná, že by mi pohlo otevírat dálkou - nemáte někdo tip, kde sehnat? Jak jsem už psal, mě ho žena vyprala a nefachá.
Zdraví David

Re: zámek centrálu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 13:54

Tak je nějaký problém v řidičovích dveří,u zámku, nebo přímo v zámku,respektive ve vložce co se strká klíček. A dálku koupíš za pár korun jinou, já dal kolem 1500. A samotný ovladač jsi nezkoušel koupit jinej a naprogramovat?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zámek centrálu
Autor: david3 (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 14:19

Ovladač hledám, ale zatím jsem na něj nenarazil. Mášli nějaký tip, přivítám ho.
Zdraví David

Re: zámek centrálu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2009 22:00

Zkus vrakoviště. Akorát se pak musí naučit přes diagnostiku. A ještě myslím do r.v. měly dálku odděleně a novější už v klíčku. Takže tu, co jsi měl. Možná to jde kombinovat, ale ještě jsem to nezkoušel.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        **    **  **     **  **    ** 
    **     **        ***   **  **     **   **  **  
    **     **        ****  **  **     **    ****   
    **     **        ** ** **  **     **     **    
    **     **        **  ****  **     **     **    
    **     **        **   ***  **     **     **    
    **     ********  **    **   *******      **    
Powered by Phorum.