www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Náplň odstřikovače
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 10:14

Ahoj lidi. Jakou kapalinu dáváte do odstřikovačů. Máte nějaký svůj návod, s čím máte dobré zkušenosti..? Já osobně používám obyč. vodu s Ironem v době, kdy mám největší spotřebu náplně. Jinak destilku + na zimu nemrzku. Co jsem používal různá zlepšovadla, nedopadlo to většinou dobře - buď to hodně pěnilo nebo okna byla "mastná". Slyšel jsem, že dlouhodobé používání obyčejné vody škodí. Nevím, nedávno jsem koukal na hadičku a byla úplně čistá, nezanesená, nic.

Re: Náplň odstřikovače
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 11:20

Z obyčajnej vody sa usádza vodný kameň, na trubičkách to nie je také zreteľné, ale skús rozobrať čerpadielko. Ak však používaš destilku tak sa ti nič neusadí.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Náplň odstřikovače
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 14:43

Voda, co tu je, je měkká a jak pozoruji, vodní kámen se neusazuje - dle rychlovarné konvice, i pračku jsem rozebral, ale je mě jasné, že malé čerpadélko bude náchylnější..ale.. neříkejte, že všichni používáte jen destilku? Při mé spotřebě náplně to vyjde docela na dost. Nerad bych šetřil na špatném místě. Na čerpadélko mrknu. Ještě mě napadlo používat normální pramenitou balenou vodu (lepší než obyčejná?), ale nejsem si úplně jist.

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 14:55

Neříkej že máš takovou spotřebu? To by smusel pořád jezdit někde po polních cestách a ještě by muselo bejt mokro.Já používám normální letní směs koupenou kdekoliv u pumpy, A dolejvám jednou za čas,stačí občas umejt okno ručně,takže spotřeba náplně do ostřikovače je docela malá.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Náplň odstřikovače
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 15:18

Jezdím hodně v prašném prostředí, auto věčně zaprášené. Jinak normálně utírám hadrem před jízdou. Tak 1-3x denně používám odstřikovač, za chvilku je náplň pryč. Jako vím o tom že mám velkou spotřebu, ale pořád nemůžu lítat s hadrem kolem dokolasmiling smiley.

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Ranger (Dan) (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 17:24

mikeš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Voda, co tu je, je měkká a jak pozoruji, vodní
> kámen se neusazuje - dle rychlovarné konvice, i
> pračku jsem rozebral, ale je mě jasné, že malé
> čerpadélko bude náchylnější..ale.. neříkejte, že
> všichni používáte jen destilku? Při mé spotřebě
> náplně to vyjde docela na dost. Nerad bych šetřil
> na špatném místě. Na čerpadélko mrknu. Ještě mě
> napadlo používat normální pramenitou balenou vodu
> (lepší než obyčejná?), ale nejsem si úplně jist.


Balenou vodu ať již pramenitou nebo jinou nepoužívej, to už je lepší tam lejt vodu z vodovodu. Některé balené vody mají totiž podstatně větší obsah rozpuštěných minerálních látek způsobujícíc usazovaání vodního kamene než ta voda z vodovodu a když se ti destilovaná voda zdá drahá tak to tam budeš lejt balenou pitnou? Ta přece vyjde ještě dráž confused smiley a jen tak mimochodem, nechce to kupovat destilku někde u pumpy, kde jí maj jak se patří "opálenou", ale někde v marketu nebo podobně a ve velkém balení.

Re: Náplň odstřikovače
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 21:31

...alebo si nachytaj dažďovú.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 21:42

Nikdy jsem destilku do ostrikovacu nelil, jen vodu z vodovodu a IRON, v lete obcas letni smes, aby rozezirala mouchy. Nechapu co se tady vlastne resi.
Koukam ze nejsou daleko doby, kdy se tady lidi budou ptat ceho se maji napit a cim si utrit zadek...
Cesky narode vzpamatuj se!!! .... kua lidi, dyt vy uplne blbnete a hledate problemy tam kde nejsou....

Re: Náplň odstřikovače
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 21:59

Stando klidgrinning smiley.. Holt na tomhle foru je uz tolik dotazu a odpovedi, ze clovek musi najit dalsi a dalsi. Vida jaka diskuze se rozvedla na odstrikovace..hele zase lepsi nez kdyz nekdo napise nove tema napr. na "nestartuje"the finger smiley

Re: Náplň odstřikovače
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 23:18

Je to tu o starých Kadettoch a Astrách, touto otázkou na vodu v ostrekovači, boli už všetky položené a zodpovedané. Posledný nech zhasne svetlo.
winking smiley

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2007 05:26

To Mikes : Jo to je fakt, prispevku s nazvem - Nestartuje - Cuka - tady zaci na bejt nebezpecne moc smiling smiley

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2007 06:26

Nejbliz pravde je macil. Nejlepsi voda do ostriku je fakt destovka. Je to potreba vyzkouset a nic jineho uz nebudete chtit.

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Bara (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2008 06:44

Mam Opel astra,nedala jsem tam včas nezmrznoucí směs a zamrzlo mi to.Ani po jízdě to nepovolilo.Pak jsem měla auto celou noc v teplé garáži a opět to nepovolilo...co s tím mám děat???

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2008 10:20

Použít fén na vlasy a postupně ohřívat po celém vední, hlavně v ohybech.smiling smiley

Re: Náplň odstřikovače
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2008 15:20

Pokud to nerozmrzlo přes noc v teplé garáži, tak už tomu nejspíš ani ten fén nepomůže. Spíš nějaká jiná mechanická porucha.
Co motorek, má snahu ? Vydává nějaké zvuky ?

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Dops (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 08:36

maš tam vodu?

Re: Náplň odstřikovače
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 09:20

kdyby byl KO motorek pasuje tam s Favorita (dělají se dva jednoduchý npro přední odstřik a i ten složitější pro zazdí stěrač) za 300Kč nový :-) dávám jen typthumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **        ********   ********  ******** 
 **   **   **        **     **  **    **  **       
 **  **    **        **     **      **    **       
 *****     **        ********      **     ******   
 **  **    **        **     **    **      **       
 **   **   **        **     **    **      **       
 **    **  ********  ********     **      ******** 
Powered by Phorum.