www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Shnilé prahy
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 19:08

Ja mam info zase jine,pokud mne plati stk do kvetna tak je rozhodujici posledni den v mesici aby vozidlo uskutecnilo novou prohlidku stk.Kamarad je na pozici vedouci stk a toto je pro ne smerodatne.Napr. posledni stk 5.kvetna nekonci po 2 letech 5.kvetna ale posledniho kvetna.STK je platna v danne situaci na 2roky a dany mesic rozhodne ne den! TOt oficialni prohlaseni vedouciho stk nejmenovaneho autorizovaneho servisu (vyrobce domaci znacky).!

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: Shnilé prahy
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 19:39

To Alex:

Hmmm...tak to si dovolím nesouhlasit. STK končí přesně dnem, který je uveden ve velkém TP. Např....je tam uvedeno: PLATÍ DO 7.6.2010.......tak platí pouze do 7.6. a nikoliv do konce měsíce. Mluvím z vlastní zkušenosti....páč jsem si taky myslel, že je to až do konce měsíce, ale na stanici STK mě rychle vyvedli z omylu.

Re: Shnilé prahy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 21:27

Nedalo mi to a našel jsem to v zákoně.... §42 56/2001 Sb.

"Lhůta pro přistavení silničního vozidla k pravidelné technické prohlídce a k pravidelnému měření emisí se počítá ode dne zaregistrování silničního vozidla u příslušného obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností a potom vždy ode dne provedení pravidelné technické prohlídky zapsané v technickém průkazu silničního motorového vozidla a pravidelného měření emisí zapsaného v osvědčení o měření emisí nebo ode dne zákonem stanovené povinnosti přistavit vozidlo k pravidelné technické prohlídce a pravidelnému měření emisí."

Takže jde o to konkrétní datum...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Shnilé prahy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 22:16

Petr C14NZ:
Emisní kartičku NEJSI povinen sebou vozit . Je to příloha velkého TP.

M.artty:
Hele, já bych ti nelhalsmiling smiley...
Jasně že to platí přesně dva roky od data udělání...Nic jinýho litera zákona nepřipouští. A ty kecy od "vedoucího" STK - když nezná 56/2000, nechápu,jak může dělat takovouhle poziciconfused smiley...

Re: Shnilé prahy
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2010 08:28

to JardaGSi: Ja vim, proto jsem psal, ze to vozim u sebe, tak to nemuseli overovat.

Re: Shnilé prahy
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2010 14:18

to jarda gsi : no tak to vidite vedouci stk a nezna takovehle veci mno ja mu to prominu protoze je kamos ale pekne ho poskadlimhot smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   ********  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **   **  
 **     **  **     **  **     **  **        **  **   
 **     **  *********  ********   ******    *****    
 **     **  **     **  **     **  **        **  **   
 **     **  **     **  **     **  **        **   **  
 ********   **     **  ********   ********  **    ** 
Powered by Phorum.