www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: calouneni
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 08:33

To kefish: Látka na strop by měla být dostatěčně elastická, tak aby se poddala všem tvarům a záhybům stropního výlisku (pokud to není stará konstrukce - na drátech, ale to není případ Kadetta, ten má výlisek), nejhorší je to vetšinou v přední části, jak jsou sluneční clony. Kadett to nemá až tak moc tvarované, takže to jde i z méně elastické látky, ale musí si s tím člověk víc pohrát. A ten Miralon? To mě nikdy nenapadlo odhlučňovat strop, nevím kolik hluku jde přes strop, tam jde asi spíš o vibrace a hluk přenášený karoserií - plechem střechy, a na ní už je nalepen takový jakýsi černý asfaltový odhlučňovací plát. Ale na škodu to asi nebude, nakonec, to nestojí ranec a není to tolik práce, třeba to za pokus stojí, když už budeš mít strop dole. Tak ať se práce daří. M.

Re: calouneni
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 17:26

martin 1: Diky, za tipy, zkusim to teda sam. Pomahej nebohemu informatikovi vsichni svatismiling smiley

PS: Ted me jeste napadlo, mohl bys mi doporucit nejake konkretni lepidlo, se kterym se bude dobre pracovat?

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kefish (15.10.2007 17:27)

Re: calouneni
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 12:59

To kefish: Člověče, vím že čaloníci mají nějaké červené lepidlo které schne rchle a nesmrdí, ale jde použít klasický Chemoprén, jen je potřeba ho nechat hodně zavadnout aby nenasál do té látky co lepíš. Já jsem takový samouk, i když už jsem toho udělal dost, a zatím vše lepím jen Chemoprénem s úspěchem. Nejlepší je, si to zkusit na kousku látky, jak se to chová. A nebo si najdi v okolí nějakou prodejnu pro čalouníky a optej se na to červené lepidlo. Tak hodně zdaru, ale buď klidný, není to zdaleka tak hrozné jak se to zdá :-) M.

Re: calouneni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 16:41

nj ale chemoprenu je celá řada! (nesavý-savý) (savý-savý) (nesavý-nesavý)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: calouneni
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 20:43

to Gizmo CZ: to si pleteš s Alkaprénem (ten samozžejmě vybíráš dle materiálu který lepíš, ale i tak slepíš skoro všechno vším, tady o žádnou pevnost nejde), Chemoprén je "univerzál" nebo "extrém"(na extra silné spoje, ale v našem případě opět stačí uni :-) ). M.

Re: calouneni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 21:30

Díky za info chystám se už delší čas na polep zadních plastů zátěžovým kobercem a vybírám ším to nalepit.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: calouneni
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 14:33

Nalepit to půjde čalounickým lepidlem, které jde stříkat pistolí. Mám to od jara a drží to. V příloze je štítek z lepidla.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Přílohy: DSC00053.jpg (261.2KB)  
Re: calouneni
Autor: hLADKÝ (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2007 20:42

Nemáte někdo zkušenost s výměnou ovládacích lanek na sklápění opěradel předních sedaček u Opel Astra G třídvéřák.Blbě se leza dozadu.Díky!

Re: calouneni
Autor: Filippo (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2007 22:01

Cau chci se zeptat jestli nekdo nemate prehled o barvach calouneni, ktere se davalo na strop do Aster F (3dv.Koupil jsem ji se servanym calounenim.Ted schanim novy strop(ten muj ma kevsemu malou dirku(jako prst)).Ma predstava je tmave seda nebo tmave modra (mam modrej interier) nejlip podobna jako je ve Fabii RS smiling smiley.Necha se neco takoveho sehnat nebo calounik... ??Predem diky
Filippo
Opel Astra C14NZ 3.dv

Re: calouneni
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2008 14:42

Chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s "přečalouněním" dveřního tapece, mám šedý interiér, tak jsem uvažoval, že plasty stříknu na černo, sedadla vyměním a dveřní tapec přečalouním, mám astru f pár týdnu a ještě jsem ji neměl rozebranou a vůbec nevím jak tam ta látka drží... díky

Re: calouneni
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 14:08

MÁM UDĚLANÉ SEDAČKY NA KADETTA 3DV...KOMPLET NOVÉ ZA 2500KČ

Re: calouneni
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 14:10

A CELÝ INTERIER VČETNĚ PLATA JE FLOKOVÁN A NEVYPADÁ TO VŮŮŮBEC ŠPATNĚ.........JEN SE MUSÍM POPASOVAT S KOBERCEMA??TO JEŠTĚ NEVÍM ,CO A JAK..........

Re: calouneni
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 18:51

Já si chci nechat u známého potahnout tapecirunk na dveře ale nevíme jak to máme udělat vždi't je to tam jaksi roztavené. Ale já jsem dostal potom nápad co když ty natavené štuple odvrtám a pak místo toho že bych to nejak skusil znovu zatavovat tak bych si koupil tak asi dvoucentymetrové samořezné sroubky samozřejmě i s vědšíma podložka,a a místo těch roztavených čudliků dám ty samořezné šroupky s podložkou to by mělo taky udržet.Kdyžtak mě poraďte co s tim. Díky moc

Re: calouneni
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 09:08

Zdravím.
Měl bych dotaz:

Chtěl bych nové celé "koberce" (podlahové) do Opel F caravan, myslím tím komplet celý spodek od předku až po kufr s podběhy + celý nový strop (je to v autě fakt dost zničené, hlavně u řidiče je celý roztrhaný o stropě nemluvě.

Neví někdo kolik by to přibližně stálo a jestli funguje i na ty koberce druhovýroba?

Nebo vrakoviště? Ale to bych fakt nerad - když tak už nové.
Děkuji za informace.

Re: calouneni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2009 19:34

Tak konečně jsem se dostal k tomu "čalounění" interieru! Donutil mě k tomu fakt, že mi začalo z ničehož nic brutálně zatékat do auta jak jsou teď ty lijáky! Stropní potah mě normálně spadl u řidiče na hlavu, v autě kaluž jak blázen!

No, když už jsem se dal do "nové" střechy, tak jsem rovnou "potáhl" celý kufr!

Výsledek mého snažení jsem kompletně zdokumentoval a jak to vše zpracuju do přijatelné formy dám to sem.

No nevím ale vypadá to fakt dobře!! (hernajs co to tu začíná smrdět... smaochvála?? smiling bouncing smiley )

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: calouneni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2009 20:07

the finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (23.07.2009 20:17)

Přílohy: IMG_0844.JPG (53.8KB)   IMG_0870.JPG (61.1KB)  
Re: calouneni
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2009 11:17

to Gizmo_CZ: Muzes aspon priblizne nacrtnout, jak vypada to zajisteni?

"Myslím si, že oddělat tyto díly není problém, ovšem kde jsem docela narazil, byly ony umělohmotné krytky pro montáž síťky!
Aby jste je vytáhly, musíte vytlačit z druhé vnitřní strany umělohmotné kolíčky, které slouží jako „klínky“ a jsou umístněné přímo uprostřed paciček pro jejich roztažení – nedejte se zmást že nejsou vidět!! Opravdu tam jsou!"

Zapasim s tim a nechci to vylomit. Diky!

Re: calouneni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2009 13:16

Du ti to vyfotit :-)

TAK ZDE TO JE.

http://img30.imageshack.us/img30/8242/img0985x.th.jpg

PRSTEM Z DRUHÉ STRANY TEN KOLÍČEK VYTLAČIT A PAK HO KOMBINAČKAMA VYTÁHNOUT
http://img3.imageshack.us/img3/5030/img0986qvn.th.jpg


http://img232.imageshack.us/img232/4716/img0987j.th.jpg

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (03.09.2009 13:41)

Re: calouneni
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2009 10:10

Diky! Tak tohle me nenapadlo.

Re: calouneni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 06:21

Cus all.

Problém:

Koupil jsem si zánoví sedačky s opěrkama do zadu do auta ale mají prostřední sklopné opšradlo s tou dírou na "lyže" jen že nikde nemohu sehnat na takvé sedačky potahy? Vyrábí se něco?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **    **  **     **  **     ** 
 **   **   **     **   **  **   ***   ***   **   **  
 **  **    **     **    ****    **** ****    ** **   
 *****     ********      **     ** *** **     ***    
 **  **    **            **     **     **    ** **   
 **   **   **            **     **     **   **   **  
 **    **  **            **     **     **  **     ** 
Powered by Phorum.