www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Koroze
Autor: L.o.pata (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 10:02

Zdarvicko. Vim, ze ohledne koroze toho tu uz bylo napsano celkem dost, ale mam trochu jiny dotaz. Chtel jsem se zeptat, jestli v servise provadeji nejaky takovy ukon, jako je osetreni rzi z karoserie auta? Mam bilou astru z 96, 1.6 8V a uz mam tak na 3-4 kistech karoserie (vetsinou na dverich) takove ty male bublinky zacinajici rzi. Jsou v prumeru tak 2cm. Staci mi vedet, jestli se tohle v servisech dela a kolik to tak priblizne stoji. Pokud si to clovek musi udelat sam, tak ten navod jsem tady uz videl, takze diky za odpoved.

Re: Koroze
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2007 13:40

no opraví ti to každá lakovna, ovšem většinou nastříkáním celého dílu
pokud nechceš platit hromadu peněz, tak ti zbyde jedině svépomoc
o tom že by nějaká dílna oškrabovala puchýřky jsem zatím neslyšel, nicméně za peníze je možné dnes všechno smiling bouncing smiley
pokud ale nejsi nějak obzvláště nezručný, bude ti stačit škrabka, odrezovač, antikorozní základ a opravná laková tužka, cenově to určitě vyjde levněji a budeš mít materiál na další opravy, neb u astry tě to stejně nemine moody smiley

Re: Koroze
Autor: Sargon (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2007 17:47

OPRAVNA TUZKA NA LAK..KDE JI SEHNAT? VSUDE NA ME KOUKAJ JAK NA .. sad smiley pardon za caps lock smiling smiley zkousel jsem prodejny laku, i "super" obi a prd sad smiley

Re: Koroze
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2007 18:07

TO Sargon: Zkus se zeptat přímo v prodejně nebo servisu OPEL

Re: Koroze
Autor: vita (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2007 19:19

Zajdi do prodejny,kde se zabývají prodejem a mícháním autolaků.Buďto ti nabídnou přímo opravnou tužku,nebo se dělá nádobka a ve šroubovacím uzávěru je malý štěteček.Namíchají ti přímo barvu auta.Mě se na tyhle puchýřky osvěčil chromaxitový základ(koupíš tamtéž).Když to uděláš bez základu,tak to do půl roku sleze!Cca.po 3 dnech opatrně zaleštím 3M pastou a navrch vosk(všechno tam).výsledek je perfektníi po 3 letech,ale nesmíš zapomenout pořádně odrezit! nelépe oškrabat a 2x-3x odrezovač.Samozřejmě kde to jde,tak použít karboflex se smirkovým kotoučem.Pak bude tvoje autí zas jak nové

Re: Koroze
Autor: Sargon (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2007 20:54

ada & vita: dik za rady =)

Re: Koroze
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2007 07:03

u nás (louny) dělají jak lakovou tužku, ta vypadá jak velký lak na nehty spinning smiley sticking its tongue out tak ti i vyrobí sprej dle zvoleného odstínu, tužku jsem si nechával dělat v létě a stála 99,-, cenu spreje nevím, musíš se obrátit přímo na speciální prodejny autolaků, v obi ti neporadí the finger smiley

Re: Koroze
Autor: Sargon (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2007 10:50

i tobe dik smiling smiley) jj obi zklamalo taky, hlavne, ze tam maj dve oddeleni s lakama a "odbornikama" na laky, ktery o te tuzce ani neslyseli sad smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **        **    **  **         ******** 
  **  **   **        ***   **  **    **   **       
   ****    **        ****  **  **    **   **       
    **     **        ** ** **  **    **   ******   
    **     **        **  ****  *********  **       
    **     **        **   ***        **   **       
    **     ********  **    **        **   ******** 
Powered by Phorum.