www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: gabby (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2008 09:46

Zdravím chlapi. Píšu v naprosté nasranosti, poté co jsem dnes už asi popáte přišel k autu a moje el.zrcátko u mé Astry F (1.6 8v z roku 96) viselo na drátu ulomené. Pokaždé mi ho na parkingu nějakej dobrák sundá. Je pravda, že oba ty vnitřní mechanismy v těch zrcátkách jsou už tak nějak nadranc a stačí do zrcátka jen tuknout a už visí dolů. Moc mě nebaví to pořád nasazovat zpátky (jakš takš to jde) a tak mám následující dotaz...Je možné nějakým "chirurgiykým zákrokem" vyměnit tyhle el.zrcátka, která se nedají nijak sklápět za obyčejná sklápěcí zrcátka neelektrická? Vím, že tím prřijdu o vyhříváni zrcátek atd, ale to by mi nevadilo. Díky za rady

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2008 17:45

Me se stalo to same, jen to pekne olep nejakou lepici paskou, co drzi a na vrch dej obyc. elektrikarskou izolaci, nebude to tolik videt a uvidis. Me uz to funguje 2 roky.....

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: gabby (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2008 19:59

No lepit to zrcátko jsem bral jako uplne tu nejkrajnejsi variantu, ale pokud nejde uskutecnit ta vymena za normalni mechanicka zrcatka,tak to asi bude jedina moznost. Kazdopadne diky za reakci.

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2008 05:57

Vymeniť to ide ved su totožné akurat ten mechanizmus je iny ale aj tak nebudu sklápacie

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: gabby (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2008 07:08

Tak presne toho jsem se bal. Takze to jisti to lepeni.

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2008 17:42

Nepasovala by z NEXIE ?

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: gabby (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2008 21:32

To tezko rict...Proc se ptas?

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2008 19:45

Protože ty se daj sklápět.

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: gabby (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2008 06:16

Jo, to je sice fajn:-) Na Astru se daji taky sehnat ty sklapeci podle me, alespon jsem na autokelly videl. Spis jde o to, jestli je ta vymena prakticky mozna. Vnitrnosti toho zrcatka jsou podle me totiz uplne jiny...

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: Luboš1 (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2008 16:01

kamos mel ten samej problem a dal tam normalni sklapeci ktery si musis nastavit sam pres tycku co vede do auta...


Luboši trošku snahy při tom psaní. To je děs!!!!!!!!!!!!!!!!!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (27.03.2008 16:19)

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: gabby (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2008 22:24

Takze rikas, ze vymena elektrickeho zrctaka za obyc je mozna?? To je jedine, co se tu snazim zjistit,diky:-)

ukradené zrcátko
Autor: iva (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2008 21:25

Chtěla jsem se zeptat, kolik stojí nové levé zrcátko u Astry- r.výroby 2000. Někdo mi ho chtěl ukrást, nepovedlo se mu to,tak ho alespoň zničil. Slyšela jsem, že se dá koupit něco použitého (šroťák), ale nevím kde a zda je to lehce k sehnání. Známý mi prý sežene zrcátko ze šrotiště, ale chce za něj 1.800,- kč. Zdá se mi to dost, ale třeba je to normální cena. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky za radu

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2008 21:58

Ahoj Ivo. Záleží především jaký model Astry máš. Buď Astru F Classic, nebo Astru G. A pak také jestli máš elektricky, nebo manuálně ovládané nastavování. Záleží i na tom, co je rozbité. Lze sehnat třeba i jednotlivé díly, např. kryt zrcátka. Pro představu jsem vytáhl z internetového obchodu www.mjauto.cz cenu nových zrcátek, která jsou v základním nástřku a stačí tedy nastříkat lakem požadovaného odstínu. Ceny jsou shodné pro Astru F i G. Mechanické je za 1140,- a elektrické je za 1410,- .

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 09:50

Jenom přidám maličkost k lepení zrcátek, je to určitě fajn nápad (taky navrch černá izolační páska), ale oblepit to chce s citem. Já to taky takhle pěkně napevno oblepil a při nedávném škrbnutí o větev jsem si urazil celé to trojuhelníkové uchycení zrcátka. Naštěstí to šlo přilepit. Kdyby si náhodou někdo chtěl rejpnout, tak jsem se musel vyhnout né zrovna malé díře na silnicimoody smiley.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil mikeš (28.04.2008 09:50)

Re: Výměna manuálního zrcátka?
Autor: František (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 10:06

Chtěl jsem se zeptat jak se dá vyměnit zrcátko u opla astry F, manuálně ovládané. Jde mi o to jestli semusí sundavat celé čalounění dveří.
Předem děkuju.

Re: Výměna el.zrcátka za obyčejné?
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 10:11

Ne...celé čalounění se sundávat nemusí. Jenom se "vycvakne, vysune" ten trojůhelníkovej plast,...opatrně však, je v něm výškový reproduktor, ať si nevytrhneš dráty, atd. Pak už uvidíš šrouby od zrcátka...no dál už je to jasné...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **   *******   **     **  **     ** 
 **         **  **   **     **  **     **   **   **  
 **          ****    **     **  **     **    ** **   
 ******       **      ********  *********     ***    
 **           **            **  **     **    ** **   
 **           **     **     **  **     **   **   **  
 ********     **      *******   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.