www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
zadní ostřikovač
Autor: Ivoš - Astra F 16V caravan (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2008 15:06

Ahoj.Nevíte někdo co obnáší výměna hadičky zadního ostřikovače a jak to udělat?Mě po stisknutí ostřiku teče voda z pod prahu mezi předními a zadními levými dveřmi.
Dík moc

Re: zadní ostřikovač
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2008 15:49

Odkrej plasty co krejou prahy a podívej se kde je prasklá. Pokud to bude tam, stačí vložit kus nové hadičky. Většinou ale hadička praská v té gumové průchodce mezi karoserii a pátýma dveřma .Pak je potřeba sundat tapec ze zadního sloupku a kus hadičky vyměnit,není potřeba měnit celou až k nádobce ostřikovače.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zadní ostřikovač
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2008 08:07

Zrovna teď řeším podobný problém taky u Astry, pokud ale jsem tak zběžně koukal, tak hadička nevede prahem, ale stropem. Mi praskla právě v té gumové průchodce u pátých dveří, bohužel ať tam dám cokoliv, dříve nebo později se to rozpojí, je tam docela velký tlak. Snažím se teď sehnat nějaké spojky, ale zatím neúspěšně (nemají je ani v prodejnách pro akvaristy, ani v BauMaxu). Tož nevím.

Re: zadní ostřikovač
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2008 09:03

nesháněj žádný spoky, já dal v místě zadního sloupku tesně něž jde hadička do průchodky spojku- použil jsme kousek brzdové trubky. Koupil jsme brzdovou trubku na starou škodovku na přední brzdič, kousek odřízl, dal dvě šroubovací pásky,stahnul a drží to krásně. A je to možno kdykoliv po dalším prasknutí v průchodce zas vyměnit.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zadní ostřikovač
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2008 18:16

To je dobrý nápad, s těmi brzdovými hadičkami, jak bude chvíli čas, tak to vyzkouším. Díky.

Re: zadní ostřikovač
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2008 18:34

Né hadičku, ale brzdouvou trubičku:_)))))))))))))

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zadní ostřikovač
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2008 18:47

Vím vím, špatně jsem to napsal, dneska jsem to udělal, vzal jsem kousek brzdové trubičky kámošovi z Favorita (ne z pojízdného, ale co má na náhradní díly grinning smiley) a drží to fakt dobře. Ještě jednou díky za tip.

Re: zadní ostřikovač
Autor: Pepan (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 11:57

Zdravím, mám podobný problém, ale jsem na tom hůř, hadičku k zadnímu ostřikovači mám také vedenou vrchem (Caravan F 1.6 16V automat), ale praskla mi u dveří spojujezdce v někde u sloupku mezi dveřma. Nevíte jak se tam dostat?, "Spojky" jsem sehnal (protože mi to samozřejmě také prasklo i v kolínku u pátých dveří). Díky za info.

Opel Astra; F; Caravan; 1.6; 16V; automat; r.v. 1997; zelená metal.
Opel Corsa B; 1.0; r.v. 1997; 3. dveřová; oranžová

Re: zadní ostřikovač
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 17:26

Pepan - no, máš dvě možnosti...
Buď na konec té staré pěvně připojíš novou a pak jí, jak vytahuješ starou, provlečeš na místo. Ale tohle většinou nevyjde...
Takže pak zbývá sundat stropní tapec + plast u pátých dveří - což není zase až tak složité, ale je to opruz..., pak sundat čalounění ze sloupku u předního okna a máš k hadičce volný přístup - když jí vyměníš třeba za palivovou, co se používá na motorky (průhledná, tloušťka stěny 2mm) , tak máš po starostech zase na 10 let :-)...
Pak je tu ještě možnost, že jen sundáš těsnění u spolujezdce, sundáš madlo a stropní tapec jenom jakoby lehce odloupneš od stropu - když budeš mít kliku a hadička bude prasklá v dosahu tvých prstů - vrazíš do ní spojku a je to. Ale většinou se k prasklině takhle lehce nedostaneš:-(...

Re: zadní ostřikovač
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2009 09:49

Nyní řeším stejný problém a vůbec nemůžu najít hadičku,která příchází zespodu do průchodky mezi kastlí a pátejma dveřma.Může mi někdo tutově potvrdit kudy přichází,
jestli stropem nebo prahem.Připadá mi logičtější stropem,ale...Abych nemusel něco rozebírat zbytečně.Astra 1.6 xel,hedžbek

Re: zadní ostřikovač
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2009 10:29

Tak to bohužel musíš rozebrat, hadička jde stropem. O kousíček výš je popsaný kudy jde.Musíš sundat ten plast na sloupku,případně stropní tapec,taktéž je popsané o kousek výš.Většinou je prasklá přesně v místě kde prochází průchodkou a stačí sundat ten plast na sloupku.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zadní ostřikovač
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 11:01

Už to vím ,opravdu jde stropem,ale nemusíš sundavat žádnej tapec ani plasty!
Když odšroubuješ madlo nad dveřma tak pod ním je prolis do tunelu kudy vede hadička a tím si hadičku stahneš do auta ,nastavíš a zatahneš zpět,pomocí drátu,do kufru.Předpokládám,že pod madlem u spolujezdce bude tento prolis také.Jde to bez problémů.Po odšroubování dvou šroubů madla drží ještě na takových dvou plastových hmoždinách ,je za to potřeba trochu vzít.

Re: zadní ostřikovač
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 19:39

Zdravím a prosím o radu. Má Astra Caravan 1.6 1996 ostřkování zadního okna? Díky

Re: zadní ostřikovač
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 20:01

Tomas-001 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím a prosím o radu. Má Astra Caravan 1.6 1996
> ostřkování zadního okna? Díky


To zjistíš když se podíváš jestli tam máš trysku a přívodní hadičku k ní. Určitě tam bude. Případně vyzkoušej pravou páčku u volantu.

Otázku jsi myslel vážně?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zadní ostřikovač
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 20:23

Myslel. Mam to auto chvilku a je moje první... Vyzkouším, juknu se a díky ...

Re: zadní ostřikovač
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 20:28

Nejsem si jistý,ale když zatlačíš na páčku v před, tak by měl ostřikovat zadek,když přitáhneš k sobě,tak ostřikuje přední.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zadní ostřikovač
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 20:31

To přední souhlasí a to zadní mě nenapadlo. Zítra vyzkoumám a vyzkouším, díky ...

Re: zadní ostřikovač
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2009 14:39

Tomas:
Když jednou cvakneš od sebe stírá zadní stěrač, a pak když máčkneš ještě víc, ostřikuješ zadní sklo:-)...

Výměna silent bloku přední nápravy
Autor: Yardoun (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2015 09:59

Jak postupovat při výměně silentbloku přední nápravy u Oplu Astra Karavan


A proč dotaz pišeš do sekce elektrika?
Podívej se do návodu, případne prosím použij vyhledáváni ve spravné sekci.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (09.06.2015 10:41)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  ********  **        
 **     **  ***   ***  ***   ***  **        **    **  
 **     **  **** ****  **** ****  **        **    **  
 ********   ** *** **  ** *** **  ******    **    **  
 **     **  **     **  **     **  **        ********* 
 **     **  **     **  **     **  **              **  
 ********   **     **  **     **  ********        **  
Powered by Phorum.