www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: vnitřní mlžení
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2007 19:37

1.) Musíš topit, alespoň trochu
2.) Nesedí ti plast pod oknem(nedoléhá gumová lišta)
3.) Teče ti topení
4.) Máš ucpané odtokové kanálky
Na zkoušku vytáhni pylový filtr a natáhni tam silonku a uvidíš

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (06.09.2007 19:38)

Re: vnitřní mlžení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2007 09:58

A co udělej jako úplně první VYMĚŇ SI PYLOVÝ FILTR!!!!!the finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: vnitřní mlžení
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2007 11:56

Gizmo_CZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co udělej jako úplně první VYMĚŇ SI PYLOVÝ
> FILTR!!!!!the finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smiley


Kdyby jsi pořádně četl první příspěvek, tak zjistiš,že pylový filtr vyměnil jako první.
Bud tak hodný a než na něco odpovíš,tak trošku přemýšlej.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: vnitřní mlžení
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2007 13:53

cau mam opel vectra B 1.6 16v rv 95 a tece mi radiator topeni nevite jestly se musi sundat cela palubka nebo jenom staci ten spodni dil palubky? diky za odpovd

Re: vnitřní mlžení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2007 22:39

To brouček: chi Sem slepejš :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: vnitřní mlžení
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2007 17:07

potkalo me to same,mlzi.netesnost gumicky mezi celnim sklem a plastem pod steraci rozjela serii oslkivych veci:voda znicila kabinovy filtr a hned po te odesla tepelna pojistka na ventilator topeni.az se otepli ceka me vymena filtru tep.pojistky a oprava tesneni.kdyz se to .... tak naraz.

Re: vnitřní mlžení
Autor: vita (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2007 18:51

Mlžení všech skel a čím větší stupeň větráku tím hůř!
taky jsem se s tímto problémem setkal a vždycky po výměně pylového filtru a prvním dešti zasangry smileyplast pod stěračema byl zasazenej správně a těsnění mezi plastem a oknem jsem zkusil pro jistotu ještě máznout silikonovým tmelem a pořád byl ten filtr mokrej.
nakonec to teklo stěračema-konkrétně voda která stékala po čelním skle,protékala kolem hřídelky spolujezdcova stěrače a odkapávala přímo na filtr.stačilo dát gumové těsnění pod tu plastovou matku,a je klid.Osobně si myslím,že těsnění mezi sklem a plastem není až tak důležitý,protože ten silikon nakonec vlivem jiný tepelný roztažnosti popraskal,a ta voda co tím proteče skončí ve žlábku v motorovým prostoruwinking smiley
Ať vám všem v novým roce jezděj auta bez závad přeje Víťasmileys with beer

Re: vnitřní mlžení
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 20:52

cus..me se mlzilo sklo taky hodne a bylo to tim ze sem mel spadlou klapku vnitrniho okruhu....

Re: vnitřní mlžení
Autor: jIŘÍ vALIŠ (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2008 15:58

mě se mlžily taky šíleně,větrák na dvojku-trojku divně skřípal,vyměnil jsem podle návodu zde filtr( Elit 300 Kč),a najednou větrák není pomalu slyšet a s mlžením se teprv uvidí.Mimochodem v originálu návodu na výměnu, který byl p´řiložen u novýho filtru je že se musí sundat i stěrače a vrchní plast,což mi po mé zkušenosti připadá opravdu ale opravdu zbytečné.Ahoj

Re: vnitřní mlžení
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2008 17:41

to byl asi návod na Corsu B. tam je potřeba sundat stěrače a vrchní plast pro výměnu pyl. filtru

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: vnitřní mlžení
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 13:25

Nazdar. Nekde jsem tady cetl, ze to tesneni mezi sklem a plastem pod steraci sa da utesnit silikonovym tmelem. Na nekterych mistech to tesneni nedoleha na sklo, tudy tece a kdyz prsi, tak se strasne mlzi okna. Tedy muzu normalne ten silikonovy tmel do tech skvir natlacit? Ja tenhle tmel mam, ale jenom v bile barve. Kdezto tesneni a taky plast pod steraci jsou cerne. Bojim se, ze to bude videt, kdyz ten tmel natlacim do tech skvir.Anebo se to da, v pripade potreby, necim namalovat cerne?

Re: vnitřní mlžení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 13:50

Kup si primo tmel na lepeni autoskla, ten je cernej.

Re: vnitřní mlžení
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 16:42

Kdyz to rozeberes, tak tim nic nezkazis..., jelikoz nevim, ale treba by to bylo dobre jeste odmastit....

Re: vnitřní mlžení
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2008 07:41

Tento vikend jsem mel dole ten plast pod steraci a take jsem si vsimnul, ze to tesneni co je vlozene do toho plastu na nekolika mistech vubec nedoleha ke sklu. Tzn. ze me tam musi take fest tect. Ale v zadnem pripade se me vnitrek auta nerosi, jen kdyz do nej nasednem mokri ale to vzapeti vyfoukam. A to mam kombika.
Navic pod tim plastem je plechovy zlabek pokud si dobre pamatuji, tak voda na filtr nemuze - stece do boku. Pylovy filtr byl suchy, nijak opticky neznehodnocen.
Zkontroloval jsi odtok te vody z prostou filtru? Je to uprostred takovy slauch svedeny dolu k tyci rizeni. Pred rokem ci dvema jsem to cistil a bylo tam tolik bahna, ze jsem se nestacil divit. Potom uz klasika, zda mas poradne nasunuty kryt filtru v zlabku a zajisten gumovym "pasem-tesnenim"? Ale to pises, ze je OK - zkus to proverit, protoze podle me se tam ta voda nema jak dostat, pokud je vse na svem miste.
Skoda, ze jsem to nenafotil.

Re: vnitřní mlžení
Autor: jirous (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2008 10:35

Ještě k tomu mlžení bych dodal, že za předpokladu, že je vše OK, jak psal Luboš, tak mě se stávalo, že mě filtr vlhnul aníž by pršelo..například po vlahé noci nebo v zimě ráno, nevím jak. Někdy to pak lehce mlžilo, i když nepršelo. Po výměně za silonku vše OK.

Re: vnitřní mlžení
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2008 10:01

no ono po skla ti přeci sjede ta vlhkost která se vysráží! Logicky pak když už ráno přijdeš k autu máš kolikrát suchý sklo ale ta stečená voda ti jen tak rychle nevyschne! prostě chce to pořádně pošéfovat to těsnění toho plastu - třeba i silikonem.

Re: vnitřní mlžení
Autor: jirous (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2008 18:09

Ten plast byl dokonale utěsněn..a byly splněný všechny věci, co psal Luboš..tak proč mě ten pylák navlhnul smiling smiley?

Re: vnitřní mlžení
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2009 20:19

Také se mi na Astře F kombi 1,6 r.97 x16szr mlží všechna okna při vlhkém počasísad smiley.Zatím jsem neměl čas nahlédnout na pylový filtr,ale pokud přepnu okruh na vnitřní uzavřený (mám klimu,ale zatím nefunkční) a přidám aspoň trochu topení,pak jsou okna čistásmiling smiley.V autě je sucho,nejsou mokré koberečky.Nejspíš to bude asi ten filtr,nebo máte nějaký jiný typ?Předem dík.

Astra F kombi 97 X 16 SZR

Re: vnitřní mlžení
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2009 21:19

Nejprve vyměň filtr, potom můžeme vymýšlet co by to mohlo být jiného.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

mlžení oken
Autor: Lubsa (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 08:00

ahoj všichni,prolezl jsem tohle fórum ale nenašel jsem úplnou odpověď....mám astru rv.92 C 14NZ 1.4 i....a mlžej se mi okna i když neprší nic...a to jen když tam vlezu...a přední se odmlží tak do 1/2 a víc nic....ostatní jsou stále zamlžený...s topenim a ventilátozem si můžu dělat co chci a stejně nic...topení fouká dost teplej vzduch...filtr je ok,topení neteče...a auto stojí v teplý garáži...takže by to mělo bejt stejně vešcko vyschnutý ale prostě se to mlží....

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  **    **  **         **       
       **  ***   **   **  **   **    **   **       
       **  ****  **    ****    **    **   **       
       **  ** ** **     **     **    **   **       
 **    **  **  ****     **     *********  **       
 **    **  **   ***     **           **   **       
  ******   **    **     **           **   ******** 
Powered by Phorum.