www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: mlžení oken
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 08:59

Asi si špatně hledal.
zadej si do vyhledávání "pylový filtr" a můžeš číst a číst :-)
a zkontroluj jestli nemáš zapnutý jen vnitřní okruh větrání.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: mlžení oken
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 10:29

Lubsa:
No a pak je tu možnost, že máš tu gumu pod kobercema nachcanou jak houbasmiling smiley...
To taky mlží jako divý...

Re: mlžení oken
Autor: Lubsa (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 10:41

no tak sem měl mokrej filtr v topení co je u stěračů...tak ho tedko sušim...uvidíme co to udělá pak...winking smiley

Re: mlžení oken
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 10:47

A proč jsi teda psal že filtr je O.K.? Asi jsi ho nekontroloval,že? Přitom je to první věc co se kontroluje. Zkontroluj odtok vody,asi bude ucpaný,když to máš tak mokrý.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: mlžení oken
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 10:48

Docela dobře na "odvlhčení" fungujou rozložené noviny, když je necháš v autě, oni si vezmou vlhkost do sebe a je to ok...někdy se to musí několikrát opakovat (dokud jsou noviny stále po vyndání vlhké). Musí to být klasické noviny, ne ty barevné lesklé (ty do sebe moc vlhkosti nevezmou). Stejně dobře funguje roztočenej toaletní papír, ale přečtený noviny vyjdou levněji :-).
Není to moje know-how, někdo mi to kdysi poradil, ale můžu potvrdit že to funguje.

Dále zkontrolovat vnitřní cirkulaci (jestli neni stále otevřené sání zevnitř místo zvenčí) a dále pylový filtr (jestli není zacpaný, plný bordelu).

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: mlžení oken
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 11:00

ještě se podivej jestli maš dobře nasazene torpedo (plast pod oknem) ,jestli to maš špatně nasazene tak to teče rovnou na filtr

Re: mlžení oken
Autor: Lubsa (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2010 11:48

tak už to je v pohodě...byl to jen lehce vlhkej filtr
-for brouček:kontroloval ale asi ne dostatečně...protže vlhkej přece jenom trochu byl...byla to moje nepozornost...ale díky všem za rady

Re: mlžení oken
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2010 08:11

Já nevím, ale na ten filtr fakt všichni zapomínají.. I já jsem na něj zapoměl(5let po koupi auta jsem si na něj díky tomuhle foru vspomělsmiling bouncing smiley ) a když jsem ho vytahoval byl černej jak bota a tak plný špíny, že když jsme tam dal nový, bylo to jako kdybych měl místo ventilátoruv autě turbínu! Jó auto chce svoje...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nefunkční prostřední topení
Autor: Honaz (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2012 18:12

Ahoj,

mám Opel Vectra A, 1,7TD, r.v. 1994 a přestalo mi fungovat středové topení. Fouká pouze studený vzduch. Ostatní topení funguje bez problému. Čím by to mohlo být?

Díky

pocení oken
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2011 15:47

mynulý týden jsem byl na myčce a od té doby kdykoliv vlezu do auta,jsou během chvíle zapocená všechna okna,čím to?

Re: pocení oken
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2011 16:01

1) co je to za auto???

2) nacucaný kabinový/pylový filtr
3) někudy ti tam natekla voda - nacucaný koberce či guma pod nima

Re: pocení oken
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2011 16:10

Astra F 1,6 SZR

Re: pocení oken
Autor: Jana (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 17:06

Prosím Vás poradte aj mne, tak isto sa mi rosia okná na Astre 1,4 benzín rok výr. 2000 a neviem prečo, tak som vymenila pelový filter a okná sa potia o sto šesť. Neviem v čom by mohla byť chyba.

Re: pocení oken
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 17:57

Která okna? Čelní? Boční?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: pocení oken
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 18:21

Jana:
Pocení oken způsobuje nějaká voda uvnitř auta - nejčastěji po zimě nacucané koberečky od rozpuštěného sněhu a marastu - případně ta gumohmota pod koberečky - saje jako houba.

Re: pocení oken
Autor: vláďa (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2011 18:38

Mám Astru 1.7 Caravan a též mne trápí tenhle problém.Mám vyndaný pylový filtr a když přepnu klapku topení na vnitřní oběh tak za chvíli mám zarosený všechny skla.Zatím jsem nezjistil čím to je.

Re: pocení oken
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2011 07:54

na vnitřní okruh se zapotí okna i mercedesu :-D prostě všem autům! to je z logiky veci... nandej si kabinový filtr, místo obycejného si dej uhlíkový a bude to o dost lepší.

Re: pocení oken
Autor: Mirek-1 (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2011 17:07

Na pocení oken pomáhá sáček se solí.Umistěte v autě sáček se solí.Nejlépe na místě u ruční brzdy..

Re: pocení oken
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2011 19:46

Nebo si na kabinovy filtr vyrobte strisku thumbs down

http://home.kpn.nl/kruiz046/wj/astra/ta/100_1474.jpg

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: pocení oken
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2011 16:03

Ahoj,vyrobil jsem si stříšku na kabinový filtr a myslím si že by byl dobrý podrobnější návod na výrobu a na vložení do auta,dnes jsem se pokusil o vložení stříšky na filtr a když jsem zjistil že musí motůrek s táhlama na stěrače ven a vše kolem toho tak jsem byl docela zaskočenej,no každopádně je na to potřeba trochu víc času winking smiley
Až to budu mít hotový tak sem hodím fotky jak to vypadá.

Tweety Astra F 1.6 16V Sport

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **     **   ******   ******** 
 **     **  **     **  ***   ***  **    **  **    ** 
 **     **  **         **** ****  **            **   
 **     **  ********   ** *** **  **           **    
 **     **  **     **  **     **  **          **     
 **     **  **     **  **     **  **    **    **     
  *******    *******   **     **   ******     **     
Powered by Phorum.