www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 15:27

Čus divoši.. mám jen dotaz, prohledával jsem tady diskuze ohledně náhonu tachometru a dozvěděl se plno věcí...... Koupil jsem si neorigo náhon tachometru. Před tím tam byl dvoudílný teď je to jen jeden kus. Před výměnou náhonu, než se přetrhnul, tak v palubce nechrasitlo, po výměně náhonu chrastí. Vím, že řešení jsou jen dvě, buď tachometr a nebo náhon... Můj dotaz zní, jestli je možné, že pouhou výměnou náhonu začne chrastit v palubce. Zkoušel jsem mačkat denní počítadlo atd, ale nejde mi do hlavy, že když vyměním kus za kus, že to začne dělat takový rachot... Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Už mě to ser... angry smiley Děkuji za odpovědi.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 17:39

pravděpodobně je menší konec u toho náhodu,takovej ten konec čtvercového profilu. A tím pádem tam může být větší vůle.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 18:17

Hmm, to chrastění mě taky štve, když se mi zlomil originální náhon, tak jsem koupil neoriginální - chrastilo. Tak jsem se ulakomil a koupil za nehorázné peníze originální - a taky chrastí. Nakonec to je v tachometru (je z vrakoviště). Já to prozatím vyřešil nákupem výkonějšího autorádia.grinning smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MetalKalic (11.11.2008 18:17)

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 18:48

Myslíš menší na délku a nebo na objem? Podle mě by to nemělo mít vliv? Tacháč ukazuje, když bude užší, tak přeci nebude chrastit, stejně s tím otočí a když bude kratší, tak také... vše ukazuje jak má, ale ten šustivej zvuk.... Co když ten náhon promažu?

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 18:50

Mimochodem, kolik stojí na vrakáči paluba? Je jedno jakou vezmu? Tedy myslím, s otáčkoměrem? Do všech se dává ta samá paluba a nebo musím říct, že mám ABS, atd...

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 07:20

Nevím, jaké máš auto, ale mě na Astru F vyšla palubní deska na 1.500,- Kč, tachometr zvlášť se jim prodávat nechce. Při nákupu bych si akorát pohlídal, zda jsou všechny kontrolky pro výbavu Tvého auta obsazeny (ne žárovkami, ale zda jsou tam kontakty na jejich připojení), abys to pak nemusel složitě řešit. A ještě si pohlídej čísla na otáčkoměru a tachometru (to "W" musí souhlasit). Jinak v tom žádný problém nevidím, výměna přístrojovky je otázkou 15 minut.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 08:57

Díky moc za radu. Ano mám Astru F. Když jsem teď měnil ten náhon, tak jsem odpojil 2 štekry a bylo to.... Tím myslíš ty kontakty..? nebo jak je to myšleno? Já to vzal, vypojil štekry, dal náhon, připojil štekry a jelo se.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 11:01

No, myslel jsem, aby byly dovedeny vodící cesty k žárovkám pro ABS atd. v tom zadním plošném spoji na přístojové desce, prostě ať pak nemusíš složitě pájet žárovky atd.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 11:33

CO TO JE ZA BLBOST? Pokud vím, všechny ty zadní spoje co jsou na té fólii jsou stejné tj. je jen jeden výrobní kus pro palubku na naftu na benzín, pak s ot. a bez ot.
Prostě všechny cesty jsou osazené! Pak se to jen osadí, nebo neosadí těma žárovkama! Tady záleží na osazení drátů v paticích co ti půjde a co ne! Na ničem jiném.



Třeba já: měnil jsem palubku bez otáčkoměru za palubku s otáčkoměrem.
Vše je naprosto stejné, ale chyběl mi drát v patici na ten otáčkoměr. Ten jsem přidal a jinak jsem nic víc dělat nemusel!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (13.11.2008 11:34)

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 12:38

Mám stejnou zkušenost s Kadettem digi přístrojovka... Je tam vše jen to není zapojený smiling smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 18:40

Tak... to jsem potřeboval vědět. Jestli je tam všechno a stačí to jen zapojit. Viděl jsem že v těch štekrech jsou vodiče.. někde ano, někde ne... to jsem potřboval, jestli záleží na té přístrojovce a nebo jestli je to jedno...
Takže přijdu, vypojím, zapojím popř. dám žárovky a jedu?

Každopádně děkuji všem za rady...

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 22:52

Ano jen vyměníš! jediný rozdíl ne tvz W čísle (je to zezadu na rychloměru) na rychloměru aby ti ukazoval správně rychlost. Ale dle mých zkušenosti stačí poté namontovat přístrojovku do auta bez předního plexiskla zajed k nejbližšímu radaru a tam při 50Km rych. nasunout rafičku na rychloměr a projet si to při 50km a při 100 at víš jaký to bude dělat rozdíly.

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 05:47

No já tedy nevím, ale na mé přístrojovce řada kontrolek nemá dovedené cesty k žárovkám. Mám benzín a například pro kontrolky žhavení atd. (pro naftu) to tam nevede, takže si nemyslím, že by byly stejné ty zadní spoje. Ale možná se mýlím.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 07:41

Já mám to "W" zepředu na tachometru. Je tam myslím W=1102... A to plexisklo se dá sundat? Bez problému? Já mám pocit, že je to lepené?

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 07:46

Samotny plexi nesundas, jen s celym tim plastovym rameckem.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 18:26

Tak jsem dneska koupil palubu na vrakovišti ve Vojkově... Cena 500,- Kč. O víkendu se vrhnu na výměnu. Ten náhon stejně promažu... z diskuzí vím, že nic hustého a také ne olej... smoking smiley Dokonce "omladím" auto, protože paluba má o celých 8000 km méně "najeto" než tahle.
Nevím jak vy, ale já si zase doma vyslechl, že do toho auta se cpou pořád peníze atd... nevím jak vy, ale u nás to tak je... závidím svobodným. eye rolling smiley "zeptám se manželky na svůj názor" a je to..
Tak ještě jednou díky všem za rady. Pomohlo mi to. thumbs down
P.S.: S palubou budu měnit i rádio, protože se mi do auta v úterý podívala nějaká smažka, rozbila boční okno a "šetrně" kulatým! šroubovákem chtěla rádio vyndat. angry smiley Vše dokurvené, ale rádio nevyndali...

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2008 13:41

Standa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Samotny plexi nesundas, jen s celym tim plastovym
> rameckem.

Sundáš,ale musíš to umět, jinak ho můžeš zlomit! Já takhle rozdělal již pžes 5 palubek! A vše bez problémů.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2008 20:12

Ano, lze vsechno, ale je to na zrucnosti kazdeho a ja tady neminim poslouchat, ze jsem nekomu znici pristrojovku.

Re: chrastění v přístrojové desce
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2008 09:23

hm, tak to jo s tím jsem se tady taky už setkal! Holt když je někdo nemehlo a pak si vylévá zlost s vlastní nešikovnosti na druhém, je to ubohost!angry smiley

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********    ******    **    **  **      ** 
 ***   ***  **     **  **    **   **   **   **  **  ** 
 **** ****  **     **  **         **  **    **  **  ** 
 ** *** **  **     **  **   ****  *****     **  **  ** 
 **     **  **     **  **    **   **  **    **  **  ** 
 **     **  **     **  **    **   **   **   **  **  ** 
 **     **  ********    ******    **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.