www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Topení - regulace teplá, studená
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2008 21:20

Přestalo mi fungovat přepínání vzduchu teplá - studená. Táhla od ovladače jsou v pořádku, vše se pohybuje jak má a otáčí se i konec který vede do topení. Patrně "odešla" vevnitř nějaká klapka. Neopravoval jste to už někdo - návod by se šiknul, protože foukat na sebe studený vzduch teď fakt není ideální.
Jedná se o Astru G hatchback, ale počítám že topení bude shodné (nebo alespoň podobné) s astrou F. Předem dík.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2008 08:07

No pokud vim, tak do topeni Fka jde stale tepla voda a ovladcem otviras-zaviras klapku "vzduchotechniky" a Gcka maji ventil, kterym otviras-zaviras prutok vody do topeni. Ale mozna se mylim.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2008 12:38

Díky za informaci - zkusím to někde dohledat. Já myslel že je to řešené právě klapkou jako mám u Kadetta. Zkoušel jsem se ptát i na webu astry G, ale tem nikdo neví, nebo se jim nechce odpovídat.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Honza V (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2008 16:23

Vlastním Astru f X16SZ Při zapnutém topení mi z prostředních průchodů na palubovce (směrem do kabiny)fouká studený vzduch.Z ostatních průchodů jde teplý. Dík.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2008 16:47

Honza V:
To je dobře, že jsi nám to řekl smiling bouncing smiley...
Akorát nevím, co bys chtěl slyšet...?
To tak prostě je...

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Honza V (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2008 16:57

Nevím proč fouká studený,když by měl být teplý?

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2008 19:26

Honza V, někdy je vážně dobré přečíst si tu základní příručku k vozu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Mr.Freeze (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2008 21:39

Mám Astru F s motorem X16SZR něco přes půl roku a vždycky mi topí všchny průduchy stejnou teplotou, žádný rozdíl tam není. Buď mám vadné auto já nebo je to u každého kusu trochu jinak.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2008 07:16

Chlapci, kdyby jste se tady na fóru trochu porozhlédli, tak by jste zjistili, že u Kadettů a starších verzí Aster F fouká z prostředních výdechů vždy jen studený vzduch. U novějších verzí Aster F už to fouká všude stejně.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2008 09:47

ja to měl 92 tak že když to bylo nastavene na okna nebo nohy tak to z těch prostřednich foukalo studeny a po přepnuti ofuku na ksicht to foukato teply s trochou studeneho vzduchu astra 1,6i F grinning smiley

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: joop (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2009 07:25

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat, jak je to teda s tím studeným a teplým vzduchem v Astře F. Už jsem se tady dočetl, že je normální, že z bočních ofukú jde teplý a z prostředních stále studený vzduch. Můj problém ale je, že při jakékolikv poloze nasměrování vzduchu (na okno, na řidiče, na nohy atd) mi v autě stále mrznou nohy.Nevím, jak ten teplý vzduch dostat i dolů na nohy:-/ Díky

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: birkof (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 17:53

Zdravím, taky mi přišlo divné, že z prostředního vyfukovače mi funí studený vzduch. V zimě je to nepříjemné. Nevíte někdo jak to předělat aby foukal teplný vzduch?

BTW: Jsem začátečník a rád bych vyměnil pilový filtr, nevíte jaký typ bych měl koupit.

Moc dík.

Brmmmm, brmmmm, brmmm ..... :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil birkof (15.03.2009 17:55)

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 18:14

v obchodě ti řeknou jaký filtr když jim ale řekneš na jaké auto to chceš :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Tondach Astra F C16SE (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 19:13

To birkof:a to ti ty střední ofuky nejdou zavřít???Mně jde ve všech polohách z krajních teplý vzduch a první dvě polohy znamenají ze středních studený,třetí už je to ze středních vlažný a poslední dvě je to i ze středních teplý.Přesto mám v zimě skoro pořád střední zavřené,topí to jako ďas.Na nohy samo jde taky teplý,záleží co navolím.

Re: Topení - regulace teplá, studená
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 21:37

Už to tady bylo několikrát řečeno že záleží na roku výroby já mám 95rv ta má studený středyní ofuky

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  **    **  **     **  **     ** 
 **    **  **    **   **  **   **     **  **     ** 
 **            **      ****    **     **  **     ** 
 **           **        **     *********  **     ** 
 **          **         **     **     **  **     ** 
 **    **    **         **     **     **  **     ** 
  ******     **         **     **     **   *******  
Powered by Phorum.