www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Přítlak zadního stěrače AF Caravan
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2009 15:58

Zadní stěrač na Caravanu mi nestírá střed okna - ať už s klasickám stěračem nebo s rovným "aero" typem. Zkoušel jsem prostříknout kloub ramínka aby lépe chodilo, ale už to nepomáhá. Když dám fungl nový stěrač, tak stírá střed okna tak týden a pak mi opět zůstává nesetřený flek velikosti cca A5. Můžu ještě nějak "oživit" přítlak ramene stěrače nebo to chce zajít do Opla (nebo druhovýroby) pro nový? Vrakáčem si v tomhle případě moc jistý nejsem sad smiley

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Přítlak zadního stěrače AF Caravan
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2009 16:59

Mě na tohle pomohlo vyměnit tu pružinu dole v ramínku :-)...

Re: Přítlak zadního stěrače AF Caravan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2009 17:57

Nebo se pro jistotu před koupí nového dílu udělal tuningový zákrok v podobě přihnutí ramínka, aby víc přitlačovalo. O osy stěrače to v tom čepu předpokládám jde volně od okna a k oknu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Přítlak zadního stěrače AF Caravan
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2009 20:49

Tuningový zákrok jsem už skoušel, nulový výsledek. A kde sehnat tu pružinu? Opel mi ji asi samostatně neprodá, ne?

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Přítlak zadního stěrače AF Caravan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2009 20:52

Pokud nepomohl tenhle zákrok, nepomůže ani jiná pružina. Smím-li se zeptat, kde jsi kupoval ty stírací lišty? Co to bylo za výrobce? Totiž mám VeBe caravan a ta má jako hoodně kulatý to zadní sklo. Co jsem koupil značkovej kousek od prvovýrobního českého výrobce PAI Beroun, mám pokoj.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **    **   ******   ******** 
 **     **  **     **   **  **   **    **     **    
 **     **  **           ****    **           **    
 **     **  ********      **     **           **    
 **     **  **     **     **     **           **    
 **     **  **     **     **     **    **     **    
  *******    *******      **      ******      **    
Powered by Phorum.