www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2009 14:42

Zdravím, chtěl bych se zeptat čím a jak přilepit křídlo na astru cupé. Děkuji za odpověď. Jtomastik@seznam.cz

Re: lepení křídla
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2009 15:40

Nejlepší lepidlo jsou šrouby TEX thumbs downsmiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley...

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2009 16:47

Nejradšibych to přišruboval, ale blbě to tam vychází

Re: lepení křídla
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2009 09:36

Jakub> co to mas za kridlo ? striska i kridlo se na astru sroubuji, a nerikej mi, ze to nejde smiling bouncing smiley dej foto

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2009 13:26

Neříkám že by to nešlo přišrubovat, ale šrouby by vycházely zrovna na krajích do té výstuhy a navíc nevím jestli bych se trefil při vrtání

Re: lepení křídla
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2009 20:37

dej foto prosimte

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2009 20:33

Ptal jsem se na jednoduchou otázku. Jak a čím přilepit křídlo!

Re: lepení křídla
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2009 20:45

Jakube nerozciluj se. Jedna z moznosti je lepidlo na autosklo (cernej tmel), ale prilepeny Te to nekde ulitne a jeste to nekoho zabije. Tyhle veci se musi SROUBOVAT. Je to dost jednoducha odpoved na to abys to pochopil?

Re: lepení křídla
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 07:40

Proto jsem chtel videt to kridlo, protoze na eFko jde prisroubovat jak jina striska, tak spodni kridlo. Ono se sroubuji i prahove nastavce, taky ulitavaji, natoz pak kridlo.

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 17:10

momentálně nemám možnost to vyfotit. Ale je to takové křídlo [www.auto-spindler.cz] Myslíte, že by to stačilo přilepit (stejně se pod to musí dat nejaký tmel) a chytnout na každé straně samořezkou? protože nevím jak bych se trefil do těch připravených závitů, vychází to navíc přímo do té výstuvy

Re: lepení křídla
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 17:29

Kamarade Ty ses pripad. Na takovy kridlo muzou pusobit sily o kterych se Te ani nezda. Dva samorezny sroubky Te urcite nezachrani.
Tak ze pokud to chces praktikovat ala VesnicaTuning, tak ho tam muzes chytnout treba jen izolackou, ono to urcite par minut vydrzi.

Re: lepení křídla
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 18:08

Nedávno jsem sundal origo křídlo z Kadetta a to je přišroubované 4 šrouby + je přilepené. Takže bych to udělal stejně ;-) Myslím, že když sundáš to víko kufru, pořádně to změříš a označíst si to, tak nemůže bejt problém 4 čtyřma dírkama na šrouby ne? Výztuhu budeseš muset holt provrtat - u Kadetta to bylo taky tak (ve výztuze větší dírka a pak už jen dírka přesně na šroub). Jinak samořeznýma bych to rozhodně nedělal, když vidím samořezným šrouby na jakýmkoliv autě, tak je mi z toho zle :-D zrovna nedávno, jsem měl tu možnost potkat pěknýho Kadetta - pěknej byl do té doby než jsem viděl zadní nárazník chycený samořeznejma - podle mě je to prasárna.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: lepení křídla
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 18:39

Jakub T.> v tom kridle urcite budou 4 predvrtane diry se zavity, tak co takhle do nich nasroubovat sroubky, a pekne to posadit na kufr, obkreslit diry, udelat krizky, sejmout plasty zespod dveri, okouknout to jestli neco nebrani, prevrtat, trosku pretrit barvou, maznout tmelem, nebo silikonem, popripade posadit na tenkou gumu, a prisroubovat. Z toho nadelas tragedii na rovne plose, ja pridelaval strisku u hatche, tam je to zkosene a jeste vypoukle, a sedlo to jako prdel na hrnec [lh4.ggpht.com]

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 18:43

Tak proč všude píšou že se to dá přilepit a v servisech to taky lepí když podle vás to nevydrží a uletí, vám to snad uletělo?

Re: lepení křídla
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 19:00

Jakube, povím ti proč ti tady nikdo nechce říct nic moc o lepení. Nikdo si tu totiž nevezme na triko, když to přilepíš a následně ti to uletí a napáchá nějaké škody, ne-li někomu ublíží. Opravdu si totiž ani nedokážeš představit jaký tlak vzduchu je na některá místa karoserie. V servisech ať si dělají co chtějí a jak chtějí, když ti na to dají záruku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 19:40

Co to tady meleš za kraviny, co si chceš brat na triko. vždyt to tam lepím já. Taky neskočíš z okna když ti to poradím.

Re: lepení křídla
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 19:44

Ano, da se to prilepit, kdyz to mas na vystavu. A pochybuju, ze v servise by lepili kridla smiling smiley Uz ti tady Vendys pekne popsal co se deje za jizdy, ja taky psal, ze jsem zazil, kdyz ulitky prahove nastavce. Klidne si to ale prilep, to je kazdeho boj, ale jestlize by jel predemnou nejaky frajer, kteremu by uletelo prilepene kridlo, tak bych jeho xicht taky nekam prilepil eye rolling smiley si predstav opacny priklad, kdyby se to stalo Tobe! Mimochodem, jsou origo spoilery, kridla apod. lepene ? ne

Re: lepení křídla
Autor: Jakub T. (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 19:57

Možu ti říct, že kdybys jel za mnou tak bys neudělal vubec nic leda tak zavolal policajty, to mají všichni takové silné řeči

Re: lepení křídla
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 20:02

A právě proto ti nic takovýho neporadím, protože nepotřebuju potom na dálnici chytit nějakej bláznivej kus papundeklu do předního okna.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: lepení křídla
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 20:31

Jakub T.:
Vklidu si to oměř, rozvrhni si díry, vyvrtej díry, přišroubuj a je to...
Pokud jsi líný vrtat, vem si na pomoc AKU vrtačku a 4 TEX šrouby, drží fest, případně díry prosekni killnerem a z druhé strany strhni hrany a stáhni šroubem přes podložku...
A ano, pro lepší pocit můžeš dosedací plochy namáznout nějakým lepem či tmelemthumbs down!
Nevím co furt vymýšlíš?

Jinak kdyby mi do předního okna vlítlo křídlo z auta přede mnou (a nebylo to zrovna Porsche nebo 5 litrové Audi, který bych nedojel ani náhodou - i když ty mají křídla stejnak šroubovaný - těm nepadaj), tak bych asi vzteky viděl rudě a nenechal bych tě asi jen tak ujet - a myslím, že třeba Vendysově V6 bys taky ujížděl ztěží smiling bouncing smiley...

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **    **  **     **  ********  
 **   **   **        **   **   **     **  **     ** 
 **  **    **        **  **    **     **  **     ** 
 *****     ******    *****     *********  ********  
 **  **    **        **  **    **     **  **        
 **   **   **        **   **   **     **  **        
 **    **  ********  **    **  **     **  **        
Powered by Phorum.