www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Padání zadních oken
Autor: Mr.Freeze (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2009 19:39

Ahoj, stává se mi občas, že když je chladnější noc, kolem nuly a míň, tak ráno přijdu k autu a zadní okno je 1cm otevřené. Není to nic pravidelného a jezdím převážně sám nebo ve dvou, takže to nikdo nemůže zapomenout zavřít. Napadá mě vůle v ozubení toho mechanismu, ale je to dost nepříjemný pocit a dost velké lákadlo pro nenechavce. Nevíte jestli se s tím dá něco dělat?

Re: Padání zadních oken
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2009 20:05

Podle mě je to vůle ve stahovačce....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Padání zadních oken
Autor: Mojmir (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 06:03

Tuto vadu mám taky, Astra F Caravan. Ale zatím jsem po tom nepátral. Stává se to fakt náhodně. Nejvíc mě vadí když to tak stojí v bouřce nebo když mě to tak v zimě celý zamrzlo silnou vrstvou ledu a nemohl jsem to zavřít.

Re: Padání zadních oken
Autor: Mr.Freeze (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2009 04:17

Zkoušel jsem na to přijít. Možná příčina je samotná klička.Při rozebírání výplně dveří jsem zjistil, že je klička u zavřeného okna ve vodorovné poloze. Když jsem ji pak vracel, tak tak jsem ji nasadil tak, aby byla co nejvíce svisle směrem dolů. Je to asi kravina a nebude to mít zrovna v tomhle případě vliv na okno, ale je to pokus :-)

Re: Padání zadních oken
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2009 12:48

je to kravina thumbs up

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Padání zadních oken
Autor: bobicc (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2009 09:25

Odpovídám na umístění kličky stahování oken. NENÍ to kravina. Tento spůsob (klička svisle dolů) jsem dělal jako řidič z povolani u náklaďáků a u OPLA to zabralo taky.
Jde o zemskou přita.... smiling smiley)) nemusím více že.S pozdravem řidič Opla XD.

Re: Padání zadních oken
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2009 10:16

nevím jak u nákladáků,ale u osobáku , a myslím že i u nákladáku, nemá vliv na padání okna,jak je daná klička na stahování. Ta kličká váži pár gramů,a vem si jakou silou stahuješ a vytahuješ okno. Takže je to kravina na entou.
Doporučuji sundat tapec a zkontrolovat spouštení machanismus.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (15.11.2009 10:17)

Re: Padání zadních oken
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2009 12:44

Zkus zavřít okno a dlaněma z venčí se pokusut stáhnout jej dolů, uvidíš zda-li to
má takovou vůli, aby se samo pootevřelo. Možná, že pokud máš kličku při uzavření
okna na 3/4 (dle hodinek) na P str. nebo 1/4 na L straně tak při odepínání bezpeč.
pásu při vystupování můžeš o ní zavadit a okno pootevřít, pak by stačilo poposadit
kličku okna na druhou stranu.confused smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **    **  **     **  ******** 
 **    **  **        **   **    **   **      **    
     **    **        **  **      ** **       **    
    **     ******    *****        ***        **    
   **      **        **  **      ** **       **    
   **      **        **   **    **   **      **    
   **      ********  **    **  **     **     **    
Powered by Phorum.