www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
velký zápach benzínu
Autor: Lojzek (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 04:17

opel kadett caravan r. 1985, motor 16SH
čau mám kaďoura a posledních cca 14 dní až 3 týdny mi v autě (line se to z kufru až do předu) začíná hrozně smrdět benzín nevíte čím by to mohlo býti?
jestli se to tu už řešilo tak prosím o odkaz. záložku Hledat jsem použil ale nic jsem nenašel.

Re: velký zápach benzínu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 05:57

A pod auto ses dival?

Re: velký zápach benzínu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 09:37

Standa:
Nene, to by se musel ohnout smiling smiley...

Lojzek:
Zvedni si auto, zavrtej se pod něj a když tam budeš, zatahej za hadičky a mrkni na nádrž - jestli z něčeho prosakuje béňo, našels to:-)...
Osobně tipuju nějaký spoj - kov.trubka, gumová hadička...

Re: velký zápach benzínu
Autor: Lojzek (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 13:02

to je pech, ohábat se! to je hnus! že Jardo. jinak mě to moc problémy nedělá! skusím to ještě pořádně prokoumat. jsem se na to díval včera a něco potečeného jsem nenašel tak skusím ty hadice no... diky zdar

Re: velký zápach benzínu
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 13:54

Na 90% shnila nadrz....

Re: velký zápach benzínu
Autor: Lojzek (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 16:39

alexi kdyby shnila nádrž tak by byla nádrž potečená nebo nasátá benzínem?...ale možné to je jdu to tedka pořádně prokoumat

Re: velký zápach benzínu
Autor: Lojzek (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 17:15

dal jsem upravit ale nějak to nefunguje!
alexi Máš asi pravdu... ted jsem to zvedl, čučal na to a u PZ tlumiče je to dopíděně a ještě kousek směrem k prostředku auta a to z vrchu je to tam nasáte benzínem.. smrdí to jak čert! kurnik abych začal shánět nádrž

Re: velký zápach benzínu
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 18:31

Jo,jo leta praxewinking smiley . Ja osobne kupoval nadrz mam teda astru a daval sem necelou 3-jku za novou.Hodne stesti pri shaneni treba sezenes jetou ve slusnym stavu.confused smiley

Re: velký zápach benzínu
Autor: Lojzek (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 18:34

alexi ty máš starší astru? mám 2 měsíce před technickou přemýšlím žebych koupil astru kombika to je to same skoro jak kaďour, a za 12-20K se dá sehnat už dobrá že.. na co si tak dát pozor a jaký motor je dobrý? chtěl bych benzin 1.6

Re: velký zápach benzínu
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 18:47

Mam 96 , motor 1.6 cnz motor super(drzak)ale byla chycena,tak sem si ji komplet vyvaril ted je v lakovne.Na co dat pozor jukni v hledani je tam toho dost k informovani.winking smiley

Re: velký zápach benzínu
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2009 10:53

Ještě než vyhodíš nádrž - kontroloval jsi hadičku co vede od čerpadla k palivovému filtru? Taky jsem se připravoval na výměnu a když jsem pustil dolu nádrž, tak tahle hadička byla po smrti a nádrž v pohodě. Bez spuštění nádrže se k ní ale nedá kloudně dostat.

Re: velký zápach benzínu
Autor: Lojzek (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2009 10:22

nene na to jsem se láďo nedíval... skusím to ošefovat. smiling smiley (jinak zkoušel jsem jet skoro na doraz a zápach zmizel... zkoušel jsem vzít za 100kč benzín a furt ještě nesmrděl, potom jsem vzal za 200kč a už to začalo smrdět! tak to je asi nádrž) ještě se chci zeptat jestli sedí nádrž z astry F caravan do kaďoura caravan? nebo z normálního sedana (např GSI) na kombíka?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lojzek (25.04.2009 10:24)

Re: velký zápach benzínu
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 05:16

Sedan a kombi maji rozdilne nadrze.Zkus se podivat po netu na nahr.dily a sam uz jen podle vyobrazeni uvidis jeli na kadoura stejna jak na astřici.Ja myslim ze nikoliv.(tak co des do ty astry?)smiling smiley

Zápach benzínu
Autor: Peety1 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2009 09:59

Zdravím vás,
měl bych jeden dotázek už jsem se koukal na podobné téma ale takové jako mam já problém tu ještě není, tak jsem si dovolil založit nové.

No jezdím Astrou G caravan 99ka je to a při natankování tak za 300kč nebo jakékoli menší množství tak bez problému, ale jak natankuji plnou, jakože ted musím tankovat plnou porád kvuli zaměstnání tak je uvnitř vozu strasně cítit benzín můžu vám říci že tak po10-15ti minutách už začínám být pomalu veselí řidič! Jedná se pouze při plné nadrži a jsem opravdu laik a nevím kam se vidat či něco hledat. Prosím tedy pokud máte nejakou radu bo skušenost co s tím tak by me to moc pomohlo.
Děkuji všem a přeji krásný víkend.
Petr

Re: Zápach benzínu
Autor: Miguello (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 14:20

Tipuju zpuchřelou hadici u nádrže, obvykle to bývá přepadová. Jestli je problém tady, tak při natankování většího množství paliva budeš mít pod nádrží louži.

Re: Zápach benzínu
Autor: Miguello (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 14:21

..a pokud louže není, tak to může být těsnění. Sklop zadní sedačky a najdeš to hned smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ******    **     **  ********  **    ** 
 **        **    **   **     **  **        **   **  
 **        **         **     **  **        **  **   
 **        **   ****  **     **  ******    *****    
 **        **    **    **   **   **        **  **   
 **        **    **     ** **    **        **   **  
 ********   ******       ***     **        **    ** 
Powered by Phorum.