www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: mára23 (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 09:05

Dobrý den,
mám Astru Combi G 1,4 16V r.v.1998.Nejdou mi otvírat dveře u spolujezdce jak centrálem,tak ani manuálně.Neotevřu je ani zvenku,ani zevnitř.Ostatní dveře fungujou bez problémů.Můžete mi někdo poradit? Díky.

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 09:49

Nejdou otevřít, nebo ani odemknout?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 10:21

upadené táhlo? bez demontáže tapecu ti s tím stejně ikdo neporadí

[www.astra-g.cz]
[www.astra-g.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 12:02

Tak tenhle problém znám od Astry Kombi F: V podstatě všechno fugovalo - DO. táhla, zamykání- ale dveře jsem neotevřel. Protože si myslím, že konstrukce zámku je stejná i u "G", laboroval jsem s dveřmi dost dlouho než jsem zjistil příčinu : Dveře proti otevření jsou pojištěny západkou, která zapadá do kolíku, který je přišroubovaný na sloupku karoserie. Tato západka se vrací do základní polohy malou pružinkou, kterou je pouze částečně vidět při otevřených dveřích a dá se zkontrolovat třeba šroubovákem, jestli funguje na funkčních dveřích. Proto bych se prvně podíval na dveře u řidiče, zkontroloval bych si prvně západku, jak se vrací pružinka zpět (pokud je stejný systém který popisuji) a pokračoval bych u druhých dveří. Pokud jsou dveře zavřené a nejdou otevřít, tak je to pěkná pakárna, to znamená prvně sundat tapecírunk a s vnitřnostmi zámku a vším možným verglovat tak dlouho, až se dveře podaří otevřít. Oprava po otevření dveří jde pouze výměnou celého zámku - ND třeba i z vrakárny. Tak přeji "příjemnou" práci.

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 20:48

U Astry G je zámek-západka dveří jednolitý a zakrytý kus se servomotorkem centrálu a naven jsou vidět pouze táhla.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 17:56

Mám podobný problém u Astry F 97 combi 1,6 8V.Centrálem,,od řidiče, dveře u spolujezdce otevřu a v pohodě reagují na kliku (vnitřní i venkovní).Jen když chci odemknout klíčem u spolujezdce,nereaguje ani centrál a nevyjede ani jazýček ve dveřích.Jsem teď docela pracovně vytížen,tak nemám čas oddělat tapecírunk a hledat.Proto pokud jste se s tím někdo setkal,prosím poraďte kde hledat chybu.Předem moc díky.Zatím se spíš seznamuji po 1/2ročním vlastnictví,zatím jsem si užil pouze výměnu žárovek v předním světle.

Astra F kombi 97 X 16 SZR

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 19:19

Vypadlé táhlo od zámku, nefunkční mikrospínač u zámku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nejdou otvírat přední dveře u spolujezdce
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 19:57

Říkám si,že spíš to táhlo když nevyjede jazýček zajištění dveří.Moc dík

Astra F kombi 97 X 16 SZR



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********         **  ********   *******  
 **   **   **     **        **     **     **     ** 
 **  **    **     **        **     **     **     ** 
 *****     **     **        **     **      ******** 
 **  **    **     **  **    **     **            ** 
 **   **   **     **  **    **     **     **     ** 
 **    **  ********    ******      **      *******  
Powered by Phorum.