www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
tachometr a počitadlo km zavada
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 10:30

předem děkuji a taktéž informuji o tom, že jsem poctivě hledal ve foru ale odpověď jsem nenašel... jedu si astrou F 95 a najednou začala cukat ručka na tachecu, pak klepat a dneska se už ani nezvedla, jen to tak cvaká...tak jsem zkoušel sledovat, jestli se zvedne náběh na denním počítadle a to počítá km normálně...prosím tedy o radu, zda je v háji tachec nebo bovden (pokud je možno dát do souvislosti s tím že jde počítadlo km ale nejde ručka- případně mě klidně poučte jak to funguje:c)) ). díky moc, at vím co zakoupit na výměnu.

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 10:39

Pokud denní počítadlo jde normálně,tak bych předpokládal na závadu přímo v tachmetru, pokud by to byl náhod,tak to nepůjde vůbec.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 21:18

berni:
Pomalu bych se začal zajímat o jinou palubku...

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 21:57

moc díky za odpověď, i když nepotěšila:c)já si to tak nějak myslel...mohu-li tedy se ještě optat, stačí, aby na tachecu sedělo to přepočtové W číslo, jinak vše je kompatibilní - s tím, že přehodím pouze tachec a zbytek bych nechal,tj. ten co mám doposavad (palubka stará, jen novej budík tachecu)????

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 22:34

Berni: Nechci ti do toho kecat, ale než rozebírat tu přístrojovku a měnit jeden budík, to bych ji raději vyměnil komplet. Budík ti stejně samostatně nikdo neprodá. Pokud bude stejné to číslo z W, můžeš to vyměnit. Mrkni se tady do inzerce, určitě někdo rozprodává Astru a přístrojovku ti rád prodá.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 08:37

Jasně, když ji seženu za dobrý peníze, není co řešit, to rozdělání a předělávka jen tachecu byla myšlena pro případ, že by jsem kápl na verzi bez otáčkoměru, např. v polsku jich jsou mraky a vcelku za slušný peníz, ale vesměs právě verze bez otáčkoměru.

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 15:12

berni:
Teď(říjen) jsem kupoval kámošovi do astry palubku - a sehnal jsem jí za 350,- vč. otáčkoměru.
Takže myslím, že do 500,- jich seženeš kupu...

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 16:41

takže, aby jsem se jen neptal ale taky pomohl ostatním, třeba by je mohlo potkat stejné...rozhodil jsem přístrojovku a koukl na bovden...bovden se jeví v normě, jen u tachecu jeden drátek nepatrně odstává (z čtyřhranného profilu-přisuzuji to na vrub závadě popsané dále). Ale na vlastním tachecu je ulomený ten plastový kužel, co se na něj nasazuje konec krytu bovdenu a uvnitř je to železné osazení na bovden. Přímo dole u těla tachometru. Tím pádem se asi celý bovden naklonil a povylezl a vysmekl se. Zkusil jsem slepit, otázkou je jak dlouho to bude držet, zatím to funguje a vše ukazuje jak má...

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2010 13:29

chtel bych se zeptat. tachometr mi ukazuje kolik jedu ale obcas mi to pocita kliometry a obcas ne. Budu to muset vymenit nebo to je jen nejaka blbost? kadett 16NZ diky

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2010 17:52

Vyměnit...dneska se už to nevyplatí opravovat...asi budou očesané převody na počítadle. Budíky (třebas i bez otáčkoměru) ti dneska z kadetta dají skoro (ne-li úplně) zadara.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2010 09:08

Jak je to s nahonem u pristrojovek?? na vrakaci mi rekli ze sou ruzne druhy nahonu. a podle ceho se urcuje to cisilko na tachometru W 1125 nebo kolik tam je. je jenom todle neboi sou i nejaka jina??

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2010 11:41

Nejspíš to bude podle toho jaké je to čidlo na převodovce. Když koupíš přístrojovku, která má stejné číslo, tak to bude OK.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2010 20:00

tak sem dostal pristrojovku zadara ale je tam to W- 1105 a ja mam na aute W-1125 co to bude delat za problemy?? bude mi to ukazovat ze jedu vic nebo min??

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2010 20:35

Pokud se nepletu, to číslo W znamená kolik otáček na kilometr má náhon, aby to ukazovalo správně.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2010 20:59

takze ten rozdil by mel bejt zanedbatelnej kdyz je to jenom 20.Dam to tam a uvidim podle navigace jek presne to ukazuje

Re: tachometr a počitadlo km zavada
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2010 21:43

Jestli dobře počítám, tak místo 1000m ti napočítá jen 982m.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **   ******         **   *******  
 **     **  ***   ***  **    **        **  **     ** 
 **     **  **** ****  **              **  **     ** 
  ********  ** *** **  **              **   ******** 
        **  **     **  **        **    **         ** 
 **     **  **     **  **    **  **    **  **     ** 
  *******   **     **   ******    ******    *******  
Powered by Phorum.