www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Radek....... (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 00:23

Zdravím, měnil ste někdo podsvícení el. ovládání oken?...Vím že je tam dioda, vím jak to rozebrat a všechno, jenom se chci zeptat, jakou doidu byste na to použili....Asi ne vysokosvítivou co?....Dík za odpovědi....

Opel Astra F 1.6 1996

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 00:29

Kdysi jsem je z nutnosti měnil, protože je asi někdo nutně potřeboval a vyndal je. Dal jsem tam z legrace modré a nikterak mi nevadily. Nutno ovšem podotknout, že to byla na VA, kde je ten panel mezi sadačkama.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Radek...... (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 11:54

No to jo, mam taky v planu tam dat modry....Jen me spis zajima, jaky ma mit ta dioda parametry, nebo jestli je to jedno.....Aby me to treba neshorelo....

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 12:33

A je problém tam dát 12V led diodu?? Přeci tam nebudeš rvát 2V diody ne? Popřípadě můžeš použít 2V diody ale musíš je osadit příslušným odporem - což je zbytečný když jsou na trhu ty 12V thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 12:57

Odpory tam jsou. Vždyť by shořely ty origo LEDky. A pokud nekoupíš nějaký extrém, je to v rámci nějaké tolerance celkem jedno. Tedy když tam dáš něco takového [www.gme.cz] , nebo [www.ges.cz] nestane se nic.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 14:04

Ty první s odkazu mám v autě i já a můžu je jen doporučit krásně decentní modré podsvětlení

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Radek...... (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 14:57

Super, to sem potreboval vedet, presne tyhle mam doma, diky

Podsvětlení polepu pristrojve desky
Autor: Radek....... (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 15:06

Předem upozornuju, ze vim ze se tady plno podobnyho uz resilo, ale presne tohle sem nikde nenasel.....

Zajima me, jestli ste nekdo zkousel, dat bilej polep (ten co tu je ke stazeni) na ten stavajici cernej....Zajimalo by me, jak to vypada ve tme, podle me by to melo prosvitit jen ty cisla a carky co sou na te stavajici, ale nejsem si tim jestej, jestli to prosviti papir....Nemate s tim nekdo zkusenost???....Foto by bylo super....

Opel Astra F 1.6 1997

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 18:09

MNo budou ti svítit čísla, ale pochybuju že na novém (bílém) polepu budou v naprosto stejném místě (i kdyby tak to prostě na sebe netrefíš), případně stejným fontem. Takže to vypadá dost blbě, kdysi jsem to zkoušel.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 20:08

Radek: v noci budeš mít budíky nepodsvícené. Už logicky když máš na bílém budíku černé čísla...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Změna podsvícení ovládání el. oken
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2010 12:17

Tak vypínače jsem už dělal to není problé odpor tam je diody tam můžou být i s výšším jasem protože je třeba je dát lehce šikmo jinak se opřou o kontakty vypínače a je po nich průměr je 3 mm jina stačí jen vycvaknout horní kolébku a ledku vyměnit stačí do ní doubnout z boku šroubovákem a odskočí vypínače se ani nemusí demontovat z tapecírunku



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******   ********    ******  
  **  **    **   **   **    **  **     **  **    ** 
   ****      ** **    **        **     **  **       
    **        ***     **        ********   **       
    **       ** **    **        **     **  **       
    **      **   **   **    **  **     **  **    ** 
    **     **     **   ******   ********    ******  
Powered by Phorum.