www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Pára z topení - Astra F Caravan 1.7 D, r.v. 1992
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2010 05:42

Ahoj,
mam problem s vodou a parou v aute. Delsi dobu nebylo mozny jezdit s pustenym topenim, protoze se hned rosily skla (sem myslel, ze je proste vlhko, tak se to rosi) a ted kdyz pustim topeni a ventilaci, tak mi z výdechů proudí horká pára (je to jak v tureckych laznich) ... a kape mi voda pod nohy stredovym tunelem a tema vydechama. Taky se zda, ze v nadrzce na vodu je na dne naky cerny kal a mirne ubyva vody. Predpokladam, ze mam v knedli chlazeni nebo naky tesneni nebo naky vymenik tepla na topeni z chlazeni motoru, ale nevim kde to poradne hledat.

Nemate s tim nekdo zkusenosti? Da se to opravit pripadne na kolik to vyjde atd. ... .


Dik moc.

Re: Pára z topení - Astra F Caravan 1.7 D, r.v. 1992
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2010 06:07

Pokud by se jen mlžily okna, mohla by to být zaseklá klapka vnitřní cirkulace. Ale pokud z toho kape i voda,tak bych to viděl na výměník.

Re: Pára z topení - Astra F Caravan 1.7 D, r.v. 1992
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2010 06:26

A pokud máš "šlem" olej v nádržce tak rdlý těsnění pod hlavou!

Nejprve se pořádně jukni na množství oleje a jeho barvu jestli je to OK pak se pořádně podívej na tu vodu, jestli je v ní opravdu olej! - Pokud by to byl jen běžný bordel, tak je to v pohodě - co motor nepřehřívá se? Když ho nastartuješ nejdou tě bubliny s nádržky chlazení? Na víčku oleje není bílý šlem?

Typoval bych ten výměník na 99%, pokud ti teče voda pod nohy - na vraku cca 500kč
Nejhorší je to ale celý rozebrat - tak to je pakárna jak hrom!

Pokud by bylo KO těsnění pod hlavou, důrazně doporučuji nekupovat těsnění za 1000kč a níže made by POLAND! KUP SI OPRAVDU KVALITNÍ NEJLÉPE ORIGINÁL! Věř mi, že ta cca 500 se ti vrátí. + bezpardonu nové šrouby 600kč autokelly do hlavy! Po mých zkušenostech pokud tohle neuděláš zachvíli ti začne těsnění téci opět! Hotl tyhle motory potřebují opravdu kvalitní díly a údržbu - neošidíš je druhovýrobou - bohužel...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Pára z topení - Astra F Caravan 1.7 D, r.v. 1992
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2010 09:49

No, vypada to fakt asi na ten vymenik. Tak Vam panove dekuji za rady.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   ********  **    **  **     ** 
       **  **     **     **     **   **    **   **  
       **  **     **     **     **  **      ** **   
       **  ********      **     *****        ***    
 **    **  **            **     **  **      ** **   
 **    **  **            **     **   **    **   **  
  ******   **            **     **    **  **     ** 
Powered by Phorum.