www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 17:47

Potřeboval bych poradit s opravou přední sedačky v Kadettu. Nějak se mi samo od sebe postupně sklápí opěradlo spolujezdcovi sedačky. To kolečko na sklápění jde oproti sedačce řidiče lehce. Nevím jak je to v sedačce přesně udělané, ale nespíš tam budou olítané nějaké zboubky. Otázka zní, jak se k ním dostat.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 20:46

Ne otázka zní: co s tím jako chceš ty udělat? slepit kanagonem?Těžko. Rozebrat a co pak? máš náhradní? Zajeď si na vrak pro jiný sedačky nebo jukni na aukro a takovou hloupost neřeš, protože s tím stejně nic ty doma neuděláš. maximálně zabiješ pár hodin života zjištěním toho co ti píšu...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 21:10

Mám tu jednu sedačku, ze které bych použil náhradní díly. Jiný sedačky určitě dávat nebudu (respektive časem budu dávat jiný - z Championa). Je to jeden z poslední párů GSi anatomů co nemají prošoupané boky.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2010 09:02

No rozdělat to není problém probém je dát to pak dohromady. Rozdělával jsem před cca měsícem potah ze sedaček Astry F a teda byl to fakt porod to dát zpátky!. Mechanika by si myslím měla být stejná. Já osobně bych spíš titoval že je ten mechanizmus jen uvolněný a stačilo by ho jen "dotáhnout"..

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2010 20:03

Dneska jsem na to koukal a nějak jsem nepřišel na to, jak to rozebrat sad smiley Asi to nejspíš bude jen povolené... jak jsem si tak s tím chvíli hrál, tak se to zdá jako povolené. Ono to jde tím kolečkem normálně nastavovat, jen pak stačí sedačkou trošku zacloumat a opěradlo spadne tak o 2 cm dozadu.... při delším cloumání spadne dál.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2010 18:37

Těžko se to vysvětluje...je tam takové planetové soukolí a to vnitřní kolo se pohybuje na takovém excentru a jak to jakovy šmajdá, tak to s velkým převodem sklápí. Pokud se to sklápí samo je to znamení že je mechanismus vyběhaný a má příliš velké vůle. Dělá to právě spolujezdcova proto, že se to na našich silnicích docela silně třese a když u spolujezdce věčně nikdo nesedí, tak se to mlátí sem a tam až se to vylágruje.
Mám to samé v Corse a co jsem zatím vypozoroval tak to dělá pravděpodobně právě ten excentr- ten se oběhá nejsnadněji.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2010 19:29

Kyslik: Aspoň mám trošku představu jak to funguje. Zkusím nejprve rozebrat tu sedačku na díly a uvidíme jak to půjde. Kdyby byla nějaká rada, jak postupovat při rozebírání, nezlobil bych se spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2010 20:42

MNo jestli si to dobře vybavuji, tak kolečko skápění lze sundat tím, že šroubováčkem "vydloubneš" ten střed z kolečka (opravdu to není ozdoba, je to pojistka kolečka- je dvoudílné), dále na bočním plastíku hledej takový malý kroužek- skoro nejde poznat, splývá s povrchem krytu- ten zatlačíš dovnitř (je to "šteft" který rozpírá 4 packy, které drží kryt, ten se ani nesnaž jinak bez tohoto vypáčit, téměř na 100% ho zničíš), z druhé strany je to na krytu tuším to samé. Pak musíš vyndat pérovky které drží opěradlo u sedáku (na každé straně 2), tím už máš volné opěradlo. Odjistíš a vytáhneš tyč spojující obě strany sklápění a už můžeš na ony "excentry". Takže je můžeš vyndat a skouknout. Pokud jsou ok, tak to může být už pouze vůlí v onom planetovém soukolí (uvnitř "kloubu"), které už bez řezání, nebo ohýbání "háčků" od sebe nedostaneš.

Snad jsem na nic nezapoměl. Samozřejmě sedačku vyndej celou z auta, v autě to nejde...

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Opěradlo předních sedaček (Kadett)
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2010 20:47

Kyslik: Super, děkuji moc. Kolečko už umím sundat, ty boční plasty taky, ale dál jsem nevěděl.... takže to určitě vyzkouším smiling smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********    ******    ********  ********  
 ***   **  **     **  **    **   **    **  **     ** 
 ****  **  **     **  **             **    **     ** 
 ** ** **  ********   **   ****     **     ********  
 **  ****  **         **    **     **      **        
 **   ***  **         **    **     **      **        
 **    **  **          ******      **      **        
Powered by Phorum.