www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
tapecirum
Autor: davidecek47 (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2011 08:02

Zdravim vsechny
Mam svoji milovanou astricku 1,6 gls. Rok vyroby 91. je to opravdu dedecek ale slape vyborně a nemam s ni zadny problem az do ted.Zacla se mi sloupavat latka s tapeciru na strese. asi je to starim protoze pod latkou je nejaky jemny film z molitanu a ten se zacal drilit a tim padem to nedrzi. nema nekdo skusenosti co stim. Nebo je lepsi vymenit za jiny. Jsem z Frydku mistku kdyby mnel nekdo na prodej tak koupim mam to z stresnim oknem. Dekuji za vsechny odpovedi

Re: tapecirum
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2011 09:11

Sundat tapec, strhnout puvodni latku i s molitanem, ocistit, odmastit, sehnat tenky koberec a ridkym chemoprenem lepit smiling smiley

Re: tapecirum
Autor: davidecek47 (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2011 18:51

Diky skusim ale ten tapecirum mam takovy bílý tak snad takovy koberec sezenu. predpokladam ze ten koberec ma byt ten tenky co se dava na stěny. Diky za tip

Re: tapecirum
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2011 21:26

Já bych šel spíše cestou výměny za jiný. Pokud nemáš sedana, tak by to mělo jít z všech aut rozumně vyndat.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: tapecirum
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 09:21

Ano, to je samozrejme taky moznost, vymena za jiny, ale vzhledem k tomu, ze novy nebude, tak ze nasakly mastnotou a vlhkosti a potom se to muze zacit trhat za chvilku znova.

Re: tapecirum
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 09:43

Já tedy nevím jaký materiál tam má Astra z jednadevadesátého, ale u mojí 96tky to nevypadá, že by se to mohlo začít trhat. Težko soudit, třeba za 5 let budu psát to samé.... ale tak dlouho mi asi nevydrží the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: tapecirum
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 09:46

No jasne, ono jde o to, jak moc auto jezdilo, jak dlouho treba kde stalo. Pokud je pod tapcem molitan, je to problem. Zacne se drolit a je hotovo.
Ale priznam se ze nevim, jak to ma Astra. Kadett a Calibra ten molitan treba ma.

Re: tapecirum
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 10:56

Já taky nevím jak to tam je, ještě jsem to moc nezkoumal. Ale asi tam bude, protoře je ta střecha taková měkká. Třeba v Áčkové Omeze molitan byl a to jak se začalo drolit, tak za půl roku byl celej tapecírung v háji a jediné co se s tím dalo dělat bylo ten molitan oškrábat z tapecu a vysavačem osát z hadru a znovu nalepit.

Ale zlatej Kadett, tam je tapec věčnej thumbs down

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: tapecirum
Autor: davidecek47 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 19:29

Zdarec. Skousel jsem ten tapec trosku stahnout a moc to nedrzi nikde. molitan se pod tim droli jek cert jde to v poho odsat vysavacem. myslim si ze ten problem bude mit vetsina aster casem protoze pry u vsech je ten molitan pod tim. marne nic neni na veky. kadet na tom byl lepsi mnel jsem ho pred astrou. Jinak jsem se dozvedel ze ve vyrobe se ta latka davala na tapec za tlaku a pod párou takze vbeznych garazovych podminkách toto udelat asi nejde. Co se tyce toho koberce stale hledam ten spravny ostin. velky vyber takovyh akorat moc neni.skusil jsem i latku jako vzorek ale po tom chemoprenu dochazi k naruseni odstinu a vlni se to proste to neni ono. musi to byt ten koberec je hrubsi a nedochazi pry k temto problemum. Myslim si ze tu latku puvodni spet nalepit nepujde protoze je fakt dost tenka a kazde lepidlo by tim prosaklo.

Re: tapecirum
Autor: davidecek47 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 19:36

Malem bych zapomnel poprve jsem si vsiml ze se neco deje po zime. jak jsou stinitka proti slunci nahore u predniho skla tak tam mi poprve ta latka zacla odlupovat. pak asi po dvou mesicich kolem lemovky jak je stresni okno. Slo to celkem rychle.

Re: tapecirum
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2011 07:22

Ja mam tapec stropu take v tahu. Koupil jsem pry specialni lepidlo ve spreji na textil ale za chvilku to bylo stejne dole. Navic v nekterych mistech stejne prosaklo. Ted uz to nestihnu ale mam v planu na to dat tohle [www.tomi-trutnov.cz] Latka je dokonce drazsi, koberec si netroufam natvarovat kolem slunecnich clon a zasunout za plasty kolem oken a dveri. A take nebude problem s nalepenim. Dej vedet, jak jsi to vyresil ty, pokud budes rychlejsi nez ja.

Re: tapecirum
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2011 09:44

Osobne to lepim naredenym chemoprenem a pripadne prusaky se bez problemu vycisti prave redidlem na chemopren.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **    **  **     **  **     ** 
  **  **   **     **   **  **   ***   ***  **     ** 
   ****    **     **    ****    **** ****  **     ** 
    **     ********      **     ** *** **  ********* 
    **     **            **     **     **  **     ** 
    **     **            **     **     **  **     ** 
    **     **            **     **     **  **     ** 
Powered by Phorum.