www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
rozptyl svetel v prednim skle
Autor: Gabriel (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2012 17:08

Pri jizde v noci se mi na me ackove vectre neprijemne rozptyluji svetla protijedoucich aut. Nevidim svitici bod, ale svetlo se jakoby rozleva do pavuciny nebo spis hvezdy z paprsky temer pres cele okno, coz mi vyrazne snizuje vyhled.
Zkousel jsem okno umyt kde cim, ale vyrazneji to nepomohlo. Je mozne, ze uz je okno zestarle a prestala v nem fungovat nejaka reflexni vrstva.

Setkal se nekdo se stejnym problemem? Co jsem kde nasel, tak meli vsichni problem se slunecnim svetlem, to ja zas nemam.

Pro ilustraci obrazek, jak nejak to vypada [blog.sme.sk]

Re: rozptyl svetel v prednim skle
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2012 22:06

Gabriel:
No máš normálně starý přední sklo - je na něm tisíce drobných škrábanečků od prachu kamínků apod.
U lepených skel navíc po čase dochází k degradaci použitého lepidla, které může tvořit kryst.alky a na nich se pak láme světlo.

Každopádně tady nepomůže nic jiného, než výměna čelního skla sad smiley...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  ********   **     **  ******** 
  **  **   ***   **  **     **   **   **   **    ** 
   ****    ****  **  **     **    ** **        **   
    **     ** ** **  ********      ***        **    
    **     **  ****  **     **    ** **      **     
    **     **   ***  **     **   **   **     **     
    **     **    **  ********   **     **    **     
Powered by Phorum.