www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12345
Aktuální stránka: 5 z 5
Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2007 16:51

Autovrakoviště OPEL Praha Černokostelecká: p.sklo KADETT 1000,- vyndaný, možnost výběru asi z 8ks



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pavelj (06.12.2007 16:54)

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: zamecnik.a (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 18:34

Zdarec schanim alternator na opel combo nebo corsa 1.7D rok 96 nebo z jineho opla ale musi nanem bejt viveva nebo nake rady kdo ma poradte nebo nabydnete prosim dikas.

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2008 16:43

kadett 1,6 gt - na vrakáči v Dobřejovicích poblíž Průhonic
- přední blikače se žárovkama, oba za 100kč
- přední levý blatník za 400kč
- jinak spokojenost s nizkými cenami a ochotou ;-)

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2008 19:12

Nazdarek opláci já mám takový malý problém nevíte jestli je někde kolem Brna Opel vrakoviště potřeboval bych tam sehnat nový motorek ne topení ten můj už dosloužil. A přední kapotu a zadní bubny. Mockrát vam děkuji.

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: rožis astra14se (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2009 22:15

potřebuji vědět nějaké dobré opel-vrakoviště v okoli Litoměřic nebo Ústí n/L. Děkuji mockrát!!!

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: Kychot (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2009 07:39

Tak po svých jedenapůlměsíčních zkušenostech se sháněním motoru X14NZ:

Na inzerát (pokud ho má někdo ve vlastním autě a třeba boural a to auto má ještě ve stodole nebo tak) chtějí lidi za motor tak 3 - 4 tisíce.

Pokud to jsou inzeráty od chlapíků, kteří jezdí na vrakáše do Německa a pak tady s tím kšeftujou, tak to je prakticky fixní cena za holý motor 5000,- Kč. Avšem fixní je také údajný počet najetých km: všichni shodně tvrdí 120 tis. km. A to říkají, i když ten motor ještě nemají a teprve pro něj pojedou ho vymontovat. Nevím, jak to funguje.

Takoví lidé jsou ochotní ten motor přivézt i do Prahy za cenu benzínu (500,- Kč).

Za kompletní ustrojený motor, vyndaný i s převodovkou, chtěl chlápek z Varů 7000,- Kč včetně dovozu do Prahy.

Na českých vrakáčích ta cena za holý motor je většinou také 5000,- Kč a údajný počet najetých km také tak.

A hlavní zkušenost je, že většina lidí ani neví, jaký motor vlastně prodávají, co se týče typu. Rozlišují motory podle toho, z jakého to vykuchali auta, jestli to je benzín nebo diesel, kolik to má ventilů a jaký to má obsah – a to je asi tak všechno. Po dalším se musí člověk složitě pídit – třeba jestli to má rozdělovač nebo místo něj "takovou tu bedýnku".

Takže jestli je to třeba C14NZ, X14NZ nebo X14SZ, to jim je celkem fuk a nakonec to vyjde najevo až po dost dlouhé době. A je celkem jedno, jestli to člověk kupuje na vrakáči nebo na inzerát. Vrakáče, kde jsou do té míry vzdělaní lidi, že to (údajně) vědí, jsou spíš v menšině.

Takže dost velký problém, najít zrovna ten typ motoru, který člověk potřebuje. (Takže po měsíci a půl jsem stejně nesehnal, co jsem chtěl.)

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2009 14:41

to Kychot: s tou cenou máš pravdu, na otázku co za motor na jednačtyřku astru (ono je jim to ve finále buřt, co je to za objem) mě bylo sděleno 5 tisíc a že si můžu vybrat z více... ovšem ten co potřebuji nemají, protože jdu po C14SE. Možná se mi to jen zdá, ale mám ten pocit, že tento typ patří mezi ty hůře sehnatelné a oto je to ještě horší:c(. mimochodem, zkoušel někdo polskou Gliwici?

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2009 20:36

Podobný zkušenosti mám se scháněním motoru i já (X17DTL) soukromé osoby jsou ochotné za cenu zbavení se vraku auta s dobrým motorem za komplet 5tis! soukromá osoba prodává holý motor kolem 5tis, na vraku v Čechách chtějí vydělat a tak cena za holý motor se pohybuje kolem 10tis. Vrcholem byl autovrakoviště Nedvězí u Olomouce kde za holý motor chtěli 15tis!!! Hned na vedlejším Vraku v Bystročicích 10tis.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: Kokos (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2009 15:01

Ahoj, nevíte o někom kdo by levně prodal opel ***** * kombi na ND ?díky za odpověď jinak vše vše nej do nového roku :-).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (31.12.2009 20:12)

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2009 16:36

Ahoj, zkus inzerci.
Ruda

Re: Ceny součástek na vrakovištích
Autor: kokos (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2010 10:02

Ahoj, to jsem zkoušel já myslel jestli někdo tady nemá známýho kterej chce astru g kombi prodat na ND.

Jdi na stránku: Předchozí12345
Aktuální stránka: 5 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **    **  **    **  **    ** 
 **     **  ***   **  **   **   **   **   **   **  
 **     **  ****  **  **  **    **  **    **  **   
 ********   ** ** **  *****     *****     *****    
 **         **  ****  **  **    **  **    **  **   
 **         **   ***  **   **   **   **   **   **  
 **         **    **  **    **  **    **  **    ** 
Powered by Phorum.