www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: diesel a rostliný olej
Autor: 3000gt (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 20:28

Prasata. To nevíte, že je trafoolej silně karcinogení? Vy co si to mixujete doma, si na to klidně chcípněte, ale nenuťte to dýchat lidi co jezdí za váma !!!!!

Opel Kadett Cabrio 2.0 GSI 1987 85kw
Chevrolet Tahoe Z71 5.7 V8 2000 190kw
Škoda Felicia 1.9d 1996 47kw
Volvo V40 1.9Di 2003 85kw
Gilera Runner 50 1997 3kw

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2009 04:11

3000gt jen pro tvé ujištění: můj ropáček je hodně namlsanej a jen tak něco nespolkne. oy 2001 co ho vlastním jezdím jen a pouze ne OMW naftu thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: diesel a rostliný olej
Autor: palucko (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 15:25

mam kadett 1.7D asi 250.000 možno 350.000 najazdenych (nikto nevie lebo počitadlo je len do 99.999 ) a chcel by som skusit nejaky ten olej , ked si do skoro plnej nadrze šlahnem 5litrov oleja s mekača tak by sa nemalo nič stať že ? samozrejme prefiltrovaný

a jaky druh je najlepší , či taky prepaleny s fritezy či nejaky repkovy s lidla ?


len neviem či prežije moj motor pretože niekedy ked ho nakopnem ide akokeby len na tri valce , strašne skače a pri rozbiehani mu musim trošku vykuriť aby nezhasol kedze ide len tak slabo , a potom prejdem 20 metrov a ono to nabehne , že či by pri tom oleji vobec naskočil ??

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 19:23

Tak k tomu oleji je jedno co je to za olej jestli řepkový, slunečnicový, nový,už použitý nebo olej s trafa. pokud to hodláš používat ředěné naftou tak v létě není problém poměr 1:1 ale jak poklesne teplota tak pod +15°C pak musíš použít předehřev (nejlépe elektrický) a nebo mít menší poměr oleje tak 1:3.

co se toho tvého problému týče koukl bych na žhavící svíčky. podle toho co popisuješ to na ně vypadá?! Jedna bude asi KO ale preventivně bych vyměnil všechny 4. Brisk za 150Kč stačí bez problémů! Mám je už 4rok a super!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (20.06.2009 19:24)

Re: diesel a rostliný olej
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 19:51

Kurnik chlapi, nelijte tam ty sračky eye popping smiley...
Víte kolik je v tom pryskyřic??? Ty všechny zapékají pístní skupinu, ventilovou skupinu, napéká se na všechny pohyblivé části, degradují olej - ten je mimochodem roznáší po celém motoru.
Pokud se tam nalije ještě ke všemu už použitý olej - je plný rozpuštěných CUKRŮ, minerálů a organických příměsí z potravin = absolutní smrt pro dost součástí v motoru.
Další věc, jakého úchyla tam napadlo lít trafoolej proboha eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley? Když pominu jeho karcinogennost, je pro spalování absolutně nevhodný!!! Je uměle posílen pro odolávání vyšším teplotám a obsahuje přísady pro zvýšení bodu vzplanutí - tedy potlačení jeho hořlavosti - takže motor ztrácí výkon - nehledě na to, že v něm je dost jiných přísad, které při spálení opět způsobují chemicky agresivní úsady v motoru.

Navíc když naliješ do takhle roze*ranýho motoru podobný molotov, máš velice slušnou pravděpodobnost, že se ti vy*ere nadobro...

Re: diesel a rostliný olej
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 19:59

A proto jedině C20NE. Benzín,jednoduchost a nesmrtelnost s výkonem pro ty, kdo neřeší spotřebu....

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 21:07

jardo souhlasím s tebou do nafťáka jen naftu! Žýdný sračky!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: diesel a rostliný olej
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 21:56

Gizmo:
Nejhorší na tom ale je fakt, že dle platných norem EU, se musí přidávat do paliv určité procento biopaliv. Do nafty MEŘO, do benzínu bioetanol. Takže ty sračky tam fofruješ de facto každopádně smiling bouncing smiley...
Ale ty oleje jsou opravdu zvěrstvo - mnohem horší než MEŘO první generace...

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2009 20:21

JJ já taky nevěděl donedávna, že se může jezdit na olej s trafostanic!!? Ale moc sem se divil...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: diesel a rostliný olej
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2009 15:38

Gizmo:
Tak on diesel sežere leccos (zvláště atmosferický), ale ne všechny oleje jsou zase až tak vhodné na spalování v motoru. Zvlášť ty, který mají v sobě přísady, které potalčují jeho hořlavost grinning smiley...
Ale lidi jsou idioti. Nechápou, že když tam lejou takovejhle sajrajt, u starších motorů přestane auto jet (myšleno ztratí živost) o novějších aut dojde na základě údajů z čidel k přemapování vstřiků a rapidně stoupne spotřeba - takže stejně moc neušetří (taky je možnost, že ECU se přepne do nouzového režimu a auto přestane jet a začne žrát - na to jsou experti u Mercedesusmiling bouncing smiley)...

A další věc, že spalováním olejů, které nejsou pro spalování vhodné, dochází k dramatickému nárůstu emisí CO (ne CO2, ale uhelnatého - vzniká v důsledku nekvalitního spalování), HC a pevných částic. Na množství NOx to paradoxně má pozitivní vliv - kyslík se radši váže k uhlíku. Mimo to, dochází ke vzniku naprosto nových sloučenin (na základě spalování pryskyřic a podobného šmerajzu, co tam je), které krom silných korozivních a abrazivních vlastností (brečí motor, turbo, výfuk a díky EGR i sání a vstřiky), mají bohžel i karcinogenní účinky. Takže šmejdům, co tam lejou trafoolej, vyfritovaný olej, viskoznější hydraulický olej apod. bych urazil ruce angry smiley...proč to mají čmuchat ostatní???

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Brad (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2009 14:49

Osobně znám spoustu lidí, kteří jezdí na trafoolej. Většinou mají zdroj od pracovníků rozvodných společností (např. na Vysočině E.ON), cena bývá 10-15kč/l.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2009 19:19

Magori co nemaji na poradnou naftu, at chodi radsi pesky. Lidska blbost nezna meze sad smiley
Tohel mi hlava nebere confused smiley

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********         **  ********        ** 
 **        **     **        **  **    **        ** 
 **        **     **        **      **          ** 
 ******    **     **        **     **           ** 
 **        **     **  **    **    **      **    ** 
 **        **     **  **    **    **      **    ** 
 ********  ********    ******     **       ******  
Powered by Phorum.