www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 18:16

Dobrý den,
obracím se na vás se žádostí o pomoc s rozklíčováním vyčtených kódů z diagnostiky. Mám auto Astra G RV1999, diagnostika mi dala tyto kódy
9_1_3__10_10_1_7__10_10_1_3 a pak se ty poslední dva už stále jen opakují. Moc prosím o pomoc, nedaří se mi to nikde najít.T

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 18:48

To co si napsal asi nic naznamená. Použij možnos TECHNIKA - MOTOR - PAMÉT ZÁVAD

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 19:01

Takhle to prostě bliká, nic s tim neudělám, dělal jsem tu diagnostiku víckrát, abych se utvrdil, něco to je, ale nevim do a v tý sekci Technika - Motor-Paměť závad to neni, tak jsme už hledal sad smiley((

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 19:12

Tomaso, alespoň když už potřebuješ něco zjistit vysloveně kolem motoru, bys mohl napsat jeho typ.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 20:38

Ta 10ka znamena nulu, vice v odkazu
[www.opelastra.cz]

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2008 06:20

Ahoj, je tam motor X16XEL - 16V z r.1999, řídíckí jednotka Multec-S
na tom odkazu, kam mě všichni odkazují ty moje kódy nejsou!!! sad smiley

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2008 06:53

Jsou to kody 0170 a 0130 a ty tam jsou

[www.opelastra.cz]

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2008 15:30

prosim ještě, nevíš, neb,o neví někdo, co by mohlo bejt v autě špatně??? Jestli jako odchází třeba lambda nebo tak ...
moje chyby v diagnostice jsou
- příliš chudá nebo bohatá směs
- chyba čidla, asi lambda

může to obojí dělat třeba lambda, která je načatá a odchází???

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 05:21

A precet sis opravdu co ty chyby znamenaji?
Myslis, ze kdyz to v obou pripadech hlasi lambdu ze bude v haji treba ventilator? :-)

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2008 16:29

No tak dobře, řekněme že je to ta lambda, že odchází ...
A je i možný, aby mi to občas, čas od času, prostě nedovolilo nastartovat? že prostě motor chytí jakoby na jeden válec brblá a zhasne, na plyn nereaguje vůbec, ale starter normálně točí, že prostě jenom nechytne? Může i tohle dělat ta vadná lambda?

Moc mi to pomůže, když mi poradíš, co je špatně, nejsem zrovna odborník, ale potřebuju to odstranit

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2008 20:47

Tohle lambda nedela. Problem bude jeste nekde jinde, ale to takhle nelze rict kde.
Odpoj baterku (pozor na zakodovani radia) na par minut, jezdi a vyblikej pamet jeste jednou, jestli to nerekne neco vic.

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 05:15

Takže mám nový poznatky.Včera jsem vyměnil lambdu, potřebovala to, ta stará byla kompletně upálená u matice, kromě toho, že vůbec hajtra nešla vyndat.Potřebuju ale vědět, jak mají být správně zapojený ty 4 kabely (černá,šedá, bílá,bílá) do toho konektoru, rozhodil jsem to a dal z5, ale sonda mi píše, že má přerušenej obvod na vytápění, tak než budu reklamovat sondu, chci se ujistit, že jsem ty kabely zapojil zase ve spravnem pořadí. Potřebuju přesný pořadí zleva doprava tak, aby zámek konektoru byl nahoře ...
No a jako druhá věc, to teda nechápu, ale po výměně se mi objevila nová závada, porucha na EGR ventilu, vyblikama mi jí diagnostika a tomu teda nerozumim, proč tak najednou ...sad smileyPlz rady

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 05:54

POkud se Te podarilo zapojit u lambdy vytapeni na senzor, tak uz je cela lambda stejne K.O.

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 06:25

Proměřovali jsme to kde je kostra a kde je proud a podle toho jsme to připojili, nemusela by bejt v háji. Z diagnostiky mi zmizel kód 0130, což je vadná lambda, ale je tam nove 0135 - přerušení ve vytápění lambdy a chyba na EGR 1405. Lambda je v záruce, možná bych to uhrál kdyžtak na záruku,kdyby něco, ale proto potřebuju to správné pořadí zapojení těch drátů ...(jsou tam 4, černá, šedá, bílá bílá).Moje icq, máš li možnost ...458714323

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 06:45

Mrkni na tohle schema, tam mas barvy dratu u lambdy (P32 v liste 183) pekne popsany.

[www.opelastra.cz]

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 07:12

Koukám na to ...
Přesně jak jsem čekal, sice jsou tam popsaný a sedí to i proti motoru, ale nepomůže mi to ...Z motoru do konektoru, což je na tom scéma, vedou barvy hnědá,modrá, černá... ale já mám uviverzální sondu, která z konektoru vede dráty černá, šedá, bílá bílá...Proto se nemůžu řídit barvama drátů, který vedou z motoru, abych navázal stejnejma barvama, ale potřebuju znát pořadí těch mých barev ...

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 07:56

Vlez si na www.autokelly.cz - Katalog - Univerzalni dily - Univerzalni lambdy - EPS 1.997.004 Lambda sonda univerzální

Tam mas zapojeni...

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 08:56

Tak mám asi fakt špatnou lambdu, protože jsme to zapojili výjimečně správně smiling smileyNo nic, vyřídim reklamaci a uvidíme. Doufám, že tak jak je to tam nakreslený, tak to znamená, že nahoře toho konektoru je ten plastovej zámek konektoru a pak to jde zprava v pořadí šedá černá bílá bílá. Topení jsme teda měli na 100% zapojený správně a tudíž jsme to neodpálili

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2008 07:44

Omlouvám se, ale ještě potřebuju rady. V pamětmi jsme měl chyby, který mi řikaly, že mám špatně EGR a sondu lambda, sondu jsme vyměnili za novou a proměřili, vše ok, egr opravenej zaslepenej a proměřenej, vše ok.Vše děláno pod odpojenou baterkou a přesto jsou ty kódy furt v diagnostice. Dokonce si mylsim, že sonda už dává správný hodnoty a ECU to vyhodnosuje jako chyby a proto mám tu kontrolku po 10-ti ujetých km rozsvícenou napořád.Už mě to štve, odpojení baterky mi tu paměň nevymazává. Odpojuju oba poly na dlouhou dobu a stejně to tam zůstává.Co s tím???

Re: Neznámé chyby v diagnostice
Autor: Tomaso (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2008 08:57

A navíc mi dmiagnostika nezahajuje vyblikávání kódem 12, ale kódem 9130, co to je? Neni to něco, kvůli čemu mi nejde vymazat ta diagnostika?

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **        **  ********   **    **  **    ** 
       **        **  **     **  **   **   **   **  
       **        **  **     **  **  **    **  **   
       **        **  ********   *****     *****    
 **    **  **    **  **         **  **    **  **   
 **    **  **    **  **         **   **   **   **  
  ******    ******   **         **    **  **    ** 
Powered by Phorum.