www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 3 z 7
Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 19:47

Dneska jsem byl uložit SPZ z Kadetta, takže:
Litvínov
100 Kč na 12 měsíců
při vyzvednutí nutná pojistka a platná STK

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 06:17

já to mám v berouně stejně - budu platit 100kč - možná víc pže jsem si měl prodloužit v listopadu depozit o pul roku :-) a při vyzvednutí TK +pojistku s sebou ... takže zlatá praha

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 07:38

čili jak to tak vidím potvrzuje se tu má dlouhotrvající domněnka že v Praze se žije blaze ,je to prostě jakoby samostatný stát ve státě a to nejen v tomto ohledu ale i v souvislosti zaměstnanosti,výši platů apod. tím se nechci v žádném případě zde někoho dotknout co žije v Praze ale prostě to tak je a vládní politikové /oproti komunální správě/ nemá /resp. spíše nechce /vědět o problémech ve zbytku republiky,to se stále potvrzuje.Prostě se to v Praze toleruje STK nepožaduje /proto ta zlatá Praha/ ale jinde se předpis nekompromisně dodržuje ,co k tomu říct ???

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 11:34

salora:
Tak to prrr...
Právě depozit v Praze je jeden z nejtvrdších, co jsem zde četl reakce...
Při vložení:
1)musíš být majitelem tj. malý TP musí být na tebe
2)musíš mít platnou STK
3)musíš mít platné pojištění
navíc v Praze ti bez platné STK ani nepřevedou auto...

Při výběru:
to samé jako před tím = nechápu, v čem je to jednodušší

Navíc paní v depozitech tě dokáže vždycky pořádně vytrénovat za každou pitomost, takže the finger smiley...Jestli se ti povede uložit do depozitu nepojištěné auto bez platné STK máš u mě 500smileys with beer...

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 15:42

To:JardaGSi ,jak si teda vysvětlil názor /Togrinning smileyrahoš/který nad mým předposledním příspěvkem velice chválí Prahu /což chápu jako že nebyly tak přísní/oprotiBerounu/možná to ostatní jako např. požadavek STK apod. nikoliv a pletu se.Nechce se mě vracet se čtením starých příspěvků a vracet se k nim.Ale u nás v Krnově /sev. morava/ jsou pak také přísní a požadují rovněž při odevzdání SPZ do depoz. platné STK a Z.P.

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 16:43

salora:
Můžu ti na 100% potvrdit, že v Praze do depozitu auto bez pojištění a platné STK vložit nejde (nemluvím o případech, kde je paní na přepážce tvoje manželka, známá apod. spinning smiley sticking its tongue out a to jde stejně ošmelit jenom to pojištění ). Musím tě uklidnit, že v Praze platí na leccos tvrdší pravidla než například ve středočeském kraji. A na těchto pracovištích (DI Praha, Praha-Východ a Středočeský kraj) se docela dost často vyskytuju (cca 10x do měsíce, takže vím o čem mluvím...
Ale ono to takhle platí skoro všude po republice - liší se to jen drobnými niancemi!

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 16:54

ano souhlasím

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2009 07:18

tak je to hlavně o lidech - ti co to berou jako zaměstnání a ne jako tyranii lidí jsou dycky lepší. v berouně je na DI starši paní a k tý když jdu tak se pomodlim a u ostatních je t v klidu ... nojono. tak se mějte a hodně nervů na DI

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: honzaa (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2009 20:11

K uložení RZ do depozitu Chomutově vloni:

1) být majitelem (velký, malý TP)
2) platná STK být nemusí !!
3) platné pojištění ano

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 06:19

No to jsou mi zase věci a novinky takže děkuji za příspěvek /To:Honzaa/ no je stále vidět jak si to kde na D.I. u nás v republice jejich zaměstnanci vykládají,nicméně touto zkušeností a skutečností stále opět nabývám přesvědčení at tak či onak že u nás v rebublice je velká birokracie ale rovněž stádo študovaných blbců ,nejen zde v oblasti způsobu odevzdání SPZ do depozit a s tím souvisejících úkonů ale i jinde např. v bankách a rúzných dalších institucích se čím dál tím více ujištuji že študovaní lidé u nás zdaleka neoplývají požadovanými znalostmi a tudíž na tyto místa nepatří,otázkou je kdo by tam měl pak sedět a brát ty hezké prachy ,prostě jinak řečeno nároky na mzdy velké ale bez odpovídající znalosti a kvalifikace.Stačí se jen podívat na Krampolův pořad -nikdo není dokonalý-a ten hovoří za všechno.I dnes právě v radiožurnálu hlásí že naše produktivita práce neodpovídá požadavkům mezd což úzce rovněž souvisí s kvalitou odvedené práce a už jsme u toho.

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: Marek1 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 15:25

Dobrý den já jsem se jen chtěl zeptat mám dvě auta v depozitu jedno od roku 2005 a druhé od roku 2007.a nikdy jsem si nevšiml že by to bylo jen na rok tak jsem se chtěl zeptat od kdy tady to pravidlo platí?at vím co mám očekávat?děkuji za odpověď

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 17:18

Marek1:
od 1.5.2004 - navíc v TP je zapsáno, odkdy do kdy ti platí deposit!

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 18:22

To:JardaGSi takže jak vidíš je to opět směsice zavádějících zjištění,přeci tu někdo na foru tvrdil že to jde max.na 1 rok tu ted nejde o to jak píšeš že od 1.5.2009 je to zapsáno v T.P. ale jak tomu bylo dosud resp. jak to je když např. někdo dal ještě ve starém roce SPZ do depozita/třeba v listopadu/ a rozhodl se např. že to tam nechá 2 roky,to by musel pak dostat nějaké dodatečné vyrozumění o tom že to tam může mít jenom 1 rok nebo jak dlouho chce no je to prostě fraška a myslím že s tím vůbec naši slavní zákonodárci ani nepočítali co z toho vše může vzniknout,prostě vidím to jako opět jeden z povedených paskvilů,pak zase bude novelizace atd. a na ostatní zákony se nedostane,prostě tvrdím že když na to naši vládcové nemají tak to mají obšlehnout z nějaké země kde je to už léta zaběhnuté a funguje to,ale ne budou se dělat dále chytrými a zbytečně marnit čas něčím co je ve světě dávno zaběhané.

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 20:39

salora:
Prosím, čti pořádně!
Do 30.4.2004 to šlo vložit na dobu neurčitou.
Od 1.5.2004 vešla v platnost novela zákona 56/2001 Sb.
Zde je jasně upravena problematika deposita. Tedy na jeden rok s možností prodloužení o půl roku.
To, že je někdo lempl a nereaguje na výzvy zaslané z DI resp. ignoruje to, co má v TP napsáno tedy např. záznam ve velkém TP "registrační značky uloženy na MÚ od 20.5.2007 do nejpozději 19.5.2008", za to už nikdo, krom dotyčného, nemůže. Problém vidím v tom, že není domyšlen systém toho, jak potrestat ty, co na to serou a nechávají to tam - kdyby za to byla pokuta třeba 5000Kč, todle vlákno by vůbec nevzniko, protože by se to hned rozkřiklo a každý by si tam zavolal a zjistil co a jak, jenže jsme češi, každému druhému je to šumák když ví, že na něj nemůžou...

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 09:25

JJ to máš sice pravdu ale na druhé straně je to také chyba vlády že si to pak lépe nějakým ustanovením neošetřila ale jak vidíš mezery v našich zákonech stále jsou a asi budou ne nadarmo se říká jaký pán taký krám.No čili ti výše co psali a ptali se jak to vlastně je s jejich případem když to tam mají už 2 roky apod. a neví co dále aý se mě tedy nechce věřit že by dostali /jak píšeš/ nějaký upozornění s tím že to mohou mít na depozitu max. do konce roku 2008 a pak že platí podle nového ustanovení pouze 1 rok to je ovšem pak spíše otázka na třeba To:Marek 1 který to tam mí už pěkně dlouho na depozitu uložené a ptá se jak to je ?Víš můj názor je že si si především vláda měla zamést před svým práhem a já jako občan se tomu přizpůsobím,za jasnou definici jasný rozhodnutí občana.

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 11:20

salora:
Čoveče, ty to pořád nechápeš.
Depozita bylo možno vložit na neomezenou dobu do !!!!!!!30.4.2004!!!!!!
Po tomto datu už je to na celým území ČR omezeno na 1rok + možnost prodloužení o půl roku.
Teďka ta novela od 1.1.2009 se depozit skoro nedotkla!
A to vyzvání k vyzvednutí je pravda že moc nedodržujou...Ale třeba já tam měl rok a kus motorku a už jsem měl doporučenej dopis na poště:-)...to je halt ta Praha:-)...

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 16:38

Zajímalo by mě, jak je to v případě, že SPZ jsou v depozitu(cca 4roky) a auto už neexistuje, zkončilo ve šrotě. Jak je to s vyřazením z registrace.

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: YANEK (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 18:43

romane tak to by mělo jít tím správním řízením udělá se pojistka budeš doufat že ti vydaj auto z depozitu protože stk těžko budu dělat na neexistující auto
no mě to asi čeká ale jak tu někdo píše pražskej depozit že mu po roce něco posílal já mám papíry v depozitu přesně od 19.8-2004 v tp nemám psaný do kdy a žádný upozornění mi ještě nepřišlo

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: salora (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2009 06:01

To:JardaGSi,tak vivíš že to cos tvrdil /že každý dostal ,musel dostat upozornění ale hodily to do koše se neukazuje být pravdou/Poslední příspěvek od /YANEK/ to opět potvrzuje /v tp nemám psaný do kdy a žádný upozornění mi ještě nepřišlo/ajsme u toho kde jsme byli a na co tu celou dobu upozornuji ,že úřadech nejsou fundovaní lidé potažmo,byt a navzdory tomu že vyhláška a přepisy by měli platit všude v republice stejně,to tož není pouze jeden respondent co se o této skutečnosti zminuje .Zkrátka když dělají bordel nahoře jak to má vypydyt dole prostě se tomu lidi přizpůsobují a ani se nedivím že /za naše povaha česká/ spěje k tomu jak obejít zákony.

Re: Uložení SPZ do depozitu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2009 13:38

Chlapi, tak jsem teda koukal jak to mají v Praze a oni na to jdou chytře...
Viz příspěvek z oficiální poradny Praha:


Otázka: Dočasné vyřazení vozidla (Jirka 7.1.2009 9:40)

Dobrý den,

mám od známého 40 let staré vozidlo, vozidlo vyžaduje rozsáhlou opravu která ještě není dokončena proto ho vlastník vozidla nechal dočasně vyřadit z provozu. Značky již jsou v depozitu cca 4 roky, ale nikdo nežádal o prodloužení. Není vozidlo po takové době automaticky odhlášeno? Jak postupovat při případném odhlášení?

Děkuji
Odpověď: (odd. Public Relations OPR MHMP 7.1.2009 15:40)
Vážený pane Jirko,
dočasně vyřazené vozidlo z registru nelze bez vědomí vlastníka trvale vyřadit. Pokud bylo vozidlo dočasně vyřazeno před čtyřmi lety, nebyla ještě doba vyřazení limitována jedním rokem. I v případě, že by limit již byl stanoven, dochází automaticky k prodlužování o 6 měsíců s tím, že vlastník následně zpětně hradí správní poplatek za tento úkon.

Koukám, že jsou vychcaný jako mraky:-)...

Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 3 z 7


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **    **   *******    *******  
 **     **  **     **  ***   **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ****  **         **  **     ** 
 **     **  **     **  ** ** **   *******    ******** 
 **     **   **   **   **  ****         **         ** 
 **     **    ** **    **   ***  **     **  **     ** 
 ********      ***     **    **   *******    *******  
Powered by Phorum.