www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Hladové oko
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 19:14

Zdravím. Jsem čerstvým majitelem Opel Astra 1.6 Caravan r.v.1996. Je normální, že se mi nerozsvítí "hladové oko", když jsem skoro na nule? Díky

Re: Hladové oko
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 19:23

Záleží na tom, jestli jsi opravdu tak na nule. Ono totiž u některých Aster (co jsem poznal osobně a i tady vyčetl) je to tak, že ikdyž ta ručička skoro leží na dorazu, tak na to najedeš ještě docela dost...i třeba 100km.(u mojí předešlé astry když ručka spadla do červeného, tak jsem najel ještě lehce přes 200km) A co mám zjištěno z MIDU tak oko mi začne svítit, až když je dojezd tak 40-50km. Další otázkou může být, jestli ti oko opravdu funguje. Když startuješ rozsvítí se ti na chvilku?..asi tak na 2-3 vteřiny?

Re: Hladové oko
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 19:40

Tak to si teď nevzpmenu. Zítra to prověřím a dám vědět. Kámoš tvrdil, že to nemá fungovat. Že to prý u u těchto aut nefungovalo, nebylo zapojeno, nebo tak nějak. Mě to přijde divný. Podle mě by to mělo fungovat.

Re: Hladové oko
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 19:55

Neuvedl si, jakou máš přístrojovku.
Takže:
Pokud máš přístrojovou desku s otáčkoměrem, tak tam hladové oko je a pokud není zrada někde jinde....tak musí fungovat.
[www.opelastra.cz]

Ale pokud máš bez otáčkoměru, tak je to v kýblu, páč tam hladové oko opravdu není.
[www.opelastra.cz]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Honza (05.01.2009 19:56)

Re: Hladové oko
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 20:00

Mam přístrojovku bez otáčkoměru. Hloupá otázka. A nedá se tam to hladové oko nějak dostat? Díky za odpovědi a Tvůj čas.

Re: Hladové oko
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 20:01

No Pokud zapneš klíčky do zapalování měla by kontrolka paliva krátce probliknout (záleží jak rychle je schopná rafička palivoměru dostat se z nuly nahoru) Aspoň u mě je to tak. (Záleží ale na typu přístrojové desky)

Co se tvého "kamoše" týče tak pravdu nemá. Já měl klasickou přístrojovou desku bez kontrolky paliva a otáčkoměru. Na vrakovišti jsem si sehnal novější přístrojovku s otáčkoměrem a + tím "hladovým okem" a bez úprav přístrojovka bezproblémů funguje! Je to tím, že Opel prostě dělal univerzální el. kabeláž a až poté se osadilo to co mělo ve výbavě fyzicky být jako např.(mlhovky, stahování oken, centrál kontrolky atd...) Samozřejmě i zde jsou vyjímky ..

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (05.01.2009 20:02)

Re: Hladové oko
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 20:03

To nevím jak ho tam dostat. Ale spíš to bych to řešil výměnou přístrojovky za tu s otáčkoměrem.

Re: Hladové oko
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 20:04

Dostat se taam nedá! vyměň přístrojovku když ti to tak moc vadí

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Hladové oko
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 20:04

Chlapi, kdybyste alespon obcas koukali kam mate.

[www.kadett.cz]

Re: Hladové oko
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 20:21

Díky všem za rady a čas.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **    **  **     **  **      ** 
 **     **     **     **   **   **     **  **  **  ** 
 **     **     **     **  **    **     **  **  **  ** 
 **     **     **     *****     **     **  **  **  ** 
  **   **      **     **  **    **     **  **  **  ** 
   ** **       **     **   **   **     **  **  **  ** 
    ***        **     **    **   *******    ***  ***  
Powered by Phorum.