www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2009 15:43

V létě bych si chtěl pořídit novější auto na běžné ježdění, místo Golfíka. Přemýšlím nad Astrou F nebo Vectrou A s motorem 1,7 TD Isuzu. Potřeboval bych vědět, jakou má ten motor zhruba životnost, na co si dát v případě prodeje pozor (ohledně motoru), jak se s autem s tímhle motorem dá jezdit, reálná spotřeba,.... Když by někdo měl nějakej typ, sem s ním ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2009 23:46

No pokud chceš mermomocí diezl tak jediný co je v AF je 1.7TD isuzu. motor je to celkem držák bez větších problémů. jediný "problém" je u tohoto motoru alternátor.

je umístněný až dole a chytá veškerý bordel s vozovky. bohužel je spojený s podtlakovou pumpou což není dobré řešení. oprava alternátoru po koupi se vždy vyplatí a potom si kup plastovou nebo plechovou vanu pod motor a je po problému.

oproti X17DTL o 10kw vyšší 60kw. spotřeba kolem
4.5-6L/100Km

Koroze:
tak tady je důležitý kde bylo auto vyrobeno (německo superthumbs down, polsko hroznýthumbs up)! Není problém vidět asry z rv2000 totálně zhnilý a ty samé auta z roku 95 v perfektním stavu! Záleží samozřejmě i na údržbě!

Co se jízdních vlastností týče teda sporťák to fakt není the finger smiley ale feldy na silnici předjedeš bezproblémů thumbs down



Jinak při koupi samozřejmě vše zkontrolovat:
pohledem
1, karoserii - mezery jsou souměrné? ne - bouraný
2, spodek vozu, únik kapalin koroze, brzdy, výfuk orig vydrží i 200tis!), kola, pneu
3, uvnitř:
opotřebení volantu pedálů sedadla řidiče = stav Km, má auto bagy - zatlač na prostřed volantu - měkký?= chybí bag, PŘEKONTROLOVAT NA SPODu SEDADEL PŘEDPÍNAČE PÁSŮ!!!! jestli jsou vidět žluté nálepky na patronech jsou vystřelené. vyzkoušet vše na elektriku zhasne kontrolka bagu (ABS) při zapnutí klíčků?)

Je toho hafol smiling bouncing smiley


Pokud můžu k X17DTL: spotřeba 5.5l játhumbs down

každý pomlouvá X17DTL ovšem já krom prasklé hlavy skoro hned po koupi jsem s ním neměl vážnější problém co se motoru týče:

koupil jsem ho s 115000Km mělo 5 roků (orig serviska + veškerá doklady co kdy se s autem dělalo)

praskla hlava 120tis vyžraná tekla (oprava 5000Kč ale i s guferama a zabroušením ventil.)

120000 rozvody komplet + brzd destičky + 4x pneu
140000 odešlo servo (zadřený ložisko [www.opelastra.cz]
175000 brzdy (kotouče,bubny,destičky) 4x pneu
180000 odešlo turbo (dáno z astry G skoro nové!!) je to hodně znát!thumbs down + přední ložisko + kuláky
omluva za hrubky už je půl druhý a du spat smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (18.06.2009 23:49)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 14:58

Gizmo_CZ: Děkuji ti za vyčerpávající odpověď thumbs down

V čem mám úplně jasno, že to musí bejt naftovej Opel. 60 kW by mi mělo stačit, teď jezdím se 40 kW a čtyřstupňovou převodovkou - dá je to, ale občas by bylo potřeba trošku víc výkonu.

Co jsem tak koukal po internetu, tak mi do oka padlo tahle Vectra [www.tipcar.cz] jen nevim jestli těch 26 není moc, vzhledem k počtu najetých km.....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 18:38

upřímě? já bych do toho nešel podle fotek je už vidět rez a to je špatný kdo ví co je pod koberci?!

zadní dveře jsou chycený dole, v kufru je vidět že tam asi teče má už rzí sejmutý tapec u horního uložení tlumičů, dveře u spolujezdce - ten práh je taky už vidt že je dost rzí chycený.. Ale co by člověk od tak starého auta za ty prachy čekal že?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 18:57

Já se na ní asi zajedu podívat, nemám to daleko.

Nepočítám s tím, že seženu auto v této cenové skupině, na kterém nebude kousek rezu a bude vše OK. Hlavně aby to nemělo děravou podlahu a různé prorezliny na skrz.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 19:16

jj určitě pořádně prohlédnout a vyzkoušet to ABS jestli funguje!! někde na rovné cestě bez aut to zkusit zadupnout a pozorovat co to udělá a kam to bude "táhnout"

Ideální by bylo kdyby šlo rozdělat sání a juknout jak je na tom turbo (vůle osičky a jestli není urbína od oleje. ale to pochybuju že bazar povolí.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 19:22

To turbo by chtělo zkontrolovat, ale to jsem jim nebude líbit sad smiley Asi s sebou vezmu kámoše co se taky hrabe v Opelech, sice Omegách, ale Vectra je skoro malá Omega the finger smiley V týdnu se tam sjedu podívat a pak dám vědět, jak vypadí naživo spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2009 20:01

jj

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2009 17:43

[www.sauto.cz] co myslíste? Ale není to Isuzu.

Na Vectru jsem se ještě nebyl podívat - není čas spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2009 20:02

po povrchu umytý focený mokrý protože to pak vypadá lepší než to je to chce vidět osobně prolídnout a tak... s fotek to vypadá jako leštěnka ale když se podíváš na ten motor je to hnus a kolem rámu je špinavý tak je jasně vidět jak je to "povrchově naleštěný" ale co by člověk čekal.. 96rv je dobrej pořád lepší než 2000 které jsiu rezavý jak prase! 96 to bylo ještě děláno poctivě! ale vzal bych si vin číslo a s toho zjistil kdy kde a kdo to auto vyrobil a pro kterou zem! tady na stránkách to zjistíš

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2009 20:08

Jasně, naživo je to vžycky jiné.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2009 09:51

tak co jsi nakonec koupil pochlub se?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor 1,7 TD Isuzu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2009 10:02

Ještě jsem nekoupil nic, protože mi to překáží jedno VW grinning smiley (zájemce si to rozmyslel). Příští týden by VW mělo jít z domu (doufám, že si to zase nerozmyslí), takže potom něco vyberu spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   ********  **     **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **   **   **  
 **     **         **     **     **     **    ** **   
 **     **   *******      **     **     **     ***    
 **     **         **     **     **     **    ** **   
 **     **  **     **     **     **     **   **   **  
 ********    *******      **      *******   **     ** 
Powered by Phorum.