www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Spotřeba Efka
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 12:20

Ten 1.6 8v si myslím,že je takový kompromis mezi spotřebou a výkonem :-) A kdyby to byl čtyřbod vůbec bych se nezlobil :-D

Re: Spotřeba Efka
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 12:24

No to je ono!!!! Čtyřbody byly dva! C16SE, viz. můj obrázek Jardovy Corsy a Z16SE, což je modifikace splňující Euro4 (a tímpádem disponující sníženým výkonem)

Re: Spotřeba Efka
Autor: IGI (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 19:20

souhlasím :-) asi nemám lehkou nohu,ale jde to.Zatím to uživím i s těžkou nohou takže mi to neva :-)

Re: Spotřeba Efka
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 07:48

Spotřeba 1,6 16 V --- zima, krátké tratě /právě měřím/: 8,7 - 9,1
delší tratě v létě jsou dobrý - kolem 7 litrů, krátké v létě /bez klima/ do 8,5 litru. --------------Ale olej hrůza ! ----------Jdu v dubnu na gufera.

>

Re: Spotřeba Efka
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 07:53

To Laco: Na gufera jit muzes, ale stejne ti to moc nepomuze:-( U techto motoru je problem jeste jinde, ale to je cca 5000,- navic.

Mozna jsem jediny na debate, kdo delat komplet GO tohoto motoru, tak vim o cem mluvim. Motor byl rozebrany do posledniho sroubku a pomalo vse bylo zrale na vymenu. Pote spotreba oleje klesla z 1l/1000t km na 0.6dl/15000 km. Ale jak pisu, jen guferama to neni.



Příspěvek upraven (02. 03. 2006 08:58)

Re: Spotřeba Efka
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:05

..jo, jo, Zdeňku - již jsem na tomto foru konzultoval, samozřejmě je to tak - uvidíme po změření tlaků ve válcích a rozebrání. Musím se modlit, aby to bylo jen guferama..Laco

Re: Spotřeba Efka
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:09

To Laco: Je mi to jedno, treba si to utesni silikonem:-), ale kdyby jsi hledal poradne, na co tyto motory trpi, tak pochopis, ze to neni guferama. Problem je ve valcich a pistech, ale to ty asi vedet nechces. Az to cele dodelas /gufera/, tak ti preji at to je v pohode, protoze to jinak budes rozebirat znovu a dalsi penize........ Zjisti si co je to ovalita..:-)

Re: Spotřeba Efka
Autor: Roman GSI (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:44

Rafekl a povez nam kolik si stocil tachac kdyz si ten vas sluzebni oplik prodaval...Neverim zes ho daval do bazaru se 420tis....

No Zdenku jestli si mel taky 420tis jak Rafekl tak se pak musi menit vic veci.

Re: Spotřeba Efka
Autor: Rafek1 (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:50

To:Roman
Já jsem z te firmy odesel a nevim jak to dopadlo,ale byla to relativne velka firma a nic takeho se tam nedelo.
Ale mam jak jsem psal 1998 Astru 1,6 16v koupenou v AAA a udajne 86000 km,ale uz ted vim,ze tam je tak 70tisic stoceno.AAA nedoporucuji.jinak je super(myslim Astricka).Jinak tam je hrozne jednani a ztravil jsem tam skoro 5 hodin.

Re: Spotřeba Efka
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:53

Ahoj, koukám, že tady pěkně haníte motor 1,6 16V. Platí to i pro motory co se montovaly do G ? Zrovna se chystám jednu koupit a nerad bych se napálil. Na co bych se ještě měl dál pozor. Díky za radu. Martin

Re: Spotřeba Efka
Autor: Petrpr (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 12:43

Ahoj, koupil jsem Astru F 1,6 16V, v otáčkách to jede slušně, ale spotřeba oleje je opravdu citelná. Spotřebu paliva zatím testuji, jezdím nejvíc po městě. Momentálně mám auto s servisu, tlaky jsou prý v pohodě, takže gufírka... a kouří to jak sv.... zas na druhou stranu za ty prachy je to lepší než jezdit s Felicií ( nic pro ti ní nemám, jen konstatuji, že pohodlí a výbava je někde jinde).

Re: Spotřeba Efka
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 13:00

to Martin: taky užto tady bylo několikrát všudemožně řešeno, ale stručně - G Astra je dobré a kvalitní auto, některé kusy trpí na opotřebování kotoučů brzd a ložisek předních kol, a netěsnost klimatizace...

Re: Spotřeba Efka
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 13:47

To Roman GSI: Neni to jen tim kolik ma motor najeto, ale jak se k nemu kdo chova. Kdyz to studeny nastartujes a rychle pryc, tak ti odejde motor i po 60t. Provozni teplota motoru je dosazena az po cca 20-30km a do te doby by se nemel honit moc do otacek. Mam to po GO 4 roky a naprosta spokojenost. Stale nemenny stav, olej neubyva a i spotreba benzinu sla dolu, pocitam ze po vymene lambdy jeste neco srazim....:-)

Re: Spotřeba Efka
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 13:51

Čus,
už jsem to tu dvakrát zmimňoval,mám F Classic I,X16XEL,vyrobenou v Polsku 11/99.
V létě kombinovaná okolo 6,75l,v zimě 7,5l.Olej 0,25l/1000 km.Jsem druhý majitel,auto jsem kupoval od soukromé osoby.Nevím jestli jsem měl štěstí na kup,ale před F-kem jsem měl Kadetta E-čko (C16NZ)a to nebylo zrovna nejspolehlivější.Nechci nijak polemizovat s ostatními,jenom tvrdím že mé zkušenosti s X16XEL jsou jen ty nejlepší.:-)

Re: Spotřeba Efka
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 14:02

taky se přidám: astra G 1.4 16V vyrob. 6/01 v Německu. V létě cca 7.5, v zimě 8 l / 100km. Olej žere - litr na 10 tis km. První majitel, studené auto zásadně nehoním. Ale jinak jezdím docela dravě a časté vytáčení motoru vede k vyšší spotřebě oleje. Spolehlivost průměrná (občas se něco posere), ale cca stejná jako u Astry F 1.6i X16SZR, kterou jsem měl předtím a vyšší než u Kadetta 1.6i C16NZ (ještě před astrou). Mé zkušenosti - 1.6 8V chybí koně, 1.4 16V chybí krouťák v nízkých točkách.

Re: Spotřeba Efka
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 14:44

A já taky něco:
První byl Kadett 1.3S motor měl papírově 55 kW a v otáčkách jel velmi pěkně, navíc to byl karburátor, a tak na všechny změny na plynovém pedálu reagoval ihned. Spotřeba oleje byla 1. rok cca litr/10000, ale rok od roku klesala, až jsem prakticky nedolíval. Podle mě to bylo tím, že jsem z výhradně městského provozu přešel na mimoměstský a auto se výměnami vyčistilo. Spolehlivost byla v celku solidní, odešel mi pouze indukční snímač a modul zapalování, ale to bylo po 16-ti letém provozu a více než 200 kkm a taky mi lehce prolínal chladič, který jsem vyměnil.
Teď mám Vectru A s motorem C18NZ. Motor se mi zdál po zkušenosti s karbecem trošku letargičtější, ale už jsem si zvyk. Auto je o skoro 300 kg težší než Kadett, takže nějaký výrazně lepší odpich se nekoná, ale když už jednou zařadím 5-ku, tak konkrétně na dálnici ji vyřadím až při sjezdu. Motor je pěkně tichý při ustálených otáčkách a zatížení a olej nežere žádný, s benzínem proti oleji je to výrazně horší :-) Kombinovaná celoroční spotřeba je teď na hodnotě 7,6 l/100km, ale při dlouhých cestách není problém se dostat pod 7 i se zapnutou klimou. A co spolehlivost? Naprosto bez výhrad, na loni v létě 10-ti leté auto je špičková. Neplánovaně jsem do auta ještě nemusel vrazit ani korunu (sem tam jsem musel něco spravit sám, ale to byly prkotiny, jako vyskočený pérko nebo protržená prachovka v brzdovém třmenu). Určitě další štace bude Vectra :-)

Re: Spotřeba Efka
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 21:21

Podle mých informací se u 1.6 16V u Astry F jednalo o špatnou ovalitu pístů a Gčko je v pohodě ...
Já osobně bych bral 1.8 16V ...


-------------------------------------------------------------------------------
Martin napsal:

> Ahoj, koukám, že tady pěkně haníte motor 1,6 16V. Platí to i
> pro motory co se montovaly do G ? Zrovna se chystám jednu
> koupit a nerad bych se napálil. Na co bych se ještě měl dál
> pozor. Díky za radu. Martin



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Spotřeba Efka
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 15:23

Také bych rád přidal jeden důvod vyšší spotřeby u mé Astry 96 X16SZR. K té vyšší spotřebě se zvýšily o volnoběžné otáčky. Zahřátý motor měl cca kolem 1000ot/min.
Mezi karburátorem se vstřikem a sacím potrubím je těsnění něco jako klingerit,ale modernější materiál.V nejslabším místě těsnění bylo těsnění rozpadlé a díky podtlaku deformované dovnitř. Sálo to díky malé mezeře falešný vzduch. Nové těsnění a byl klid.Spotřeba i otáčky opět perfektní.

Re: Spotřeba Efka
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 13:47

Ahoj,
ja mam C18XEL a spotrebu zatim testuju...kdyz jsem jel dalnici, 130km/h podle GPS, tak byla spotreba cca 7,5l/100km, coz je fajn, ale ve meste se mi nejak nedari...nemuzu se dostat pod 11l/100km sad smiley
asi to jeste moc neumim s tim 16V

jinak svezeni je parada...kdyz potrebujes predjet, lehce slapnes na plyn a je to smiling smiley

Re: Spotřeba Efka
Autor: Tondach-Astra F C 16SE (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2009 21:38

Taky přispěju s trochou svých zkušenostíC 16SE-1,6-8V-74kW.Olej mezi výměnou(15000Km) nedolévám,plním těsně pod horní rysku,ubyde,ale nikdy neklesl pod MIN.Ted´v zimě jezdím za 7,0l/100km-v létě je to lepší-viz foto v galerii,ale bylo to lepší-vloni jsem měnil výfuk- střední a poslední díl-origo jsem nedal kvůli ceně a měl vážný problém splašit něco v replice a slušné kvalitě,je tam Walker a já byl po cca 3týdením shánění rád,že ho mám-MJ Auto ho bralo přímo z Germánie.Vážně uvažuji alespoň o posledním dílu od Adama,páč je to hlučnější a subjektivně nejen hůř jede,ale jak vidno i spotřeba šla trochu nahoru i když nijak dramaticky.Ale jinak je na svúj věk Astřička pořád slušná kára a jede pěkně. Na poslední STK jsem obdržel pochvalu,že takovou Astru už dlouho neviděli.A na testech tlumičů nelenovali vlézt pod auto ,páč nevěřili,že jsou ještě origo.Doklad mám vytištěný a všechny jsou 100%. Zatím měnit nebudu,není důvod přáteléwinking smiley

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  ********  ********   **    ** 
 ***   **  **  **  **     **     **     **  ***   ** 
 ****  **  **  **  **     **     **     **  ****  ** 
 ** ** **  **  **  **     **     ********   ** ** ** 
 **  ****  **  **  **     **     **     **  **  **** 
 **   ***  **  **  **     **     **     **  **   *** 
 **    **   ***  ***      **     ********   **    ** 
Powered by Phorum.